8 فیلم برتر که انیمیشن و لایواکشن را ترکیب کردند • دیجیکالا مگ

تغییر می تواند خوشحال کننده، ناراحت کننده یا حتی ترسناک باشد اما به هر حال اجتناب ناپذیر است و این موضوع در انیمیشن Inside out نشان داده شده است . یا حتی بمب وویج که شخصیت منفی فیلم است. برای این منظور ترتیبی میدهد تا بابانوئل ربوده شود و خودش جای او را بگیرد، البته با شگردهای خاص خودش و هدیههائی که برای بچههای مشتاق و از همه جا بیخبر، نامأنوس و حتی ناخوشایند است. مرکز توجه فیلم راتاتویی که بهتر است آن را با جمله «هرکسی نمیتواند به هنرمند بزرگی تبدیل شود، ولی یک هنرمند بزرگ میتواند از هر جایی بیاید» تعریف کرد، آنچنان بدیهی و در عین حال بسیار تحسینبرانگیز است که بازنمایی پیکسار از آن، حس قابل توجهی به آن میدهد. اگر نام مایک وازوفسکی شما را به خنده وانمیدارد یا نام مستعار کیتی باعث نمیشود که از خنده اشکتان در بیاید، به خودتان لطف کنید و این فیلم از مجموعه انیمیشن های پیکسار را ببینید یا دوباره تماشایش کنید. اگر از علاقه مندان به دنیای انیمه و انیمیشن هستید با پلازامگ به عنوان یک مجموعه کامل جمع آوری شده از بهترین انیمیشن، کارتون و انیمه های دنیا همراه باشید.

راتاتویی هنری مجلل است و شایستگی آن را دارد که بگوییم یکی از بهترین انیمیشن های پیکسار تاکنون و یکی از بهترین فیلمهای ساختهشده در طول تاریخ است. اولین فیلم از سری فیلمهای داستان اسباب بازی مانند یک معجزه بود. در گذشته و زمانی که ابرقهرمانان برای کودکان چیزی احمقانه و خندهدار و برای بزرگسالان مانند لذتی گناهکارانه بودند، انیمیشن شگفت انگیزان ساخته برد برد، بر روی پرده سینماها اکران شد و ترکیبی از چهار شگفتانگیز، خانوادهای اتمی و خندهدار و زیباییشناسیهای میانه قرن بیستمی و تقریبا داستانی شبیه واچمن را به انیمیشنی کامل و هوشمندانه که همه چیزش سر جایش است تبدیل کرد که شاید یکی از بهترین فیلمهای اکشن باشد که تاکنون ساخته شده است. شگفت انگیزان یکی از بهترین انیمیشن های پیکسار است که هیچ چیزی کم ندارد. اما نگاه پیکسار به سرزمین مردگان، غنی، منطقی و لذتبخش است. صحنه های فیلم پویانمایی سنتی، در اصل عکس هایی از طراحی ها، اشیاء، موجودات زنده یا تغییرات نور و هستند که از طریق عکاسی برداشت شده اند و با به هم چسبیدن نگاتیوهای این عکسبرداری ها حلقهٔ فیلمی تشکیل می یافته که در دستگاه های آپارات و بدون توقف قابل پخش بوده است. ولی او موشی را دیده که به سمت دریچه اسرار آمیز میرود.

تتسوهو پس از مدتی آکیرا را پیدا میکند ولی در مییابد که آکیرا آن چیزی نیست که او انتظارش را داشت. او تصمیم میگیرد که آزاد باشد و مسیر زندگیش را خودش انتخاب کند پس مراسم را به هم میزند و برای اینکه از دست مادر و پدرش عصبانی بود پارچه ای که عکس او و برادرانش و مادر و پدرش روی آن است ، پاره می کند … پونیو آرزو دارد چیزهای بیشتری در این دنیا را مشاهده کند، پس تصمیم میگیرد از خانه خود فرار کند و به جای دیگری برود. او به جنگل میرود و در حالی که خطابهاش را با خود تکرار میکند، حلقه را از شاخه درختی که مانند یک دست از زمین بیرون آمدهاست میگذراند. تعداد زیادی از دانشجویان کالجی در آمریکا روز مردگان را مانند مکزیکیها جشن گرفتهاند. گرگ مادر هم یک مادرانگی بسیار عجیب و غریب دارد که از دو فرزندش مراقبت می کند و زندگی خود را در حاشیه شهر سپری می کند.

این دو نفر تا صخرههای مرجانی، کشتیهای جنگی عجیب و غریب غرقشده و اعماق تاریک اقیانوس پیش میرود تا به جریانهای آبی استرالیا برسد. پدر جورجیا، شاون، دعوت می شود تا رهبری تحقیقاتی را بر روی این حوادث بر عهده بگیرد. این فیلم نوری دوستانه بر روی صنعت عجیب موجوداتی میافکند که شبها ظاهر میشوند تا بچهها را بترسانند و از رازهای آنان پرده برمیدارد. این فیلم رویارویی بشر با عواقب زندگی تخریب گر او را در طی سالیان دراز بر روی زمین،به شکل ماهرانه ای نشان می دهد و در کنار بیان تمام ناامیدی ها و عواقب جبران ناپذیر، راه چاره و امیدی را نیز برای بیننده بیان می کند و این یکی از ویژگی های مثبت این فیلم است که با پایان نا امیدکننده و تلخ راه جبران را نمی بندد. انیمیشن سه بعدی نیز از این نظر منحصر به فرد است که برخلاف 2D یا سایر روش های سنتی، تمام بدن شخصیت همیشه قابل مشاهده است. در جشنی که به مناسبت تولد نور رسیده برپا شده است “شاه هیوبرت” (تامپسن) نیز حضور دارد تا پسر خردسالش، “شاهزاده فیلیپ” را به نامزدی شاهزاده خانم در بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید