لیست قطعی بهترین انیمیشن های دنیا (2022 تا 2022)+ لینک دانلود

اما موفقیت سفید برفی آنقدر چشمگیر بود که نشان داد میتواند مخاطبان خود را بهمدت ۸۰ دقیقه شیفته و مسحور خود کند و به یکی از بهترین انیمیشن های جهان تبدیل شود. صحنهی آغازین فانتازیا دربرگیرنده رنگهای درهم و برهم بههمراه موسیقی کلاسیک باخ است که میتواند حتی توجه یک نوزاد نقنقو را هم به خود جلب کند. برد برد «Brad Bird»، کارگردان و نویسندهی این فیلم کارتونی، قهرمانهایی خلق کرد که سعی داشتند خود را با زندگی معمولی و طبقه متوسط جامعه وفق دهند. در واقع «دان هرتزفلت» نویسنده، تهیهکننده و کارگردان این فیلم کوتاه علمی-تخیلی، فقط ۱۷ دقیقه وقت لازم داشت تا این واقعیت ترسناک را که روزی کلون (همسان)های آیندهمان، با ما تماس خواهند گرفت بهتصویر بکشد و بگوید آنها برای بشریت چه با خود خواهند آورد. مدت زمان این انیمیشن فقط ۱۷ دقیقه است. شاید تصور کنید انیمیشن «استر، دختری که ملکه شد» فقط در نامگذاری شخصیتها از این ماجرای تاریخی استفاده کرده است. این انیمیشن علمی تخیلی، کمدیدرام و فانتزی، اقتباسی از مجموعهداستانهای کودکانه به قلم تد هیوز است. اما باید بگوییم صحنههایی از این انیمیشن به طور مستقیم این حادثه تاریخی را روایت میکند. دیدن قسمتهایی از انیمیشن و جستجویی ساده پیرامون داستان و سازنده ما را با یک انیمشن که حرفهای بسیاری برای گفتن دارد روبهرو میکند.

جای بسی تأسف است که ایران با دارا بودن چنین پتانسیل بالایی از هنرمندان حرفهای و بینالمللی، جایگاهی در بین کشورهای تولیدکننده انیمیشن در دنیا نداشته باشد. این فیلم موفقیت های بسیار زیادی را در کشورهای مختلف شاهد بوده است و اولین بار در آمریکا در ۲۳ آوریل منتشر شد و جزء انیمیشن های محبوب محسوب می شود. استر بعد از توطئه علیه هامان به کمک «مردهخای» دستور قتل هامان را از شاه میگیرد. صهیونیستها هرساله این جشن را به احترام دو شخصیت مقدس خود یعنی «استر» و «مرده خای» و به مناسبت فاجعه قتل عام گسترده ایرانیان و قتل هامان وزیر ایرانی خشایارشاه، به تحریک استر، زن یهودی خشایارشاه برگزار میکنند. فهرست را با یک انیمیشن کمدی مورد انتظار آغاز میکنیم تا از همین الان منتظر یک انیمیشن کمدی بامزه باشید که بهزودی در دسترس قرار خواهد گرفت. اما پس از لغو اکران فیلم بهدلیل محدودیتهای مرتبط با پاندمی کرونا، این استودیو حق پخش فیلم را در قبال صد میلیون دلار به استودیو آمازون واگذار کرد.

بعد از گذشت این همه سال هنوز هم این انیمیشن مانند یک نقاشی قدیمی و ارزشمند توجه تماشاچیان را به خود جلب میکند. در زمان «خشایارشاه» یهودیان که جزء اقلیتهای مذهبی بودند، تلاش زیادی میکردند که خود را وارد دربار پادشاهی کنند. خواهرزادهی ۴ سالهی کارگردان، بهجای امیلی، شخصیت اصلی این فیلم، صحبت کرده است؛ دخترکی که کوچکتر از آن است تا بتواند پیچیدگیهای چیزی را که کلونی دو قرن بعد او، به او خواهد گفت، درک کند. مشخص نیست که ناپدید شدن او بعد یا قبل از رسیدن به نوک قله اورست بوده است. این انیمیشن یکی از جذابترین و خلاقانهترین آثار هنری والتدیزنی است که در آن طرحهای پیچیده و زیبا را با نوای موسیقی کلاسیک در هم آمیخته است. انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم، انیمیشنی است که از ویژگی های بصری به شکل بسیار جذاب نسبت به انیمیشن های پیشین خود استفاده کرده است. آقای فاکس بهدلیل ناامیدی و ترس از مرگ، بهسبک زندگی مجرمانه سابق خود باز میگردد و همسایههای خود را بهدردسر میاندازد. اگر انیمیشنِ مرد عنکبوتی نبود، احتمالاً همه ما در حال تماشای انیمیشن هایی بودیم که استایل و مدل کاملاً تکراری داشتند اما انیمیشن مرد عنکبوتی کاملاً فضای انیمیشن را برای ما تغییر داد.

اما وقتی از آنها خواسته میشود که در برابر افراد شرور دست به کار شوند، ماجراهای هیجانانگیزی خلق میکنند و در نهایت این قهرمانهای شگفتانگیز، دنیا را نجات میدهند. به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از بیبیسی انگلیسی، اد اسنر هنرپیشه آمریکایی که ستاره سریال لو گرنت بود و صداپیشگی کاراکتر اصلی انیمیشن پرطرفدار آپ را در کارنامه داشت، صبح روز گذشته در سن ۹۱ سالگی به مرگ طبیعی درگذشت. انیمیشن آقای فاکس، انیمیشن استاپموشن آمریکایی براساس رمانی به همین نام نوشتهی رولد دال و به کارگردانی وس اندرسون است. او روزی با رباتی به نام «حوا» که برای جمعآوری اطلاعات از زمین، قدم به این کرهی خاکی گذاشته است، آشنا و دلبسته او میشود. آنهایی که کمی تاریخ را با موضوع یهودیت ورق زده باشند با شنیدن نام «استر» بلافاصله یاد «پوریم»، «خشایارشاه»، «هامان» و کشته شدن هزاران ایرانی به تحریک یک زن یهودی میافتند. استر خیلی زود دل پادشاه را به دست میآورد و بعد از آن هامون را پیش او از اعتبار میاندازد.

دیدگاهتان را بنویسید