۳۵ انیمیشن خندهدار که نباید از دست بدهید! – زومجی

همانطور که از جایگاه این اثر در لیست بهترین انیمیشن های جهان میتوان برداشت کرد، از نظر ما انیمیشن ماجراهای تنتن اثری تماشایی و فوقالعاده بود. پیشرفت شخصیتی و داستانهای جذاب متنوع در هر کدام از انیمیشنها این امکان را به طرفداران میدهد که از تمام آنها لذت ببرند، اما قسمت اول این سهگانه بهترین گزینه برای شروع تماشا است و از آنجایی که این ماجرای جذاب با همین انیمیشن شروع شده، انتخاب ما برای لیست بهترین انیمیشن های تاریخ سینما همان بود. استفاده از ساختار های سنتی انیمیشن و ویژگی های بصری در محیط جنگل باعث شده است تا این انیمیشن بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و کارگردانی آن هم با هدف جذابیت این انیمیشن شروع به کار کرده است. در حالی که دیگر پیشدرآمدها و دنبالههایی که پیکسار ساخته است، مانند ماشین ها 2 یا در جستجوی دوری، در مورد شخصیتهای فرعی داستان بودند، دانشگاه هیولاها به گذشته مایک و سالی در دوران جوانی و بلوغشان میپردازد. داستان : انیمیشن ماشین ها 1 2006، لایتینگ مکوئین ماشین مسابقه مشهور و همیشه قهرمانی است که برای شرکت در مسابقات قهرمانی جام پیستون که هر سال برگزار می شود ، راهی سفر می شود .

قسمت اول این مجموعه که میشود آن را بهترین آنها دانست، داستان دهکدهی وایکنیگی در جزیرهای دورافتاده را به تصویر میکشد که مدام مورد حملهی اژدها قرار میگیرد. در دنیای موشها، سلستین بچه موشی است که همانند دیگر همکلاسیهایش، مدام داستانهای ترسناک درباره خرسها و کارهای وحشتناکی که از آنها برمیآید را میشوند؛ اما او چندان این قصهها را باور ندارد. اگر شما هم همانند نیمی از دنیا پس از تماشای فصل آخر سریال بازی تاج و تخت از اژدها، جنگجویان باابهت و نبردهای هیجانانگیز خسته و ناامید شدهاید، تماشای مجموعه انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم میتواند بهترین راه حل برای شما باشد. داستان انیمیشن همانند تمام اپیزودهای سریال دربارهی بازیگوشیهای این گوسفند باهوش است. دربارهی داستان و روایت فیلم حرف چندانی نمیتوان زد. تصاویر و طراحیهای زیبای انیمیشنی که در انیمههای جیبلی به وفور دیده میشوند در این اثر استفاده شدهاند و در کنار آن، داستان خاص و تجربی که بدون هیچ دیالوگی روایت میشود، یادآور انیمیشنهای اروپایی است. فضای اثر هم همچون کمدیاش، فضایی ناراحتکننده دارد و این مساله با داستان و شخصیتهای تنهای داستان هماهنگی بینظیری دارد. با استفاده از بعضی شخصیتهای شناختهشدهی این شرکت، همچون میکی ماوس، انیماتورهای این پروژه انفجاری از نور و رنگ به وجود آوردهاند که تا مدتها از ذهن مخاطبانش خارج نخواهند شد.

حتی شخصیت منفی انیمیشن هیدس، یکی از به یادماندنیترین شخصیتهای انیمیشنی دیزنی است. پس از آن دیزنی با کارتون لایواکشن ترکیبی «ترانهی جنوب» (Song of the South) به این سبک ادامه داد. البته این آفتاب پرست نماد بعضی از مردم غرب هم هست و به طور کلی ژانر مهیج و زنده ای دارد که نظر اکثر افراد را جلب می کند. او «استر» یکی از دختران یهود یا در بعضی نقلقولهای تاریخی برادرزادهاش را با دسیسههای فراوان و با از میدان به در کردن همسر خشایارشاه، وارد دربار کرد. این کار ویکتور، امیلی را زنده میکند و او اعلام میکند که همسر قانونی ویکتور است و پسر از همهجا بیخبر را به سرزمین مردگان میبرد. اگرچه هنوز چیزهای زیادی درباره این فیلم فاش نشده، اما انتخاب صداپیشگان این کار کل اینترنت را نسبت به حضور بازیگرانی چون کریس پرت، جک بلک و ست روگن، به عنوان نمادهای محبوب بازیهای ویدیویی، برانگیخته است. پس دو نفر از نوچههایش را مأمور میکند، اما آنها در این کار شکست میخورند.

علاوه بر آن، فیلمبرداری و جلوههای ویژهی استفادهشده در انیمیشن تماشای آن را دو برابر جذابتر میکند. انیمیشن هرکول قبل از اینکه به شکل نهایی خود برسد، سالها دچار تغییرات فراوانی شد و افرادی غیر از زوج طلایی دیزنی قرار بود آن را بسازند. اگر میخواهید اوج کیفیت آثار موزیکال شرکت دیزنی را بررسی کنید، این اثر بهترین گزینه برای شما است. شرکت پیکسار که امروزه پس از سه دهه از شروع کارش توانسته است دنیای انیمیشنسازی را زیر سلطه خود نگه دارد، با ساخت این اثر شاهکار یکی از مهمترین ابداعات سینمایی را به جهانیان عرضه کرد. لوکا، پویانمایی جذاب در سبک کمدی خیالانگیز و محصول شرکت پیکسار است. کوکو یکی از به یادماندنیترین تلاشهای استودیو پیکسار برای جاری کردن اشک بینندگان است، فیلمی مملو از لحظات عاطفی که مخاطب را عمیقا تحت تأثیر قرار میدهد. خالق انیمیشن دلیر و کارگردان باتجربه، برندا چپمن، که اولین کارگردان خانم یکی از فیلم های پیکسار بود، در میان مراحل تهیه اخراج شد و جایش را مارک اندروز گرفت که تا آن زمان هنوز هیچ فیلم بلندی را کارگردانی نکرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید