انیمیشن میتواند ارزآور باشد؟

انیمیشن سرگرمکننده بره ناقلا که به صورت سریال بوده و همواره محبوبیت خود را حفظ کرده است. پری سوم نیز مقدر میکند شاهزاده خانم در شانزده سالگی در صورت تماس با سوزن دوک نخریسی به خواب عمیقی فرو برود و تنها با بوسه محبوب به زندگی بازگردد … اما نکته محتوایی مشترک در اکثر انیمه ها پرداختن به تمام زوایای زندگی است و صرفا به دنیای رویایی و ساده و در آرامش را به تصویر نمیکشد و گاهی اشک، تلخی، فرود و خشم نیز در صحنهپردازیها به چشم میخورد که نشان از احساسات واقعی در زندگی کنونی دارد. فضای بسیار خوبی را در طول انیمیشن ایجاد کرده اند و توانستند به خوبی به جای اژدها هم صحبت کنند و کاملا واقعی به نظر برسند. اگر به هرکدام نگاه کنیم، خاستگاه همگی آنها یکی بوده اما از نظر سبک و سیاق و روند شکلگیری داستان، کاملا متفاوت از یکدیگرند و این تصور را ایجاد میکند که یک عنوان یکسان، از نظر وسعت تمایز میان سبک هنری هر هنرمند و استودیو، چقدر میتواند از یکدیگر متفاوت باشد.

آنها در طی راه فقط توقف کوتاهی میکنند تا بچههاشان سر از تخم درآورند؛ و بدین ترتیب یکی از این بچه دایناسورها، «لیتل فوت» (دیمن)، زیر نگاه ستایشآمیز مادر (شیور) و پدر بزرگ (اروین) و مادربزرگش پا به دنیا میگذارد.درست همزمان با «لیتل فوت»، «سرا» (هیوستن) به دنیا میآید: دایناسور کوچولوئی که بازیگوشیهای گرم و صمیمانه «لیتلفوت» را پس میزند و میگوید «سهشاخی» که دارد با «گردن دراز» او جور در نمیآید. رمی در لینگوئینی در میان یک شهر بزرگ و خارجی، پناهگاه و نیز فرصت تحقق رویاهایش یعنی سرآشپز شدن را مییابد، چرا که این حیوان جونده با حرکت در میان موهای دوست انسانش به زودی میآموزد که میتواند لینگوئینی را همچون یک عروسک خیمهشببازی کنترل کند. ابر شرکت Buy n Large که کنترل اقتصادی و سیاسی کره زمین را به دست گرفته، بعد از پوشانیده شدن سطح تمامی سیاره از زباله های به جا مانده از فراورده های همین شرکت، سفینه ای را با تعدادی از انسان ها روانه فضا کرده تا زیستگاهی مناسب بیابند. مانند همهٔ ما، رایلی هم توسط احساسات خود کنترل میشود، مانند شادی، ترس، خشم، نفرت و غمگین شدن، این احساسات در مرکز ذهن و فرماندهی رایلی به عنوان شخصیتهایی در این انیمیشن زندگی میکنند و صاحب خود را در زندگی روزانهٔ خود راهنمایی میکنند.

این سومین قسمت از سری داستانهای داستان اسباب بازی و دنباله داستان اسباببازی ۲ (۱۹۹۹) است. این فیلم بر پایهٔ اسباب بازیهای لگو ساخته شده و شخصیت اصلی داستان درباره یک کارگر ساختمانی ساده به نام اِمِت است که پیشگویی شده او از جهان در برابر رئیسجمهور تجارت که می خواهد تمام مردم را با کراگل (چسب قطرهای) متوقف کند، محافظت کند. اندی، وودی را انتخاب میکند تا با خود به کالج ببرد، ولی دوستانش یعنی بقیه اسباب بازی هابهطور ناخواسته سر از مهدکودکی درمیآورند که توسط گروهی اسباب بازی تبهکار اداره میشود. از این پس آنان به خوبی و خوشی زندگی میکنند. در دوران آینده، زمین توسط بشر نابود شده است و فقط تعداد کمی از گروههای انسانی نجات پیدا کرده اند،در یکی از این گروهها که در دره ی باد واقع شده است، شاهزاده خانمی به اسم نائوشکا در تلاش است تا به جای از بین بردن جنگل هایی که سمی شده اند، به فکر چاره ای باشد. بهتر است به چند نمونه روشن اشاره کنیم، مثالی که تمام خاطرات دوران کودکی ما در فراز و نشیب روزمرگیها، شادیها و غمهای آنها در تعامل بوده و همزادپنداری کرده است.انیمه فوتبالیستها، انیمه بابالنگ دراز، اینمه آنشرلی با موهای قرمز، انیمه خانواده دکتر ارنست، انیمه بچههای کوههای آلپ و تعداد مشهور دیگری که خاطرات دنیای کودکی ما را در آغوش میفشارند.

تنها مونس او یک سوسک و اشیای یافته شده از میان زباله ها هستند که وال-ئی آنها را چون گنجینه ای در مخفی گاه خود گرد آورده است. او باید به شرق سفر کند و از ̎شیشیگامی̎، خدای گوزنگون کمک بگیرد، ولی وقتی به مقصد میرسد، در مییابد که میان انسانها و حیوانات جنگل بر سر ̎غارت مدام زمین̎ جنگ در گرفته است… عشق و حمایت ̎سوفی̎ تأثیر زیادی بر ̎هائورو̎ میگذارد و بدین ترتیب است که ̎هائورو̎ به پرواز درمیآید و زندگیاش را به خطر میاندازد تا به برقراری صلح و آرامش در قلمروش کمک کند. میرا کارآگاه سلطنتی، سریالی انیمیشن، محصول کشور آمریکا بوده که از شبکه دیزنی جونیور پخش شده و داستان دختر شجاعی در هندوستان است که از سوی ملکه به عنوان کارآگاه سلطنتی تعیین میشود. سی و دومین فیلم بلند تقاش متحرک دیزنی با فروش صدها میلیون دلاریاش بار دیگر ثابت کرد که کمپانی همچنان بیرقیب است. این انیمیشن توسط استودیوهای پیکسار ساخته شده و توسط والت دیزنی پیکچرز در سال ۲۰۱۵ پخش شد. در این پست فهرستی سینمایی دیگری را برای شما اماده کردهام که شمار زیادی از فیلم های انیمیشن برتر تاریخ سینما هستند. رایلی دختری بسیار شاد بود که با مهاجرت کردن به شهر دیگری بسیار ناراحت شد.

دیدگاهتان را بنویسید