انیمیشن های پیکسار – 21 انیمیشن Pixar که عاشقشان خواهید شد!

مهم نیست طرفدار شخصیت مرد عنکبوتی هستید یا نه، یا اصلا علاقهای به شخصیتهای ابرقهرمان دارید یا (متاسفانه) آنها را بچگانه میدانید؛ انیمیشن مرد عنکبوتی را از دست ندهید، زیرا با یک شاهکار طرف هستید. کمی بعد از این اتفاق، مایلز شاهد مبارزه مرد عنکبوتی واقعی با یکی از بزرگترین دشمنانش است که البته او در این مبارزه شکست میخورد و میمیرد. ۱۱ سال بعد مایک شاگرد اول ترساندن سال اول در دانشگاه هیولاها میشود و با هیولایی بزرگ، آبی و پشمالو بنام جیمز پی. به جای شاهزاده، هیولایی بزرگ را به عنوان شخصیت اصلی داریم و دستیار او الاغی است که حتی یک لحظه هم دست از صحبت کردن برنمیدارد. تیم نجات سر میرسد اما در این میان ̎استینکی پیت̎ که هوس کرده به موزه برود، کار را خراب میکند… به واسطه موفقیت این اثر، شرکت انیمیشنسازی لایکا و سلیک تصمیم به ساخت انیمیشن آن گرفتند و نتیجهاش یکی از بهترین انیمیشن های جهان بود.

دنیای خمیری انیمیشن بسیار زیبا و بهیادماندنی است و شخصیتهای عجیبوغریب اثر به بهترین شکل ممکن طراحی شدهاند. پس تمام احساسات او و مفاهیم دیگری که شخصیت او را شکل میدهند باید تلاش کنند و او را از این دوران مهم زندگی عبور دهند. زمینهای خاکی کثیفی که دیگر قابل سکونت نیستند و ما باید پیش از آن که به طور کامل نابودش کنیم، آن را نجات بدهیم. باید اذعان کنیم که در این فیلم هیچ مشکلی پیدا نخواهید کرد. شرک که چارهای جز پذیرش این مأموریت نمیبیند و نمیتواند از شر الاغ پرحرف خلاص شود، وارد مسیری خطرناک میشود، اما هیچچیز آنطور که تصور میشود، پیش نمیرود. پادشاه به این راحتی زیر بار کمک کردن نمیرود و از شرک میخواهد که به قلعهای برود که اژدهایی در آن زندگی میکند و شاهزاده فیونا را برایش بیاورد تا بتواند با او ازدواج کند. اما همهچیز در خودآگاه و ناخودآگاه رایلی به خوبی پیش نمیرود و به واسطه آن، او دچار مشکلات فراوانی در دنیای واقعی و با پدر و مادرش میشود. در جایی ماتر را با دوستان جاسوسش میبینیم که در چرخدندههای برج ساعت لندن، که در فیلم بیگ بنتلی نام دارد (اشاره به نام بیگ بن)، گیر میکنند و تلاش میکنند که نجات پیدا کنند.

پنج احساس اصلی او یعنی خوشحالی، ناراحتی، انزجار، ترس و خشم، موجوداتی در ذهن او هستند که حالات روحی او را کنترل میکنند. به راستی چنین توصیفانی میتوانند تا حدودی آثار این شرکت را توصیف کنند، اما پیکسار با انیمیشن فوقالعاده ی اینساید اوت قدمی فراتر میگذارد و ایدهای بسیار انتزاعی را بررسی میکند که چه میشد اگر خود احساسات، دارای احساس بودند؟ استودیو انیمیشن ایرلندی برای ساخت این کارتون چند سال به طور مداوم تلاش کرده است و توانسته ویژگی های کاملاً زیبا و خیال انگیز را در این انیمیشن به تصویر بکشد و آن را وارد دنیای مدرن انیمیشن ها کند و می توان گفت که ولف واکرز یکی از اولین شاهکار هایی است که در انیمیشن ها به اجرا درآمده است. اپیکسار و پیت داکتر چه داستانی سرهم کردهاند که در آن توانستهاند به احساسات شکل دهند؟ ولی این خصوصیات در راستای پیام مهم و ترسناک انیمیشن است و به بهترین شکل در انتقال آن ایفای نقش میکنند. آن به واسطه همین ایده بینظیر توانسته است تبدیل به یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما شود. او تصمیم میگیرد که آزاد باشد و مسیر زندگیش را خودش انتخاب کند پس مراسم را به هم میزند و برای اینکه از دست مادر و پدرش عصبانی بود پارچه ای که عکس او و برادرانش و مادر و پدرش روی آن است ، پاره می کند …

او دوست نداشت زندگیش در قید و بند یک شاهزاده باشد ولی مادرش او را مجبور به ازدواج میکند. داستان فیلم دربارهٔ دختر جادوگر جوانی به نام کیکی است که به دلایلی مجبور میشود مستقل زندگی کند. کارگردانی هر بخش هم بر عهدهی یک کارگردان بوده است و به همین دلیل اطلاعات آنها را قرار ندادیم. اما در حین این مبارزه دست خودش به نفرینی مبتلا شده است که با وجود به دست آوردن قدرتهای خارقالعاده، میتواند در نهایت او را از بین ببرد. با وجود مستحق بودن این انیمیشن برای کسب تمام جوایزی که میتوان به یک اثر انیمیشنی داد، کورالاین با اینکه نامزد همه جوایز ممکن شده بود، ولی اکثر آنها به فیلم Up داده شد که در زمان اکرانش با استقبال بسیار بینظیری روبهرو شده بود. این انیمیشن توانسته جوایز متعددی را، مانند جایزه بهترین انیمیشن و بهترین موسیقی، کسب کند. یکی از بهترین آثار او که اتفاقا کتابی برای کودکان محسوب میشود، کورالاین است که با استقبال خوبی مواجه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید