آیا میدانستید که انیمه با انیمیشن فرق دارد؟

همچنین نیک پارک، کارگردان این انیمیشن، با همکاری گروه انیمیشنساز خود در شرکت آردمن، انیمیشن «آسایش مخلوقات» قدیمی را ساخته است. همچنین این فیلم تا مدتها بهعنوان پرفروشترین فیلم انیمیشنی تمام دوران شناخته میشد، هرچند در سال ۲۰۱۹ این جایگاه را به بازسازی فیلم شیر شاه واگذار کرد. وودی و باز لایتیر (با صداپیشگی تام هنکس و تیم آلن) در این فیلم تبدیل به ستارههای عجیب و غریب دنیای کمدی شدند. او و سگ باوفایش گرومیت، به یکی از زوجهای کمدی عالی روی صفحهی نمایش تبدیل شدند. ایپ در یک خانواده از انسانهای غارنشین از نژاد انسانهای هوشمند نئاندرتال زندگی میکند و به شکار به روش زمانهای پیش از تاریخ و به بحث در مورد اینکه چگونه خانوادهٔ او یکی از معدود خانوادههایی است که در این نزدیکی زنده ماندهاست میپردازد و همهٔ اینها در مقابل قوانین سخت پدرش، گراگ است. و از اینکه به جشن دعوت نشده به خشم میآید و شاهزاده خانم را طلسم میکند که در شانزده سالگی بر اثر لمس سوزن یک دوک نخریسی جوان مرگ شود. به طوری که حتی از نظر برخی از منتقدان، فیلم یخزده بهترین اثر دیزنی در دوران رنسانس این شرکت تاکنون است.فروزن در هشتاد و ششمین مراسم جوایز اسکار نامزد دریافت دو جایزه بود که موفق به دریافت هر دو آنها شد.

این شاهکار پیکسار یک اثر پر از احساس، بهشدت زیبا و دوستداشتنی است. این انیمیشن یک فضای کاملا خیالی را همراه با گونه های متفاوتی از حیوانات به نمایش گذاشته است که شبیه به یک فضای کلاسیک می شود و شما می توانید شاهد کشف و شهودات بسیار مختلفی باشید و شبیه به یک پلیس؛ داستان و ماجراجویی ها را دنبال کنید. این داستان برای کودکان مفید است و یک موضوع نسبتا سنگین مانند مرگ را به راحتی بیان می کند و داستان را به خوبی پیش می برد. محیط مینیاتوری این باغ وحش با جزئیاتی کامل درست شده است و یک کلبه گرم و راحت بریتانیایی را بهتصویر میکشد. پیرمرد و پسربچه با خانهی پیرمرد و سگ سخنگو و پرندهی کمیابشان بهوسیلهی هزاران بادکنک به هوا پرواز میکنند. در حالی که دنبالههایش کشمکشهای وجودی را مطرح میکند، نسخه اول داستان اسباببازی، تنها بر روی اندی و عشقی که اسباببازیها نسبت به او حس میکنند تمرکز میکند. حرکات پلیسی وودی و باز، در حالی که تلاش میکنند تا رابطه مشاجرهآمیزشان را با وجود تمام مشکلات به پیش ببرند، درخشان است. با خواندن خلاصه داستان شاید سوالی پیش بیاید که ژانر این انیمیشن چیست؟

او روزی با رباتی به نام «حوا» که برای جمعآوری اطلاعات از زمین، قدم به این کرهی خاکی گذاشته است، آشنا و دلبسته او میشود. شرکت انیمیشنسازی پیکسار با تمام قدرت و آگاهی کامل، قدم به دنیای انیمیشنسازی گذاشت. سال ۱۹۸۹، والت دیزنی در ساخت انیمیشن قدم به دوره جدیدی گذاشت و با اقتباسی از افسانهی هانس کریستین اندرسون، بهسبک فیلمهای برادوی، پری دریایی کوچولو را بهتصویر میکشد. انیمیشنهایی مانند شگفت انگیزان، داستان اسباب بازی، پری دریایی کوچولو، سفید برفی و بامبی توانستند توجه بسیاری از تماشاچیان را از گذشته تا کنون به خود جلب کرده و لحظات شاد و مفرحی برای آنها فراهم کنند. با استفاده از انواع نرم افزار های کامپیوتری ساخت انیمیشن سه بعدی می توان برای ایجاد بسیاری از فیلم های کوتاه ، فیلم های بلند و حتی تبلیغات تلویزیونی حرفه ای و بسیار سودمند ساخت. این فیلم به مضامینی چون رشد، کسب آگاهی و ایستادن روی پای خود اهمیت بسیاری داده است. موسیقی آن شاهکار است، تصاویری که از آسمان و فضا نشان داده میشوند، بسیار زیبا هستند و شخصیتپردازی این انیمیشن به بهترین شکل ممکن انجام گرفته است.

با آخرین هورای وودی که اکنون در سینماها است، اعضای تیم ما دور هم جمع شدند تا در مورد 21 فیلم پیکسار نظر بدهند و آنها را رتبهبندی کنند. موضوع فیلم بالا، با این حقیقت که «برای ماجراجویی هیچوقت دیر نیست» هماهنگی دارد. این انیمیشن جزو بهترین انیمیشن ها در دهه اخیر است و شاید جزء بهترین فیلم های ژانر وحشت در سال های گذشته هم باشد. در انیمیشن «کابوس قبل از کریسمس» ساخت هنری سلیک شاهد لحظات دلهرهآوری هستیم، اما انیمیشن کورالاین او که اقتباسی از رمان نیل گیمن است، سراسر ترس و وحشت است. فیلم ” کابوس قبل از کریسمس” یک فیلم ترسناک تخیلی موزیکال استاپ موشن آمریکایی به کارگردانی هنری سلیک است که در سال ۱۹۹۳ ساخته شده هست که در آن از ۲۲۷ عروسک برای انواع شخصیتها و همچنین ۴۰۰ سر با انواع حالات احساسی استفاده شده است. در حالیکه ̎مارلین̎ دنبال پسرش میگردد، با ماهی دیگری به نام ̎دوری̎ (دجنرز)، موجودی حواسپرت و پُرحرف، کوسهٔ بزرگ سفیدی به نام ̎بروس̎ (هامفریز) ـ که سعی دارد ماهی خوردن را ترک کند ـ یک لاکپشت آبی بزرگ به نام ̎کراش̎ (استنتن) و ̎نایجل̎ (راش)، پلیکانی که در جستوجوهای ̎مارلین̎ از دریا به خشکی، کمکش میکند، آشنا میشود.

دیدگاهتان را بنویسید