معرفی انواع تکنیک های انیمیشن – آموزشگاه هنری طرحستان

حوالی دهه نود شمسی انیمیشن «استر» یک بار از تلویزیون ایران پخش شد و با اعتراضات متعدد پخش آن متوقف شد. هم با چالش جدی روبهرو خواهد شد. مشکلات بین چپمن و رییس نامحترم آن زمان پیکسار، جان لستر، بسیار بد به نظر میآمد و هنوز هم به نظر رفتار نامحترمانهای با چپمن شده است. از طرفی رسانهای نیست که این مفاهیم را طبق خوانش صحیح تاریخی و اقوال معتبر موجود برای کودک و نوجوان مسلمان ایرانی بازگو کند و از طرف گردانندگان رسانهای تحت نظر سازمان تبلغیات اسلامی، با دست خودشان محتوایی تحریف شده را از آن سر دنیا در دسترس کودک و نوجوان ایرانی قرار میدهند، آن را دوبله کرده و از شبکه نمایش خانگی پخش میکنند. از آن طرف با جستجویی کوتاه در فضای مجازی به راحتی میشود تصاویر جشن «پوریم» صهیونیستها و میزان خوشحالی آنان از این جشن از فاجعه کشتار ایرانیان را دید. صهیونیستها خوشحالی خود از این اتفاق و تقدس استر و مردهخای به عنوان مسببین کشتن بیشتر از 70هزار ایرانی را پنهان نمیکنند و به آن افتخار هم میکنند. اما استیونسن تصمیم گرفت بهجای یک اثر تقلیدی، یک کمدی اکشن بسازد که از الگوی قدیمی سفر پرفراز و نشیب شخصیت اصلی داستان برای رسیدن به جایگاه یک قهرمان واقعی کمک میگیرد.جک بلک، داستین هافمن، آنجلینا جولی، ایان مکشین، لوسی لیو و جکی چان از جمله صداپیشگان این انیمیشن هستند.

این فیلم همچنین اولین فیلم بلند سینمایی این کارگردان و اسپین آفی از مجموعه محبوب عصر یخبندان است.به جز سایمون پگ که بهجای شخصیت باک وایلد صداپیشگی کرده است، هنرمندان دیگری همچون وینسنت تانگ، آرون هریس، جاستینا ماچادو و اوتکارش آمبدکار هم در این اثر حضور دارند. از صداپیشگان این فیلم می توان کریس پرت، ویل فرل، الیزابت بنکس، ویل آرنت، نیک آفرمن، الیسون بری، چارلی دی، لیام نیسون و مورگان فریمن را نام برد. تن تن پی میبرد که سرفرانسیس، سه ماکت مشابه ساخته و نقشه گنج غرق شده را در آنها جاسازی کرده و حالا مرد شیطان صفتی به نام ساخارین که از نوادگان «راکام سرخپوش» است به دنبال آن نقشه هاست. ۱۰ انیمیشن دیزنی که فقط طرفداران واقعی دیدهاند دیزنی با راهاندازی شبکههای تلویزیونی مختلف، دهها سریال انیمیشنی تولید کرده است. دایناسور خوب بیشتر مانند تصویری پانوراما از دنیای جدید و بامزهای است که در آن ولوسیرپتورها به گردنشان زنگوله بسته شده است، مزارع توسط آپاتوسورها اداره میشود و دیوپکفالوسهای قاتل در آن تهدیدی جدید هستند. انیمیشنی خوب، ولی نه بیشتر از آن. دنیای این فیلم از سری انیمیشن های پیکسار برای آن که بتواند هسته احساسی مورد نظر بیننده را به او منتقل کند، نیاز به کار بسیار زیادی داشت و این فرم نمیتوانست از تمام پتانسیل داستان استفاده کند.

چیزی که در اکثر انیمیشن های پیکسار حضور دارد، ورای خندهدار و زیبا بودن، بار معنایی بسیار بالای آنها است که میتواند شما را به فکر کردن در مورد زندگی وادار کند. بچههای خانواده ویلوبی باتوجه به دلایل مختلف، به این نتیجه رسیدند که خودشان بهتر از عهده بزرگ کردن خودشان برمیآیند، پس والدین بیخیال خود را به تعطیلاتی خطرناک فرستادند. بسیاری این انیمیشن را بهدلیل سبک ساخت و صداگذاری آن تحسین کرده اما در مقابل از طنز آن انتقاد کردند.داستان این انیمیشن در مورد نوزادی کت و شلوار پوش است که قرار است ضمن تعامل با برادر هفت سالهاش، راهی برای سد کردن توطئهای شرمآور را بگیرد. این سریال در ساعت ۲۲:۱۵ هر شب در نوروز ۱۴۰۱ روی آنتن میرود. پیکسار تلاش کرده تا در این انیمیشن، شخصیتهای جدیدی را معرفی کند و تمرکز را روی آنها قرار بدهد. این انیمیشن پیکسار مانند یک فیلم جاسوسی میماند. دقت کنید این لیست بر اساس نظرات کاربران از سراسر دنیا جمع آوری شده و امتیازهای imdb و rotten tomatoes و همچنین امتیازات منتقدان، جوایز کامنت های کاربران و امتیازات کاربران گوگل کاملا لحاظ شده است و از همه نظر لیست کاملی ست.

در نظر نگرفتن تم احساساتی فیلم با وجود تاثیرگذاریاش، هنگامی که او دور افتخارش را میزند، تقریبا غیرممکن است. سازه تاریک داستانی که چپمن نوشته بود، که بیشترش الهامگرفته از رابطه خودش با دخترش بود، به نظر به لجن کشیده شده و تکهتکه شده است. خالق انیمیشن دلیر و کارگردان باتجربه، برندا چپمن، که اولین کارگردان خانم یکی از فیلم های پیکسار بود، در میان مراحل تهیه اخراج شد و جایش را مارک اندروز گرفت که تا آن زمان هنوز هیچ فیلم بلندی را کارگردانی نکرده بود. باید بگوییم که پیکسار هیچ فیلم بدی ندارد؛ فقط تعدادی از آنها از باقیشان بهتر هستند. ماشین ها 2 بهسادگی یکی از انیمیشن های شرکت پیکسار است که درگیر درجا زدن میشود. اندی، وودی را انتخاب میکند تا با خود به کالج ببرد، ولی دوستانش یعنی بقیه اسباب بازی هابهطور ناخواسته سر از مهدکودکی درمیآورند که توسط گروهی اسباب بازی تبهکار اداره میشود. طبق بعضی نقلقولها بعد از کشته شدن همسر خشایارشاه به توطئه «مرده خای»، هامان وظیفه پیدا میکند که برای خشایارشاه همسری انتخاب کند. خواهرش دارد کتاب میخواند و “آلیس” در حالی که دراز کشیده، در افکار خود فرو رفته است که ناگهان خرگوش سفیدی (تامپسن) از جلویش شتابان عبور میکند و در حالی که میگوید “دیرم شده” درون سوراخی ناپدید میشود “آلیس” به دنبالش میرود و به داخل سوراخ سقوط میکند.

دیدگاهتان را بنویسید