لیست قطعی بهترین انیمیشن های دنیا (2022 تا 2022)+ لینک دانلود

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم، را کریس سندرز و دین دبلوا را کارگردانی کردهاند و بر اساس رمانی به همین نام و به قلم کرسیدا کاول ساخته شده و محصول شرکت دریمورکس انیمیشن است. انیمیشن دو دنیایی که به تصویر میکشد را با دو تکنیک متفاوت انیمیشن کامپیوتری و انیمیشن خمیری ارائه داده است و دنیاهایی جذاب و دیدنی را نشان میدهد. این اثر که اولین ساختهی بلند کارگردانش محسوب میشود، داستان زندگی معمولی بیل را نشان میدهد و کارهای روزمرهی او را به تصویر میکشد. انیمیشن شازده کوچولو همان داستان کتاب را پیش گرفته است و روایت میکند، اما با اضافه کردن داستان دختری در دنیای مدرن که با این کتاب مواجه میشود، دیدی جذاب به این قصهی شناختهشده اضافه کرده است. اگرچه بسیاری از این فیلمها برای کودکان ساخته میشود، اما بزرگسالان هم میتوانند همانند کودکان از تماشای آنها لذت ببرند. این تکنیک در ابتدای راه بدین لحاظ مورد اهمیت، توجه و کاربرد گسترده قرار گرفت که این امکان را در اختیار فیلمسازان قرار می داد که بازیگران را در کنار کاراکترهای نقاشی شده قرار دهند و در واقع بلیط ورود کارتونها به دنیای واقعی بود و نیز در پروژه های انیمیشن محض باعث افزایش قابل توجهی در سرعت تولید می شد و بلیط ورود صنعت انیمیشن به بازار درآمد و پول بود دیگر نیازی نبود که فضاهای پس زمینه یا بک گراند بارها و بارها طراحی شوند، به عنوان مثال در پلان های تعقیب و گریز یک بک گراند (دارا یا فاقد حرکت) طراحی شده و کاراکترهایی که در تعقیب هم بودند یک به یک از روی این بک گراند با رعایت سیکل حرکتشان عبور داده می شدند یا زمانی که حرکتی در چند پلان یکسان بود طراحی های انیماتور یا پویانما تنها برای یک مرتبه روی طلق شفافی به نام سل (طلق) ترسیم می شدند و دیگر نیاز نبود که کپی شوند و بارها استفاده می شدند.

با وجود تمام نکات مثبتی که میتوان به این انیمیشن نسبت داد و بدون شک باید آن را یکی از بهترین انیمیشن های جهان سینما دانست، این اثر با استقبال چندانی در جشنوارههای سینمایی مواجه نشد. یکی دیگر از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما که برای کودکان ساخته نشده، انیمیشن سیاره شگفتانگیز است که در فرانسه ساخته شده. پیش از آن که بخواهید فکر کنید چند اثر از میازاکی به لیست بهترین انیمیشن های تاریخ سینما راه یافتهاند، باید به شما بگویم که انیمه شهر اشباح، سومین اثر از این کارگردان نابغه انیمه است که در میان این آثار قرار گرفته و این بیشترین اثر از یک کارگردان است. دنیایی که برای این اثر طراحی شده، یکی از زیباترین آثار خلق شده را حاصل کرده است و انفجار رنگ و نور در این انیمه در کمتر اثر دیگری دیده میشود. بر حسب اتفاق، پسری به اسم شو، متوجه آریتی میشود که وظیفهی پیدا کردن غذا را بر عهده دارد و این واقعه، زندگی هر دوی آنها را تحت تأثیر قرار میدهد. قسمت اول کمی خود را درگیر انتقال پیام به مخاطبان خردسالترش میکند و همین مساله کمی روایت فیلم را تحت تأثیر قرار میدهد.

یکی دیگر از ساختههای دهه دوم قرن بیستویک شرکت انیمیشنسازی دیزنی که به طرفداران دنیای پویانمایی یادآوری میکند که این شرکت همچنان یکی از مهمترین قطبهای سینمای دنیاست، انیمیشن زوتوپیا نام دارد. در میان بهترین انیمیشن های جهان، مدام حرف از تصاویر دیدنی، تکنیکهای جدید انیمیشنسازی و واقعگرایی دیوانهکننده زده میشود. همانطور که از اسم اثر پیداست، آریتی در دنیایی پنهانی زندگی میکند که با وجود اینکه بخشی از دنیای انسانهای معمولی است، اما به سختی دیده میشود. اما انیمیشن پا از این مسایل فراتر میگذارد و با استفاده از ذهنیات و تفکرات شخصیت اصلیاش، قدم گذاشتن به خاطرات و گذشته و حتی به تصویر کشیدن رؤیاها و دنیایی سورئال، تبدیل به یکی از عمیقترین آثار انیمیشنی دنیا میشود. به تصویر کشیدن دنیای حیوانات به شکلهای مختلف در آثاری انیمیشنی کاری معمول است و لیست بلندبالایی از این آثار میتوان آماده کرد. در این اثر که دنیایی کاملاً مدرن و انسانی را به تصویر میکشد، شهروندان شهری بزرگ را انواع و اقسام حیوانات تشکیل میدهند. اگر انیمیشنِ مرد عنکبوتی نبود، احتمالاً همه ما در حال تماشای انیمیشن هایی بودیم که استایل و مدل کاملاً تکراری داشتند اما انیمیشن مرد عنکبوتی کاملاً فضای انیمیشن را برای ما تغییر داد. شوخیهای جذابی میتوان از دل این تلفیق درآورد و ارجاعات سینمایی و غیرسینمایی فراوانی را میتوان در آن جای داد.

یار بعدی “بامبی”، راسوی بدبوی کوچکی است که “بامبی” به اشتباه او را “گل” (الکساندر) مینامد و این اسم روی او باقی میماند. فیلم دربارهی دختری به اسم میما کریگوی است. اما در قسمت دوم، هدف اصلی سرگرمی است و انیمیشن به بهترین شکل ممکن آن را انجام میدهد. دیالوگها و مفاهیم استفادهشده در این اثر نسبت به مجموع بسیاری از آثار اشاره شده در این لیست برتری دارد و ممکن است تا مدتها شما را به فکر فرو ببرد. پدر و مادر سگها پانگو و پردیتا (به ترتیب راد تیلور و کیت باور) برای نجات آنها دست به کار میشوند و در طول ماجرا هشتاد و چهار توله دیگر که از فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری شدهاند را نیز نجات میدهند و در مجموع تعدادشان به صد و یکی میرسد. در اینجا “پیتر پن” (دریسکول) و پری وردستش، و پری وردستش، “تینکر بل”، ظاهر میشوند و “وندی” را با خود به سفری جادوئی به سرزمین رویاها میبرند. این انیمه زیبا، داستان برخورد دو دنیای متفاوت است که به شکلی اتفاقی از طریق ملاقات یک دختر و پسر با یکدیگر آشنا میشوند. در این دنیای بزرگ و تماشایی، اتفاقی ناگوار برای تعدادی از شهروندان میافتد و همکاری غیرمنتظره میان یک خرگوش و یک روباه شکل میگیرد تا این مشکل را حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید