روش فیلمبرداری هم مانند استاپ-موشن است

در واقع زمانی که انسان های اولیه توانستند کشف کنند که چگونه می توانند بر روی دیوارهای غارها و علائمی را بکشند و ثبت کنند، توانستند اولین انیمیشن ها را تولید کنند. انیمیشن روشی برای عکاسی از نقاشی های پی در پی، مدل ها یا حتی عروسک ها، برای ایجاد توهم حرکت در یک سکانس است. از طرفی «ایمس اسلید» (آلبرتسن)، همسایه «ویدو توئید» که یک شکارچی است، نیز تولهسک شکاری بهنام «کاپر» (فلدمن) را خریده است. انسان های اولیه همواره وقایعی که در طول روز می دیدند را بر روی دیوارهای غار و حتی بعدها بر روی سفال ها ثبت می کردند. در این دسته از پلازامگ ما علاوه بر معرفی و بررسی بهترین انیمیشن ها دنیا به معرفی محبوب ترین انیمه های سینمایی و سریالی جهان نیز می پردازیم. نتایج حاصل از این پژوهش نشان می دهد که تابلو سنگی شکار گراز علاوه بر دارا بودن هنر نقالی، روایت گری، حرکت و داستان سرایی، به خوبی نشان می دهد که هنرمند نگارگر آن ایرانی بوده و ایده انیمیشن را در پلان اجرایی خود داشته است.

هنرمند سنگ نگار ساسانی، با طرحی نو و البته انسان شناسانه، تابلویی پویا را از تفریح تخصصی شاه و درباریان با گراز و فیل و آب و پرندگان باتلاقی آفریده است. در سال 1900 میلادی، او اولین انیمیشن بنام The Enchanted Drawing را ساخت و در سال 1906 او فیلمی صامت ساخت که در آن نقاشی و تصاویر بر روی تخته سیاه با استفاده از فیلم با 20 فریم در ثانیه ضبط شده اند. کوکو یکی از به یادماندنیترین تلاشهای استودیو پیکسار برای جاری کردن اشک بینندگان است، فیلمی مملو از لحظات عاطفی که مخاطب را عمیقا تحت تأثیر قرار میدهد. شخصیت لو گرنت اولین بار در دهه ۱۹۷۰ میلادی و در برنامه تلویزیونی مری تایلور مور به عنوان رئیس مری ریچارد معرفی شد و این دبیر زودجوش روزنامه خیالی لس آنجلس تریبیون از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۲ سریال مستقل خودش را بازی کرد. انیمیشن مبتنی بر بردار از مقادیر ریاضی برای تغییر اندازه تصاویر استفاده می کند، بنابراین حرکت صاف است و برای متحرک نمون تصاویر نیازی به بارگیری مجدد همان شخصیت ها نیست بلکه شما می توانید به دُور این بردارها حرکت کرده و از این طریق تصاویر را متحرک کنید.

این اولین اثر دیزنی بود که در آن از سبک انیمیشن کامپیوتری به شکل گسترده استفاده شد، تکنیکی که بعدها پیکسار آن را تکمیل کرد.از طرف دیگر نقش رابین ویلیامز بهعنوان صداپیشه شخصیت غول چراغ جادو را نباید نادیده گرفت که با روحیه پرشور و استعداد تماشایی خود، مخاطبان را شیفته هنر خود کرد. الک بالدوین درکنار استیو بوشمی، جیمی کیمل، لیسا کودرو، مایلز باکشی و توبی مگوایر در انیمیشن بچه رئیس بهعنوان صداپیشه حضور داشتند. دیدن تعامل سهبعدی شخصیتها با افراد واقعی هیجانانگیز بود، موسیقی متن فیلم بسیار شگفتانگیز بود، و اینکه بیل مری یک حضور افتخاری کلاسیک در آن داشت. مک کوئین در ادامه با ماتر یدککش خوش قلب و سالی کاررا وکیل و هتل دار شهر آشنا میشود و سالی به او توضیح میدهد که زمانی رادیاتور اسپرینگ یک شهر شلوغ و پر رفتوآمد بودهاست و بر اثر ساختن بزرگراه جدید به تدریج شهر فراموش شدهاست. به دلیل سرعت بالا، گروهبان آن منطقه وی را دستگیر میکند و رئیس دادگاه دکتر هادسن هورنت برای مجازات مک کوئین به وی دستور میدهد جادهٔ اصلی را تعمیر کند مک کوئین سعی میکند توضیح بدهد که او اشتباهی به این شهر وارد شدهاست و او باید برای مسابقه آماده شود اما بهدلیل عدم دسترسی ساکنان به وسایل ارتباطی و سایر مردمان حرف او را باور نمیکنند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از بیبیسی انگلیسی، اد اسنر هنرپیشه آمریکایی که ستاره سریال لو گرنت بود و صداپیشگی کاراکتر اصلی انیمیشن پرطرفدار آپ را در کارنامه داشت، صبح روز گذشته در سن ۹۱ سالگی به مرگ طبیعی درگذشت. اسنر در سال ۱۹۲۹ میلادی در شهر کانزاس ایالت میسوری متولد شد و بازیگری را از دوران مدرسه آغاز کرد. خانوادهٔ کرودها را کرک دمیکو نویسندگی و کارگردانی کرده است. روش فیلمبرداری هم مانند استاپ-موشن است. فیلم جدید از مجموعه انیمیشنی آواز محصول شرکت ایلومینیشن باز هم با نمایش از رویاهای بزرگ و ارائهی مجموعهای از ترانههای موفق همراه است. دانشگاه هیولاها یک فیلم پویانمایی سهبعدی، محصول ۲۰۱۳ و پیشدرآمد شرکت هیولاها است و توسط دن اسکنلون کارگردانی شده. در اینجا «مامان بزرگ» (بیلی)، یک جغد پیر، به کمکش میآید … در ابتدا حیوانات هورتون را دیوانه فرض می کنند اما زمانی که سرسختی و مقاومت او را می بینند در این راه به او کمک می کنند. ̎ستی̎ (استوارت)، فرعون مصر، او را همچون فرزندش بزرگ کرده است. “مرلین” تصمیم میگیرد تا با تبدیل کردن “وارت” به ماهی، سنجاب و پرنده، درسهای زندگی را به او یاد دهد.

دیدگاهتان را بنویسید