اعلام ساعت پخش سریالهای نوروز ۱۴۰۱/ پخش فصل جدید انیمیشن «پهلوانان»

انیمیشن سبزیجات سال 1393میلادی ساخته شده است. دوربینهای مخصوص و تکنیکهای جدید انیمیشنسازی که این شرکت در سال ۱۹۳۷ بهکار برده بود، ثابت کردند سرمایهگذاری روی آنها بیفایده نبوده است. خالق انیمیشن دلیر و کارگردان باتجربه، برندا چپمن، که اولین کارگردان خانم یکی از فیلم های پیکسار بود، در میان مراحل تهیه اخراج شد و جایش را مارک اندروز گرفت که تا آن زمان هنوز هیچ فیلم بلندی را کارگردانی نکرده بود. داستان فرار مرغی شبیه فیلم فرار بزرگ و تمثیلی از شکست سرمایهداری است. این انیمیشن که با سبک استاپ موشن ساخته شده است، داستان سخنرانی انگیزشی بریتانیایی (با صدای دیوید تیولیس) را بهتصویر میکشد که عاشق زنی میشود. آنها یک روز توسط زنی خبیث به نام “اسکارلت” که به همراه شوهر مخترعش “هرب” به دنبال تصرف کل دنیا هستند، استخدام میشوند و… داستان فیلم هم در مورد برادران اپاسوم کراش و ادی است که در سفری ماجراجویانه با باک وایلد همراه میشوند تا زندگی مستقل را بیاموزند.این فیلم در ابتدا قرار بود به شکل یک سریال تلویزیونی تهیه و پخش شود، اما بعدا بهصورت یک فیلم بلند اکران شد. داستان این انیمیشن در آیندهای دور میگذرد، زمانیکه یک ربات کوچک جمع آوری زباله ناخواسته درگیر سفری فضایی میشود که درنهایت سرنوشت بشریت را رقم خواهد زد.از جمله صداپیشگان این انیمیشن میتوان به بن برت، الیسا نایت، جف گارلین، سیگورنی ویور و فرد ویلارد اشاره کرد.

رایا و آخرین اژدها کمی هم مورد حملات انتقادی قرار گرفته است و در ۵ مارس دیزنی پلاس پخش شد که توانست ۹۵ درصد آرای مثبت را از یک سایت معتبر بگیرد . در ایران این انیمیشن در سال1390 دوبله شده است و این روزها توسط موسسه هنرهای تصویری سوره، متعلق به حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در حال پخش در شبکه نمایش خانگی است. به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی شبکه یک سیما، فصل جدید انیمیشن «پهلوانان» در ۱۱ قسمت ۳۰ دقیقهای به نویسندگی و کارگردانی سیاوش زرین آبادی، آموزههای اخلاقی، تربیتی و سبک زندگی سنتی ایرانی اسلامی را در مضامین طنازانه روایت میکند. گروه خانواده؛ نعیمه موحد: در نگاه اول همیشه به نظر میآید که وقتی یک انیمیشن را میبینیم رسانهای که آن را ساخته با ما صادق است. ما میبینیم که آیا بشر میتواند خودش را کنترل کند یا خیر. برد ارادت خودش را با صحنههای اکشنی که توانایی تاثیر پذیرفتن از فرهنگ عامه را دارد، به استیون اسپیلبرگ نشان میدهد. پری به “جیمینی” قول میدهد که اگر کارش را درست انجام دهد، مدال طلا دریافت خواهد کرد. پیرزن گلی به او میدهد و میگوید اگر کسی پیش از ریختن تمام گلبرگهای آن، دلباخته او میشود، طلسم باطل خواهد شد.

همچنین ماشینها، در فرهنگ عامه، دو تاثیر گذاشته که من به خاطرش بسیار ممنونم. انیمه ها دارای خصوصیاتی از قبیل نقاشی های رنگارنگ، شخصیت های پرجنب و جوش، داستانی همراه با پیکار و نبرد و اغلب با موضوعاتی خیالی که در آینده رخ می دهند، همراه است. در این فیلم که یکی از بهترین انیمیشن های جهان است، ۵ احساس شخصیت اصلی فیلم که دختر کوچکی است بهتصویر کشیده میشوند. المانهایی که همیشه باعث درخشش دنباله فیلمهای ماشینها میشد، مخصوصا بازگشت به ریشهها و اهمیت دادن به مفهوم خانواده، در فیلم ماشین ها 2 کاملا کنار گذاشته میشوند. اما فیلم بهاندازهی بیگناهی کودک قهرمان داستان، معصوم است. این انیمیشن، بسیار صمیمی، زیبا و سرشار از تخیل است. بعدها «اندرو استانتون» کارگردان این انیمیشن، میگفت که بهنظر او، این رُبات غمگینترین شخصیتی بود که تا به آن روز میشناخته و بههمیندلیل او را خیلی دوست داشته است. هر دقیقه از این انیمیشن، رویدادی عجیب یا تصویری ترسناک با خود دارد که از تخیل میازاکی نشئت گرفتهاند: تصاویر قورباغههای شناور، خدایان خشمگین، تلفنهایی که از جمجمه ساخته شدهاند و قطارهایی که از روی آب عبور میکنند. درواقع شهر اشباح، داستان هیجانانگیز کودکی است که قدم به بزرگسالی میگذارد و میفهمد که زندگی در دنیایی که هر لحظهی آن درحال تغییر است، چقدر میتواند پیچیده باشد.

این انیمیشن یکی از جذابترین و خلاقانهترین آثار هنری والتدیزنی است که در آن طرحهای پیچیده و زیبا را با نوای موسیقی کلاسیک در هم آمیخته است. اما واقعیت این است که بسیاری از اوقات محتوایی که در ظاهر از طریق رسانه دریافت میکنیم، تاثیراتی در ناخودآگاه و ذهنیت ما دارد که یا در گذر زمان متوجه آن خواهیم شد یا حتی هیچوقت! ذهن کودک و نوجوان آمادگی پذیرش بسیاری از مسائل را خارج از تحلیل و استدلال دارد و اگر حواسمان به این ذهن پاک نباشد، خیلیها برای اثرگذاری بر آن در جای جای دنیا برنامهریزی کردهاند. تا اینکه ملکه باردار میشود و در بستر بیماری میافتد. در این شاهکار هایائو میازاکی، دختری ۱۰ ساله پس از اینکه طلسمی شوم والدین او را به خوک تبدیل میکند، مجبور به کار در گرمخانهی متعلق به ارواح و شیاطین میشود. این انیمیشن در مورد آفتابپرستی خانگی است که آوارهی شهری بیابانی شده و خیلی اتفاقی به نجاتدهندهی اهالی شهر تبدیل میشود. صحنهای که بیشترین تأثیر را روی بیننده میگذارد، صحنهی تبدیل شدن چهرهی چوبی پینوکیو به گوشت و خون انسانی است.

دیدگاهتان را بنویسید