۳۵ انیمیشن خندهدار که نباید از دست بدهید! – زومجی

انیمیشن نامی است که تمام آثار تصویری خلق شده به صورت کارتون را در سراسر دنیا تحت پوشش قرار میدهد. انیمیشن بچه رییس، انیمیشنی کمدی و خانوادگی محصول کشور امریکا است. آنها در طی راه فقط توقف کوتاهی میکنند تا بچههاشان سر از تخم درآورند؛ و بدین ترتیب یکی از این بچه دایناسورها، «لیتل فوت» (دیمن)، زیر نگاه ستایشآمیز مادر (شیور) و پدر بزرگ (اروین) و مادربزرگش پا به دنیا میگذارد.درست همزمان با «لیتل فوت»، «سرا» (هیوستن) به دنیا میآید: دایناسور کوچولوئی که بازیگوشیهای گرم و صمیمانه «لیتلفوت» را پس میزند و میگوید «سهشاخی» که دارد با «گردن دراز» او جور در نمیآید. تنها موجودات باقیمانده روی زمین زباله جمع کن های مکانیکی بودند که همگی یکی بعد از دیگری از کار افتاده اند و تنها یکی از آنها که هوشمندتر از بقیه به نظر می رسد، با تعمیر خود نجات یافته و به کار جمع آوری و فشرده کردن زباله ها ادامه می دهد. او پس از مدتی در مییابد که این محیط عجیب و غریب ـ که هر نوع جن و هیولائی در آن یافت میشود ـ در واقع محل استراحت و تفریح موجودات فوق طبیعیای است که پس از گشت و گذارهای خستهکنندهشان در دنیای آدمها، به آنجا پناه میبرند، ̎چیهیرو̎ پس از دوست شدن با پسر بچهای به نام ̎هایکو̎ (ارینو)، از اصول و مقررات آن سرزمین باخبر میشود.

انیمیشن سرگرمکننده بره ناقلا که به صورت سریال بوده و همواره محبوبیت خود را حفظ کرده است. این فیلم که ادامهای برای چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم است همانند نسخهٔ اول هم توسط منتقدین و هم توسط مخاطبین مورد استقبال قرار گرفت. اما خب هدف از فهرستهای سینمایی ایجاد شوق مرور و نیز پیشنهاد خوب است و نه یک چیز بینقص. یکی از بهترین دوست های این دختر جوان که خوی وحشیانه هم دارد، بخشی از اجرا های زندگی او را رقم می زند و می تواند شبیه به یک گرگ در بیاید. این انیمیشن هم در مورد یک پرنسس آسیایی صحبت می کند و ویژگی های انیمیشن های دیزنی را دارد. بعد از یک دوره مقاومت ها نامنظم شد و گروه های کوچک مردمی شکل گرفت و با حفظ باورها و ارزش های جامعه مبارزه ادامه پیدا کرد. راهزنانی که سالها به دنبال گنج باقیمانده از تمدن شکوفای مردم آن سرزمین هستند و شخصی دولتی به نام موسکا که با سوء استفاده ارتش سعی دارد با دستیابی به تکنولوژی پیشرفته و روباتهای باقیمانده در این قلعه به زمین بازگشته و یک امپراتوری خودکامه برپا کند.

̎هایکو̎ به او میگوید که اگر ̎چیهیرو̎ احیاناً یک روز اسم واقعیاش را فراموش کند، هرگز اجازهٔ خروج از آنجا را بهدست نخواهد آورد… اگر به هرکدام نگاه کنیم، خاستگاه همگی آنها یکی بوده اما از نظر سبک و سیاق و روند شکلگیری داستان، کاملا متفاوت از یکدیگرند و این تصور را ایجاد میکند که یک عنوان یکسان، از نظر وسعت تمایز میان سبک هنری هر هنرمند و استودیو، چقدر میتواند از یکدیگر متفاوت باشد. حتی اگر بخش روایت مهیج آن از عصر فناوری و حوادث پیش آمده در آخرالزمانی ماشینی که بشریت را به بردگی کشیده است را کنار بگذاریم، فیلم میچلها برعلیه ماشینها همچنان یک اثر کمدی جذاب است که درگیری و تفاوت میان نسلها را به زیبایی هرچه تمام به نمایش گذاشته است. در واقع ̎وودی̎ یک عروسک معروف نمایش تلویوزیونی محبوبی در دههٔ ۱۹۵۰ است که ̎آل̎ میخواهد به همراه دیگر عروسکهای آن نمایش یعنی ̎جسی̎، دختر سوارکار (کیوساک)، اسبش ̎بولزآی̎ و ̎استینکی پیت̎ (گرامر) به یک موزهٔ ژاپنی بفروشد تا ثروتمند شود.

پدر انیمیشن آمریکایی، جیمز استوارت بلکتون است. پس از آنکه پدر و مادر ̎چیهیرو̎ با لقمههای چرب و نرم انواع و اقسام خوراکیهای دزدی از خودشان پذیرائی میکنند، به دو تا خوک بزرگ تبدیل میشوند. در این داستان رایا به دنبال آخرین اژدها به نام سیسو می گردد تا بتواند کوماندرا را نجات دهد و همه به حالت طبیعی خودشان برگردند. این انیمیشن در مورد قرن ۱۷ در ایرلند صحبت می کند که داستان یک دختر جوان به نام رابین است که با پدرش کار می کند. مدفن کرمهای شبتاب یک فیلم تراژدی انیمه به کارگردانی و نویسندگی ایسائو تاکاهاتا است. علاوهبر کارگردانی، استرن بههمراه جان ویتینگتون وظیفه نوشتن فیلمنامه انیمیشن DC League of Super Pets را نیز بر عهده داشته است. و از اینکه به جشن دعوت نشده به خشم میآید و شاهزاده خانم را طلسم میکند که در شانزده سالگی بر اثر لمس سوزن یک دوک نخریسی جوان مرگ شود. این فیلم در یک سایت معروف ۹۷ درصد رای مثبت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید