روش فیلمبرداری هم مانند استاپ-موشن است

چارلی کافمن یک انیمیشن بسیار زیبا را تولید کرده است. شاید شما از داستان اسباب بازی های ۴ بیشتر لذت برده باشید اما این انیمیشن هم بسیار عالی عمل کرده است. اصلا نمی توان انکار کرد که مایازاکی یک انیمیشن بسیار جذاب ژاپنی است اما این انیمیشن هم می تواند بعد از آن یکی از جذاب ترین ها باشد و در آن ویژگی های هنری رنگ های مختلف با جزئیاتی از جهان انیمیشن ها به شکل کاملا معنادار نمایش داده شده اند. هیولا در آستانهٔ مرگ است که طلسم میشکند و او قامت انسانیاش را باز مییابد تا با ̎بل̎ کنار هم زندگی کنند. موسیقی و نور؛ و ترکیب این دو در کنار یکدیگر زمینه های بسیار زیبایی را برای این فیلم ایجاد کرده اند. در سال 1937، سفید برفی و هفت کوتوله اولین انیمیشنی بود که کاملاً با دست طراحی شد و زیبایی و موفقیت آن موجب پویایی انیمیشن سنتی برای دیزنی و کل صنعت انیمیشن جهان شد و از همان سال ها تا کنون داستان نویسان از دنیای خارق العاده انیمیشن برای گفتن بهترین داستان های خود استفاده کرده اند.

وقتی پدر پیر ̎مولان̎، ̎فا ژو̎ (سون تک او) داوطلب میشود، ̎مولان̎ مخالفت میکند و موهایش را کوتاه میکند، لباس مردانه میپوشد و با کمک اژدهای کوچک دلقکی بهنام ̎موشو̎ (مورفی)، به ارتش امپراتوری میپیوندد. در جنگل شروود، «رابین» و «جان کوچولو» از تلهای که مردان «داروغه ناتینگام» (بترام) برایشان گذاشتهاند، فرار میکنند و بعدتر در لباس کولیهای فالگیر سر راه کاروان «پرنس جان» و «سر هیس» قرار میگیرند که برای اخذ مالیاتهای سنگین، منطقه را زیرپا میگذارند. این انیمیشن در مورد خانمی صحبت می کند که دوباره زندگی را از سر می گیرد. شخصیت اصلی این فیلم برنامه ریز پرواز ها است که در طول جنگ جهانی دوم فعالیت می کنند و همیشه رویای پرواز را در سر دارند. این انیمیشن کمی هم نقطه نظر های سیاسی در مورد جنگ جهانی دوم در ژاپن دارد و بیشتر حول محور موضوع انسانیت است. البته نوع داستان گویی آن کمی متفاوت است و به هر حال انیمیشن دلیر از لحاظ بلندپروازی نسبت انیمیشن های دیگر کمی آرام تر است اما باز هم تجربه بسیار زیبایی را در اختیار شما قرار می دهد. دکتر زوس یکی از بزرگترین نویسندگان داستانها و کتابهای کودکان است که شهرت بسیار زیادی در سراسر جهان دارد.

او متخصص این است که تمام جزئیات موجود در جهان کائنات را ببیند و آن ها را به تصویر بکشاند. فیلم تمام کامپیوتری و سوگلی ۱۹۹۵ محصولات والت دیزنی برای نشان دادن آخرین پیشرفتهای کمپانی در تصویرسازی، بدون دخالت دست توانای استادان نقاشی متحرک قدیمی و طبعاً همهچیز، از طرح عروسکهای عجیب و غریب (که در خانهٔ پسر بد عروسک آزار، به معادلهای نقاشی متحرک و هراسناک مخلوقات سری فیلمهای احیاگر میمانند. ساخته می شود که سابقاً با حرکت دادن فریم به فریم انیمیت می شد. سالها بعد منصور سجادی (باستان شناس ایرانی) با بررسی این جام به حرکت بُز به سمت درخت پی برد و حرکت این اثر را به انیمیشن امروزی تبدیل کرد . ویژگی های کمدی رمانتیک همراه با آثار هنری زیبا در این انیمیشن به کار رفته است. در غیر این صورت با مشاهده این انیمیشن حتماً بیننده آن خواهید شد. این فیلم می تواند دوران قدیمی مدرسه را به خوبی به نمایش بگذارد و در آن پرنسس های بسیار زیبا طراحی شده اند. انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم، انیمیشنی است که از ویژگی های بصری به شکل بسیار جذاب نسبت به انیمیشن های پیشین خود استفاده کرده است. فیلم ماداگاسکار گیشه موفقی را تجربه کرده و ششمین فیلم پرفروش سال شد.

جوایز دریافتی : Wolf Children برنده جایزه اسکار 2013 ژاپن برای انیمیشن سال ، جایزه فیلم Mainichi 2012 برای بهترین فیلم انیمیشن ، و جایزه انیمیشن سال 2013 در TAF شد. جوایز دریافتی : این جایزه چندین جایزه از جمله جایزه ماهواره ای برای بهترین انیمیشن یا رسانه ترکیبی و پنج جایزه آنی از جمله بهترین کارگردانی برای مور و استوارت و بهترین انیمیشن مستقل را از آن خود کرد. جوایز دریافتی : این فیلم جوایز و نامزدهای متعددی دریافت کرد ، از جمله جایزه بفتا ، جایزه گلدن گلوب ، جایزه منتقدین ، جایزه آنی ، جایزه ماهواره ای و جایزه اسکار بهترین انیمیشن. البته این آفتاب پرست نماد بعضی از مردم غرب هم هست و به طور کلی ژانر مهیج و زنده ای دارد که نظر اکثر افراد را جلب می کند. این انیمیشن در مورد سفر به درون و کشف خود است که در آن آواز های موزیکال پخش می شود و افراد در حال سفر و کشف شهود هستند. مهم تر از همه این که پارانورمن داستانی در مورد این است که افراد خود واقعی شان را بپذیرند و فرقی ندارد که چقدر وحشتناک و عجیب و غریب باشند.

دیدگاهتان را بنویسید