روش فیلمبرداری هم مانند استاپ-موشن است

در ساخت این نوع انیمیشن ها انیماتورها در طراحی مدل های دوبعدی می توانند از گرافیک بیت مپ یا برداری استفاده نمایند. سوفی̎ (مورتیمور) دختر نوجوانی است که در مغازهٔ کلاهفروشی کار میکند؛ ولی وقتی جادوگری خوشسیما و مرموز به نام ̎هائورو̎ (بیل) دل ازا و میرباید و سپس ساحرهٔ مکار و خبیثی (باکال) او را به پیرزنی نود ساله (سیمونز) تبدیل میکند، آشوب و آشفتگی زندگیاش را فرامیگیرد. دردسرهای خانواده زیاد می شود و پدر و مادر پسر هفت ساله خود٬ تیم را مقصر خرابکاری ها می دانند. او برای ایم کار پا به سفری خطرناک و طولانی می گذارد و حقایق زیادی درباره خانواده اش برایش آشکار می شود. روایتی فوقالعاده زیبا و تصاویر جذاب درکنار فضایی احساسی و عمیق با مفاهیم و پیامهای بسیار مهم، اثری را شکل میدهند که هم میتواند برای خردسالترین تماشاگرانش جذاب باشد و هم برای افراد بزرگسال بسیار قابللمس و تماشایی. لوکا، پویانمایی جذاب در سبک کمدی خیالانگیز و محصول شرکت پیکسار است.

شاید همین مسئله باعث شده است که این اثر درهمان حدواندازهای ظاهر شود که از بهترینهای شرکت پیکسار توقع داریم.از جمله صداپیشگان این اثر میتوان به مایا رودولف، دنی مکبراید و ابی جکوبسون اشاره کرد. انیمیشن هایی مانند شازده کوچولو و آلیس در سرزمین عجایب از جمله انیمیشن های ساخته شده با تکنیک استاپ موشن هستند. او در سرزمین مرده ها به حقیقت عجیبی درباره جد خود و اتفاق هایی که برای او افتاده پی می برد و تلاش می کند تا به دنیای عادی برگردد و دیگران را از آن اتفاق باخبر کند. خلاصه داستان: هیولاها در سرزمین خود کارخانه ای تشکیل داده اند که به وسیله درهایی که به اتاق بچه ها راه دارد، وارد دنیای انسان ها شده و با ترساندن بچه ها، جیغ آن ها را در آورده و انرژی مورد نیاز خود را از جیغ بچه ها دریافت می کنند. در این میان پسر بچه شجاعی به نام کویو تصمیم می گیرد به این جزیره برود و سگ خود را پیدا کند. درست وقتی ̎باب̎ احساس میکند که اوضاع نمیتواند از این بدتر بشود، پیامی دریافت میکند که طبق آن باید به جزیرهای دورافتاده برود تا در آنجا برای مأموریتی محرمانه، دستورهای لازم را دریافت کند …

جودی برای اینکه بتواند از پس کارش برآید به نیک اعتماد می کند و هر دو وارد ماجرای خطرناکی می شوند. این دردسرها مکس را وارد دنیای جدیدی می کند که پیش از این از وجود آن اطلاع نداشت و همچنین به تنهایی نمی توانست از پس مشکلات بیرون از خانه برآید. او در جزیره متوجه می شود که سگ ها برای زنده ماندن گروه هایی تشکیل داده اند و همچنین تعدادی ربات به شکل سگ نیز آنجا وجود دارند تا سایر سگ ها را بکشند. هیرو بر حسب اتفاق یکی از ربات های برادرش را پیدا می کند و از طریق این ربات و همراهی با دوستان برادرش تصمیم می گیرد به راز پشت پرده آتش سوزی و گم شدن اختراعش پی ببرد. طراحی و تکنیک ساخت انیمیشن هم این سادگی را بازتاب میکند و یکی از جالبترین تصاویر انیمیشنی را نتیجه میدهد. یکی از این ایموجی ها متوجه می شود که می تواند احساسات مختلفی را نشان دهد و فکر می کند که این یک نقص است که باید برطرف شود. خلاصه داستان: شکلک ها یا ایموجی های این داستان در شهر تکستوپولیس که متعلق به یک گوشی موبایل است زندگی می کنند. خلاصه داستان: قهرمان های این داستان سه فرد بی خانمان در شهر توکیو هستند که شبی از شب های برفی نزدیک کریسمس نوزادی را در زباله ها پیدا می کنند.

تا اینکه یک روز چند نفر از روستاییان تصمیم می گیرند او را به دام بی اندازند. بیتردید این فیلم نقطه اوج فرمول «تمام احساسات» این استودیو است و درکنار آن ضیافتی شاد و پررنگ و لعاب از فرهنگ مکزیکی، موسیقی پرجنب و جوش و البته نشان دادن اهمیت جایگاه خانواده است و شاید همین مسئله باعث میشود که درپایان مخاطب متوجه نشود دقیقا به چه خاطر اشک میریزد؟ خلاصه داستان: خانواده تمپلتون زندگی آرامی دارند تا اینکه یک بچه به آنها اضافه می شود. کوبو باید ابتدا زرهی افسانه ای را پیدا کند و سپس به جنگ شبح برود و زندگی خود را پس بگیرد. بعد از ساخته شدن قایق، مرد سوارش میشود اما تنها پس از مدتی کوتاه، موجودی اسرارآمیز قایق را نابود میکند و مرد مجبور میشود به جزیره بازگردد. آری فولمن که ظاهراً شخصیت اصلی این ماجراست بار سنگین عذابوجدانی سخت را بر دوش خود احساس میکند که در قالب کابوسی سخت جلوه مینماید. او با نوشتن کمیکبوک و رمان در موضوعات مختلف طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. جرج کلونی و مریل استریپ٬ بازیگران به نام هالیوود در این انیمیشن عروسکی به عنوان صداپیشه همکاری کرده اند. خلاصه داستان: پسر نوجوان و خلاقی به نام هیرو روزی به همراه برادرش به کالج می رود و شاهد اختراعات زیادی می شود که هم کلاسی های برادرش انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید