انیمیشن های پیکسار – 21 انیمیشن Pixar که عاشقشان خواهید شد!

ضمن اینکه این فهرست فیلمهای انیمیشن، میتواند به درد پدر و مادرهایی که میخواهند هدفدار فیلم انیمیشن برای کودک خود تهیه کنند و محتوای خوب در اختیارش بگذارند. در این انیمیشن، اعضای گروه لیگ عدالت توسط لکس لوثر با صداپیشگی مارک مارون (Marc Maron) به گروگان گرفته میشوند. پیش از انتشار این انیمیشن، اثر پویانمایی دیگری به نام کتاب زندگی (The Book of Life) با موضوع فرهنگ مکزیکیها دربارهی دنیای مردگان منتشر شده بود. همچنین چندی پیش دکتر محمد عارف، در كرسی ترویجی خود از کشف اندیشه ی انیمیشن هزار و پانصد ساله ایرانی در جهان دفاع کرد و در پژوهشی که با موضوع کشف اندیشه انیمیشن ۱۵۰۰ ساله ایرانی در تابلو سنگی شکار گراز طاق بستان کرمانشاه انجام داده، این تابلو سنگی را مورد بررسی تحلیلی و تفسیری قرار داده و معتقد است که تابلو شکار گراز از عناصر مهمی از جمله داستان، صحنه، اشخاص، ماجرا، موسیقی، بافت، رنگ، حجم، زمان، فضا، ژانر، طرح، نماد، زبان، هدف، کشمکش، آغازه، میانه و پایانه برخوردار می باشد.

ایجاد رابطهای جالب میان حیوانات و انسان موضوع جدیدی نیست، اما در این انیمیشن شکلی جدید و جذاب به خود میگیرد. این انیمیشن جدید قرار است بیشتر روی حیوانات گروه لیگ عدالت تمرکز داشته باشد. حال، این وظیفه حیوانات خانگی آنها است تا آنها را نجات دهند. قصر متحرک هاول، یکی از انیمیشنهای مبتکرانه استودیو جیبلی است. ̎سوفی̎ که به سفری پُرفرازونشیب و غیرقابل تصور دست زده تا نفرین را خنثی کند، به قصر سحرآمیز و پرندهٔ ̎هائورو̎ پناه میبرد و در آنجا با ̎مارکو̎ (هاچرسن)، شاگرد ̎هائورو̎ و ̎کالسیفر̎ (کریستال)، شیطانکِ بدخلق و جوشی آشنا میشود. داستان خانواده ای که در آینده ای نزدیک خود را با سوالاتی در مورد عشق، ارتباط و از دست دادن به چالش می کشند. داستان دختری 13 ساله به نام “فن” که در طول شیوع سارس در سال 2003، به تایوان بازگشت. از آن زمان تا به امروز نسخههای متعددی از روی این کتاب بازسازی شدهاند، اما به جرات میتوان گفت که بهترین آنها، نسخه انیمیشنی شرکت انیمیشنسازی دیزنی است که در سال 1991 منتشر شده. فیلم چهارم از این مجموعه زیبا که مسابقات بین قاره ای میشود، آیا تیم ژاپن میتواند از رقبای خود که تیم های آمریکا، آمریکای جنوبی و اروپا است برنده شود.

داستان فیلم دوم درباره بازی بازگشتی بین تیم تمام اروپایی و تیم نوجوانان ژاپنه. این فیلم درباره تمرینات فشرده تیم سوباسا در دوران کودکی هست. اولین فیلم کاپیتان سوباسا درباره بازی بین “تیم پسران اروپایی” و “تیم پسران ژاپنی” است که در ادامه اولین سری سریال اتفاق می افتد. سریال انیمیشن بسیار جذاب Family Guy که از سال ۱۹۹۹ پخش اون آغاز شده و تا به حال برنده سه جایزه امی و چندین جایزه دیگه شده. از طرفی رسانهای نیست که این مفاهیم را طبق خوانش صحیح تاریخی و اقوال معتبر موجود برای کودک و نوجوان مسلمان ایرانی بازگو کند و از طرف گردانندگان رسانهای تحت نظر سازمان تبلغیات اسلامی، با دست خودشان محتوایی تحریف شده را از آن سر دنیا در دسترس کودک و نوجوان ایرانی قرار میدهند، آن را دوبله کرده و از شبکه نمایش خانگی پخش میکنند. داستان این انیمه در دوره 3 پادشاهی چین رخ میده که در اون پادشاهها و ارتشهاشون میخواستن دنیا رو فتح کنن و کشور رو متحد سازند. برای آن که بفهمیم چرا کارل، پیرمرد نقش اصلی این انیمیشن خانهاش را آماده پرواز میکند تا یک ماجراجویی جدید را آغاز کند، باید داستان عاشقانه قدیمی او با همسایهاش الی را بدانیم که مریض شده و فوت کرده است.

«آرییل» موفق به دیدار شاهزاده میشود، ولی تازه مشکل آغاز شده زیر شاهزاده او را که صدای جادوئی و زیبایش را از دست داده، به جا نمیآورد… به تازگی، تریلری تازه برای انیمیشن لیگ ابرحیوانات دیسی (DC League Of Super-Pets) منتشر شده است. این انیمیشن تازه از دنیای دیسی، قرار است از دنیای تاریک و خشن دیسی اندکی فاصله بگیرد و جهانی روشنتر و سرگرمکنندهتر را برای مخاطبان به تصویر بکشد. این داستان در یک دنیای فانتزی پر از موتورسیکلت های بسیار جذاب ساخته شده است که جذابیت های بصری بسیار فوق العاده را به تصویر می کشد. داستان ماهی خارج از آب با پرنسس دیزنی و کهن الگوی همیشگی افسانههای دیزنی تکرار میشود که از دنیای انیمیشن خود به واقعیت تلخ دنیای لایواکشن شهر نیویورک فرستاده میشود. پیکسار اخیرا تلاش کرده است که پرسپکتیوی خارج از تجارب جان لستر، انیماتور معروف، و کارهای قدیمی این شرکت ارائه کند. همیشه نگران این گروه بود و این نگرانی را به پادشاه هم منتقل میکرده است. همانطور که از چنین داستانی انتظار میرود، انیمیشن عروس مرده فضایی ترسناک و تاریک دارد و حتی موسیقی و آهنگهایی که در این انیمیشن استفاده شدهاند هم تناسب فوقالعادهای با اثر دارند و هر بینندهای را به وجد میآورند.

دیدگاهتان را بنویسید