انیمیشن جوانمردان 1

علاوه بر آن، فیلمبرداری و جلوههای ویژهی استفادهشده در انیمیشن تماشای آن را دو برابر جذابتر میکند. استفاده از روش موشن کپچر در فیلم تا حد بسیار زیادی قابل قبول است و بازیها به خوبی در آن انجام گرفتهاند. با موفقیت بینظیر این سریال، دیگر چیزی جلودارشان نبود و در نهایت اولین قسمت از انیمیشن بلند آن به اسم فیلم شان گوسفنده را منتشر کردند. البته در جذابیت پیشآهنگ جوان فیلم، راسل، سگ از نژاد گلدن رتریور با نام داگ و آن پرنده بزرگ که در حیات وحش پردایز فالز زندگی میکند، هیچ شکی وجود ندارد. درست در همان زمان در کاخ ارندل دو شاهزاده خردسال زندگی میکنند. ژانر سایبرپانک پیش از ساخت این انیمه و از زمان فیلمهای Bladerunner و Neuromancer و انیمه آکیرا وجود داشته، اما انیمه Ghost in the Shell این ژانر را وارد مرحلهای جدید کرده و محبوبیتش را افزایش داده است. ایجاد رابطهای جالب میان حیوانات و انسان موضوع جدیدی نیست، اما در این انیمیشن شکلی جدید و جذاب به خود میگیرد. پسر رییس قبیله، با دیگر اعضای آن متفاوت است و علاقهای به کشتن اژدها ندارد و بعد از پیدا کردن اژدهایی زخمی، رابطهای دوستانه با آن برقرار میکند.

انیمیشن کلاوس از این قاعده خارج است و علاوه بر تماشایی بودن، به راحتی میتوان از آن به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما در چند سال گذشته یاد کرد. یکی دیگر از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما که ساخته کشور فرانسه است، سهقلوهای بلویل نام دارد. حرکتهای ماهرانه رمی روی لینگوئینی یک حقه زیرکانه است، اما این برد کارگردان است که توانسته با قدرت عروسکگردانی شگفتانگیز و همچنین و نمایش مهارتهای برجسته، در کنترل درجات افکتهای احساسی کمدی از نوسانهای میان نماهای نزدیک و صحنههای ماهرانه قهرمان حیوان خود موفق شود. ماجراهایی که شان در طول سالها به آنها دچار شده است، خود میتوانند موضوع یک قصهی هیجانانگیز و تماشایی باشند. اگر شما هم همانند نیمی از دنیا پس از تماشای فصل آخر سریال بازی تاج و تخت از اژدها، جنگجویان باابهت و نبردهای هیجانانگیز خسته و ناامید شدهاید، تماشای مجموعه انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم میتواند بهترین راه حل برای شما باشد. همانطور که نخستین انیمیشن بلند دنیا نام سازندگانش را برای همیشه بر سر زبانها انداخت، انیمیشن داستان اسباب بازی هم به خاطر اولین انیمیشن بلند تمام کامپیوتری، جهش و پیشرفتی بزرگ در دنیای سینما محسوب میشود.

خلاصه داستان: این پویانمایی سریالی داستان گروهی از نیروهای ویژه را دنبال میکند که با دشمنی مخفی و خطرناک مواجهند… با ورود به دنیایی که تا آنزمان هیچکس فکرش را نمیکرد، داستان اسباببازی و سازندگانش در شرکت انیمیشنسازی پیکسار، روحی تازه در جسم نیمهجان دنیای پویانمایی دمیدند. داستان اسباببازی سؤال مهمی را از بینندگانش میپرسد: چه میشد اگر هنگامی که ما نیستیم و کسی نگاهی نمیکند، اسباببازیها جان بگیرند و شروع به حرکت کنند؟ در کنار انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله، اولین قسمت از مجموعه انیمیشنی داستان اسباببازی را هم میتوان مهمترین فیلم انیمیشنی تاریخ سینما دانست. با اینکه هیچگاه به شکلی رسمی داستان انیمیشن شیرشاه به عنوان اثری اقتباسی از روی داستان هملت ویلیام شکسپیر شناخته نشده، اما شباهتها و تاثیر این نمایشنامه مهم روی این اثر غیرقابلانکار است. همانطور که از جایگاه این اثر در لیست بهترین انیمیشن های جهان میتوان برداشت کرد، از نظر ما انیمیشن ماجراهای تنتن اثری تماشایی و فوقالعاده بود. پیشرفت شخصیتی و داستانهای جذاب متنوع در هر کدام از انیمیشنها این امکان را به طرفداران میدهد که از تمام آنها لذت ببرند، اما قسمت اول این سهگانه بهترین گزینه برای شروع تماشا است و از آنجایی که این ماجرای جذاب با همین انیمیشن شروع شده، انتخاب ما برای لیست بهترین انیمیشن های تاریخ سینما همان بود.

اگر از طرفداران هرژه و کارهایش باشید باید بدانید که این قصه یکی از بهترین کارهای او است و فیلم هم تا حدزیادی موفق شده تا آن را اقتباس کند. واکنش طرفداران به انیمیشن تنتن دوگانه بود و برخلاف عدهای که آن را به خوبی کمیکهایش نمیدانستند، عدهای دیگر آن را اثری شایستهی تحسین دیدند. در این انیمیشن رنگو به داستانهای بسیاری، از «مرد بینام» ساخت کلینت ایستوود گرفته تا فیلم عجیب «ترس و نفرت در لاس وگاس» که خود جانی دپ در آن نقشآفرینی میکند، اشاره میکند. این فیلم یک ساعت و نیم سرگرم کننده و دیوانهوار از اکشن بسکتبال لونی تونز ارائه کرد. سکانسهای لایو اکشن خارج از بدن او و سکانسهای انیمیشنی در داخل بدن او، به عنوان شهری در سکونت پارامسیومهای انساننما به تصویر کشیده میشود. امروزه سریهای انیمه تلویزیونی مختلف، بازیهای کامپیوتری و حتی یک فیلم لایو اکشن نه چندان خوب از آن در دسترس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید