۳۵ انیمیشن خندهدار که نباید از دست بدهید! – زومجی

هیچ چیز در انیمیشن داستان اسباببازی 2 مانند مونتاژی از قطعه «وقتی او مرا دوست داشت» نمیتواند بار احساسی آن را به بیننده منتقل کند. ̎وودی̎ هنگام نجات دادن ̎ویزی پنگوئن̎ (رنفت) از یک حراج خانگی، گرفتار ̎آل̎ (نایت) صاحب یک مغازهٔ اسباببازی فروشی میشود. او که به جای نقش غول چراغ جادوی آبی رنگ انیمیشن صحبت میکند، به تنهایی میتواند تنها دلیل تماشای این فیلم و قرار دادن آن در میان بهترین انیمیشن های جهان باشد. مثل همه ساختههای کوتاه و بلند نیک پارک، این انیمیشن هم در شکل دادن طنزی بینظیر، کاملا موفقیتآمیز ظاهر شده است و هر مخاطبی را میتواند سرگرم کند. این شاهکار پیکسار یک اثر پر از احساس، بهشدت زیبا و دوستداشتنی است. پیش از اینکه برد بیرد به عنوان یکی از کارگردانان شرکت انیمیشنسازی پیکسار شناخته شود و در چند پروژه بزرگ با این کمپانی همکاری کند، او به عنوان سازنده یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما از نظر طرفداران آثار پویانمایی شناخته میشد. در کنار هنرمندی رابین ویلیامز در این انیمیشن که ساعتها میتوان دربارهاش صحبت کرد، علاءالدین یکی از موفقترین آثار موزیکال دیزنی هم محسوب میشود و افتخاراتی هم برای شرکت به دست آورده است، از جمله دریافت جایزه بهترین آهنگ سال در جوایز گرمی.

مادر چند روز بعد جان خود را از دست میدهد و از آنجا که پدر هم در نیروی دریایی مشغول خدمت است، سیتا مجبور میشود به همراه خواهرش پیش عمهشان زندگی کنند. این انیمیشن داستان مردی شرور را نشان میدهد که به کار خلاف کردن و شیطانی بودن خودش افتخار میکند و هدفش شناخته شدن با این لقب است. این ملکه حسود و شیطانی، تنها دغدغهاش در دنیا این است که همواره زیباترین زن دنیا باشد و به همین منظور هرروز از آینهای جادویی سؤال میکند که زیباترین شخص دنیا چه کسی است. در این مسیر و در مقابله با سختیها و چالشهای مختلفی که از طرف جعفر برای او به وجود میآید، او تنها نیست و غول چراغ جادویی به اسم جینی به او کمک میکند. انیمیشن فرار مرغی با اینکه سال 2000 اکران شده، اما همچنان پرفروشترین انیمیشن خمیری دنیا باقی مانده است و این نشان از استقبال بینظیر از این اثر فوقالعاده دارد. در حالی که ممکن است انیمیشن از میان صدها فیلمی که هر سال از هالیوود بیرون میآیند، فضای زیادی را در فهرست فیلمهای شاخص اشغال نکند، اما همان تعداد اندکی که در سینما و پلتفرمهای جریان اصلی پخش میشوند به طور قابل اعتمادی در قلب و ذهن مخاطب نقش میبندند.

در میان انیمیشنهای بزرگی که ساخته شدهاند، صداپیشگی همواره یکی از خصوصیات مهم بوده است و تعدادی از این صداپیشگیها برای همیشه در تاریخ سینما ماندگار شدهاند. اولین انیمیشن بلند ساختهشدهی شرکت انیمیشنسازی آردمن به راستی تاریخ سینما را تحت تأثیر خود قرار داده است. آثار ساخته شدهی سال 2001 اولین آثاری بودند که در مراسم اسکار توانستند برای کسب جایزه بهترین انیمیشن سال به رقابت بپردازند و یکی از آنها، انیمیشن شرکت هیولاها بود. سرتاسر انیمیشن شبیه به پیچیدهترین نقاشیهای سورئال تاریخ هنر است و داستان و روایت هم هیچ تلاشی برای سادهتر کردن آن نمیکند. بافت انیمیشن حسی شبیه نقاشیهای آبرنگ دارد و صحنهها با توجه داستان و هیجان یا سکونی که در آن دیده میشود، میتوانند بسیار شلوغ و گاهی بسیار ساده و بدون جزییات باشند. علاوه بر موفقیت تکنیکی تاریخی، انیمیشن شرکت هیولاها داستانی بسیار تماشایی و احساسی دارد که هر بینندهای را مجذوب خود میکند. این انیمه سینمایی شاهکار، تاکنون شهرت خود را حفظ کرده و به یک فرنچایز بزرگ تبدیل شده است. نام این فیلم قرار بود راپانزل باشد تا اینکه نهایتاً به گیسوکمند تغییر یافت. خانم تاتینگتون مدیر نمایشگاه قصد دارد تا به هر ترتیبی شده نمایشگاه را برگزار کند. والاس و سگ وفادار و نترسش گرومیت در دهکده ای زندگی می کنند که هرسال درآن نمایشگاه سبزیجات برگزار می شود.

به همین منظور، در شرکت هیولاها کلکسیونی عظیم از درهایی به کمد اتاق کودکان انسانها طراحی و نگهداری میشود که به وسیله آن، هیولاهای متخصص میتوانند به دنیای ما سفر کرده و با ترساندن کودکان انرژی دریافت کنند. او در این انیمیشن یاد می دهد که گاهی اوقات قلب های شکسته هیچ گاه ترمیم پیدا نمی کنند اما به هر حال ترکیبی از احساسات را در این انیمیشن به تصویر می کشد. شاید هم هردوی آنها باشد، اما مهمترین ژانر این انیمیشن شاهکار، عاشقانه است! این تصاویر بدون تأثیرگذاری بر کیفیت تصویر قابل بزرگ شدن یا کوچک شدن نیستند اما گرافیک های برداری نیازی به نگرانی در مورد وضوح تصویر ندارند. منکر دیگر نکات ارزشمند انیمیشن من نفرتانگیز نمیشویم، اما فکر میکنیم که مینیونها دلیل کافی برای تمام قسمتهای این مجموعه هستند. اما اگر واقعا بخواهیم روراست باشیم، مهمترین دلیل طرفداری از این مجموعه انیمیشنی، حضور موجودات زرد رنگ فوقالعاده بامزه به اسم مینیونها در آن است. داستان : مینیونها 2015 ، سه مینیون به نامهای استوارت، کوین و باب که پس از گذشت سالها دیگر رئیسی را بالای سر خود نمی بینند دچار افسردگی شده اند. تا اینکه یک روز، یک کودک سر از دنیای هیولاها درمیآورد و همهچیز عوض میشود.

دیدگاهتان را بنویسید