8 فیلم برتر که انیمیشن و لایواکشن را ترکیب کردند • دیجیکالا مگ

اما احتمالا پاسخ این سوال را که چرا در فصل دوم این انیمیشن؛ اثری با عنوان «استر» بر اساس آموزههای یهودیت تولید میشود باید در رزومه نویسنده انیمیشن جستجو کرد. اما باید بگوییم صحنههایی از این انیمیشن به طور مستقیم این حادثه تاریخی را روایت میکند. در جواب سوال پیکسار چیست باید بگوییم که شرکت طراحی و ساخت انیمیشن است که در سال 1986 تاسیس و به کار ساخت و توسعه صنعت انیمیشن میپردازد. با اعمال تغییرات کوچکی مانند تغییر رنگ یا تعداد هر فریم به نتیجه دلخواه در کوتاهترین زمان برسند که اینکار ساخت انیمیشن دیجیتال دوبعدی را آسانتر میکند. تنها شخصیت محوری که در فیلم قبلی هم حضور داشت و در «در جستجوی دوری» هم به اندازه کافی حضور دارد، هفتپایی به نام هنک است. این انیمیشن این موضوع را قبول دارد که مرگ واقعی؛ اما هیجان انگیز است. چیزی که پذیرفته شده نیست افتادن در دام تحریف تاریخی و نمایش این تحریف در کشوری است که یک طرف این تحریف قرار دارد. اما این انیمیشن به چیزی بیشتر از سفری پرهرجومرج به اعماق خودآگاهی میپردازد.

اما آندو ناچار از رفتن به سفری هستند و در غیابشان “عمهسارا” (فلتن) به خانه میآید تا از بچه نگهداری کند. این فیلم دربارهی یک پرستار «جادویی» به نام مری پاپینز است که از یک خانوادهی به هم ریخته در لندن دیدن میکند و از سبک زندگی منحصر به فرد خود برای بهبود پویایی آنها استفاده میکند. چیزی که در اکثر انیمیشن های پیکسار حضور دارد، ورای خندهدار و زیبا بودن، بار معنایی بسیار بالای آنها است که میتواند شما را به فکر کردن در مورد زندگی وادار کند. به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی شبکه یک سیما، فصل جدید انیمیشن «پهلوانان» در ۱۱ قسمت ۳۰ دقیقهای به نویسندگی و کارگردانی سیاوش زرین آبادی، آموزههای اخلاقی، تربیتی و سبک زندگی سنتی ایرانی اسلامی را در مضامین طنازانه روایت میکند. او در کارنامه خود نویسندگی کتاب«اسراییل صاحب پادشاه میشود»، فیلم تلویزیونی « داستان اسرائیل» را هم دارد. این انیمیشن برای گروه سنی کودک و نوجوان تولید شده است اما بین بزرگسالان و پدر و مادرهای ایرانی هم طرفداران زیادی دارد. این موضوع وقتی صحبت از رسانه کودک و نوجوان میشود اهمیت بیشتری پیدا میکند. اما واقعیت این است که بسیاری از اوقات محتوایی که در ظاهر از طریق رسانه دریافت میکنیم، تاثیراتی در ناخودآگاه و ذهنیت ما دارد که یا در گذر زمان متوجه آن خواهیم شد یا حتی هیچوقت!

اینکه اگر میخواهیم رسانه برای ما تصمیم نگیرد که به چه چیزی و چهطور فکر کنیم، یاد بگیریم تا از زاویهای دیگر و با دانش و اطلاعات تحلیلی به محتوای هر رسانهای نگاه کنیم. گروه خانواده؛ نعیمه موحد: در نگاه اول همیشه به نظر میآید که وقتی یک انیمیشن را میبینیم رسانهای که آن را ساخته با ما صادق است. ابرذهن (ویل فرل) دارای ذهن قوی میباشد و فرد بسیار باهوشی است که زمانی که به زمین فرستاده شد سر از زندان شهر متروسیتی درآورد و به یک خلافکار تبدیل شد. در آنجا آشکار میشود که همه توطئهها زیر سر «دوم» است که قصد دارد شهر را به تصرف خودش درآورد. گرگ مادر هم یک مادرانگی بسیار عجیب و غریب دارد که از دو فرزندش مراقبت می کند و زندگی خود را در حاشیه شهر سپری می کند. انیمیشن میچل ها در برابر ماشین ها در مورد خطرات تکنولوژی نیز صحبت می کند. دیدگاه مدیران نیز پرورش هنرهای سنتی و صنایعدستی است و به هنرهایی ازجمله انیمیشن و جلوههای ویژه که با تکنولوژی مدرن در ارتباط است توجه کمتری میشود و این موضوع سبب شده تا انیمیشن کمتر دیده شود.

این انیمیشن از سری والاس و گرومیت است و توسط آردمن انیمیشن و دریمورکس در بریتانیا ساخته شده و در همان سال نیز موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم پویانمایی شد. شاید تصور کنید انیمیشن «استر، دختری که ملکه شد» فقط در نامگذاری شخصیتها از این ماجرای تاریخی استفاده کرده است. مِری و مَکس را آدام اِلیوت در ۲۰۰۹ کارگردانی کرده است. برای همین راپانزل را میدزدد. ملکه حالش خوب میشود و دختری (راپانزل) با موهای طلایی به دنیا میآورد. از زمان انتشار داستان اسباب بازی در سال 1995، تا تابستان امسال که داستان اسباب بازی 4 به روی پرده رفت، انیمیشن های پیکسار توجه مخاطبان را برای بیست و چهار سال جلب کردهاند و این جلب توجه همچنان ادامه خواهد داشت. نکته جالب درباره این انیمیشن این است که با آشنایی حداقلی از تاریخ، اسامی یکی از این فصلها به نام «استر» توجه هرکسی را به خود جلب میکند. کمپانی تولیدکننده انیمیشن «استر» با نام (Big Idea Entertainment) یک کمپانی آمریکایی است. نویسنده استر، «فیل ویچر» که متولد 1966 در ایالت اوهایوی آمریکاست؛ نویسنده، سازنده انیمیشن، دوبلور و تهیهکننده است. صهیونیستها هرساله این جشن را به احترام دو شخصیت مقدس خود یعنی «استر» و «مرده خای» و به مناسبت فاجعه قتل عام گسترده ایرانیان و قتل هامان وزیر ایرانی خشایارشاه، به تحریک استر، زن یهودی خشایارشاه برگزار میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید