انیمیشن چند ایکس لارجی ها: قسمت اول

جوایز دریافتی : این فیلم برنده جایزه بفتا برای بهترین فیلم متحرک شد و نامزد اسکار بهترین انیمیشن و بهترین جلوه های بصری شد و پس از فیلم کابوس قبل از کریسمس در سال 1993 ، دومین فیلم متحرک استاپ موشن بود که در رده دوم نامزد شد. مک کوئین تصمیم می گیرد به آنها کمک کند و در عین حال از تجربه های آنها برای شرکت در مسابقه استفاده می کند. او متوجه می شود که این ماشین ها روزگاری در مسابقه شرکت می کردند و شهر پررونقی داشتند. او بعد از دیدن شهر ویرانه و آدم های شهر ابتدا ناراحت می شود و تلاش می کند آنجا را ترک کند٬ اما بعد از مدتی همراهی با ماشین های شهر٬ با آنها بیشتر آشنا می شود. خلاصه داستان: مک کوئین ماشین مسابقه ای است که همه فکرش برنده شدن در مسابقه است تا روزی که اشتباهی وارد شهری ویرانه می شود. منشی او به اشتباه جایزه مسابقه را با دو صفر اضافه تایپ می کند و همین باعث می شود افراد زیادی برای مسابقه ثبت نام کنند. نمو و پدرش در این مسیر با او همراه می شوند اما اتفاق های زیادی برای آنها می افتد و از یک مرکز تحقیقاتی و یک آکواریوم بزرگ سر در می آورند.

شاهزاده ای به نام ناوین بر اثر طلسم تبدیل به قورباغه می شود و قرار است با بوسه یک شاهزاده خانم دوباره انسان شود٬ اما اشتباهی از دختر دیگری می خواهد که او را ببوسد و دختر نیز تبدیل به قورباغه می شود. بعد از موفقیت آن و علاقه نیک پارک به این گوسفند بامزه، شان موفق شد تا سریالی برای خود داشته باشد و این سریال که اسم شخصیت اصلی را دارد، به یکی از جذابترین و خندهدارترین سریالهای انیمیشنی دنیا تبدیل شد. خلاصه داستان: مامبل پنگوئنی است که در قطب جنوب به دنیا آمده است و از کودکی هم صدا و ظاهرش با سایر هم نوعانش متفاوت بود. ابرذهن که در ایران با نام های ابرذهن، کله کدو و نابغه هم شناخته میشود،را تام مکگرث در سال ۲۰۱۰ ساخته است. در این مسیر پر خطر آدم های زیادی را می بیند و افراد زیادی با او دوست یا دشمن می شوند. حالا هر دو آنها درگیر این طلسم شده اند و باید برای رهایی از آن در مسیری پر خطر و ناآشنا با هم همراه باشند. خلاصه داستان: انیمیشن «شاهدخت و قورباغه» هم مانند بیشتر انیمیشن های والت دیزنی داستان عاشق شدن یک پرنسس برای باطل شدن طلسم اوست٬ اما این بار اشتباهی رخ می دهد که سرنوشت داستان را تغییر می دهد.

خلاصه داستان: پسر بچه قهرمان داستان عاشق بادبادک درست کرد با کاغذ است و کدو نامی است که مادرش برای او گذاشته. خلاصه داستان: لیلو دختر ساده ایست که به تنهایی زندگی می کند و روزی در نزدیکی محل زندگی اش یک حیوان خانگی کوچک پیدا می کند و تصمیم می گیرد او را به خانه ببرد و اهلی کند. دوستان لیلو که متوجه عجیب بود استیچ می شوند احساس خطر می کنند و برای آنها دردسر درست می کنند. اما در نهایت علاقه لیلو به استیچ باعث جلب اعتماد سایرین می شود. در قصر و با کمک قالیچهٔ پرنده دل ̎جاسمین̎ را نرم میکند اما ̎جاسمین̎ سرانجام او را میشناسد. آنها ابتدا انسان ها را به فضا می فرستند اما دختر بچه ای زرنگ و باهوش از کاروان انسان ها جا می ماند و با یکی از فضایی ها دوست می شود. اما ماجرای پسرک چوبی دروغگو، چندین بار به اشکال مختلف و در کشورهای متنوعی ساخته و منتشر شد. خلاصه داستان: مینیون ها همان موجودات زرد رنگ شرور و ماجراجویی هستند که نخستین بار آنها را در «من نفرت انگیز» دیدیم.

حالا دوری به یاد می آورد که خانواده اش در آن سوی دریا زندگی می کنند و تصمیم می گیرد آنها را پیدا کند. ̎عصر طلائیِ̎ او و همنوعانش سپری شده و حالا دیگر دورانی نیست که مردم جامعه از ابرقهرمانها با آغوش باز استقبال کنند. تا اینکه بلاخره دوری به خاطر می آورد کودکی اش را در کجا سپری کرده است. در این راه او خود را در زندگی سخت اجتماعی میبیند، که برای زندگی در این شرایط او از قدرت خود استفاده میکند و شروع به کار میکند، کاری که ماجراهای زیادی را برای او پیش میآورد. یکبار دیگر کمپانی والت دیزنی، با بهرهگیر از بیش از هشتصد نقاش و طراح و چهار سال کار مداوم، میتواند با موضوعی جسورانه و بهرهمندی از مایههای ملودرام و طنز، تماشاگر خردسال ـ و حتی بزرگسال ـ را با خود همراه سازد و نیز ̎تیمن̎ و ̎پومبا ̎، یکی از دوستداشتنیترین زوجهای فیلمهای نقاشی متحرک، نخالههای فیلسوف را با تز ̎هاکوناماتاتا ̎ (نگران هیچچیز نباش) عرضه کند. به طوری که حتی از نظر برخی از منتقدان، فیلم یخزده بهترین اثر دیزنی در دوران رنسانس این شرکت تاکنون است.فروزن در هشتاد و ششمین مراسم جوایز اسکار نامزد دریافت دو جایزه بود که موفق به دریافت هر دو آنها شد.

دیدگاهتان را بنویسید