روش فیلمبرداری هم مانند استاپ-موشن است

ویل فورته، مایا رودولف، آلیسا کارا، مارتین شورت و ریکی جرویس از جمله صداپیشگان این انیمیشن هستند. از جمله انیمیشن های ساخته شده با این کنیک می توان به داستان اسباب بازی ها، آپ اشاره کرد. اجرای آهنگی بسیار دردناک و دوستداشتنی توسط سارا مکلکلن در صحنهای که جسی، دختر گاوچران و مالکش، امیلی با یکدیگر بازی میکنند. اما نکته محتوایی مشترک در اکثر انیمه ها پرداختن به تمام زوایای زندگی است و صرفا به دنیای رویایی و ساده و در آرامش را به تصویر نمیکشد و گاهی اشک، تلخی، فرود و خشم نیز در صحنهپردازیها به چشم میخورد که نشان از احساسات واقعی در زندگی کنونی دارد. کوکو جذاب است. شخصیت شرور آن بسیار تعجببرانگیز است. اما این موضوع در انیمیشن کوکو قابل احساس نیست. او باید مطمئن شود که جای بقیه که به سمت انبار میروند بد نیست. خط داستانی فیلم با نقشه گیل که ویلم دفو نقشش را ایفا میکند و از نمو بهعنوان یک طعمه استفاده میکند، اصلا مسخره و غیرقابل باور نیست. جلوه بصری ایجاد شده توسط یک zoetrope امروزه برای ایجاد GIF های متحرک هم استفاده می شود.

داستان : چند سال بعد از اینکه اندی، اسباب بازی های خود را به بانی داد، اتفاق می افتد. در حالی که ممکن است انیمیشن از میان صدها فیلمی که هر سال از هالیوود بیرون میآیند، فضای زیادی را در فهرست فیلمهای شاخص اشغال نکند، اما همان تعداد اندکی که در سینما و پلتفرمهای جریان اصلی پخش میشوند به طور قابل اعتمادی در قلب و ذهن مخاطب نقش میبندند. اسنر در سال ۲۰۰۳ در کمدی اِلف (۲۰۰۳) ویل فرل نقش بابانوئل را ایفا کرد و در سال ۲۰۰۹ با صداپیشگی شخصیت کارل فردریکسن خود را به نسل جدیدی از مخاطبان معرفی نمود. از لحظهای که تیتراژ اولیه فیلم با طراحیهای مشابه طراحیهای ساول باس شروع میشود، مشخص میشود که انیمیشن شرکت هیولاها کاملا روحانی و صمیمانه است. شگفتانگیزان به شکل بینظیری داستانپردازی شده است و سرعت بسیار خوبی دارد. جا دارد بگوییم که تمام این کاراکترهای درخشان در اولین فیلمی حضور دارند که پیکسار تلاش کرد تا در مورد انسانها بسازد و انسانها شخصیت اصلیشان باشند. در این سفر پر ماجرا یک سگ (هاپو) و یک پرندهٔ کمیاب (توک دراز) با آنها همراه میشوند. در اینجا، پری مهربانی (فلتن) بر “سیندرلا” (وودز) ظاهر میشود و او را به کمک جادو با ظاهری آراسته به جشن میفرستد.

این فیلم بر پایهٔ اسباب بازیهای لگو ساخته شده و شخصیت اصلی داستان درباره یک کارگر ساختمانی ساده به نام اِمِت است که پیشگویی شده او از جهان در برابر رئیسجمهور تجارت که می خواهد تمام مردم را با کراگل (چسب قطرهای) متوقف کند، محافظت کند. در جستجوی نمو در قلبش، داستانی در مورد والدین است. آنها این کار را برای هر فریم انجام می دهند و کامپیوتر حرکت را از هر فریم محاسبه می کند و انیماتورها انحناها و حرکات شخصیت هایشان را در طول تنظیم می کنند و تغییر می دهند. راتاتویی هنری مجلل است و شایستگی آن را دارد که بگوییم یکی از بهترین انیمیشن های پیکسار تاکنون و یکی از بهترین فیلمهای ساختهشده در طول تاریخ است. این انیمیشن در طول داستان خود اتفاقات هیجان انگیز و کمی ترسناک و خطرناک را برای شما به تصویر می کشد که قطعاً شما را مجذوب خود خواهد کرد. او در این انیمیشن یاد می دهد که گاهی اوقات قلب های شکسته هیچ گاه ترمیم پیدا نمی کنند اما به هر حال ترکیبی از احساسات را در این انیمیشن به تصویر می کشد.

هیچ صحنه یا دیالوگ بهدردنخوری در فیلم وجود ندارد. آیا تاکنون فکر کرده اید که یک قطعه سنگ بتواند راه برود یا صحبت کند؟ شگفت انگیزان یکی از بهترین انیمیشن های پیکسار است که هیچ چیزی کم ندارد. جوایز دریافتی : این انیمیشن برنده بهترین فیلم جشنواره بین المللی فیلم دوبلین شده است. ریک دیکر، که افسر اسکان انسانهای با قابلیتهای ویژه است، طوری طراحی و صداگذاری شده است که انگار تمام نقشهای تامی لی جونز را در یک نقطه متمرکز کرده باشید و عصارهاش را به یک انیمیشن تزریق کرده باشید. پس باید با انیمیشن سه بعدی دیجیتال آشنا شوید. این که والدین چطور از هیچ تلاشی برای محافظت از فرزندشان کوتاهی نمیکنند و این که باید در نهایت به این نتیجه برسند که زمان رها کردن آنها فرا رسیده است. امپراتور کوزکو با قدرت جادویی جانشینش تبدیل به یک شتر لاما میشود و اکنون باید تخت پادشاهی خود را در قالب یک حیوان به خود بازگرداند که در این بین ماجراهای جالبی رقم میخورد … در حالی که عروسک کابوی، تنها عروسک مورد علاقه اندی است و تنها وودی با او به کالج خواهد رفت. میتوان موسیقیای را که جیاچینو برای این انیمیشن ساخته است روی یک فیلم جیمز باند قرار داد و کاملا روی آن هماهنگ باشد.

دیدگاهتان را بنویسید