82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

این انیمیشن در واقع پیش درآمدی است بر «من نفرت انگیز». شاهزاده ای به نام ناوین بر اثر طلسم تبدیل به قورباغه می شود و قرار است با بوسه یک شاهزاده خانم دوباره انسان شود٬ اما اشتباهی از دختر دیگری می خواهد که او را ببوسد و دختر نیز تبدیل به قورباغه می شود. بعد از این اتفاق مامبل به زادگاهش برمی گردد و البته با خوشرویی و استقبال سایرین رو به رو می شود. نمو و پدرش در این مسیر با او همراه می شوند اما اتفاق های زیادی برای آنها می افتد و از یک مرکز تحقیقاتی و یک آکواریوم بزرگ سر در می آورند. او علاوه بر رفتار مهربانی که با دیگران دارد سعی می کند دیگر گاوهای مسابقه را نیز از مسابقه منصرف کند و در نهایت حرف های فردیناند در همه نفوذ می کند و شهر رنگ و بوی دیگری می گیرد. پایان فیلم، جایی که وودی تصمیم میگیرد راهش را از دیگر اسباببازیها و بونی جدا کند، به علت عدم حضور کافی این شخصیتها در فیلم، نتوانسته بار احساسی مورد نیاز انیمیشن را در بیاورد. از غارنشینی به سمت شهرنشینی روی می آورند و به دنبال رئیسی می گردند که هدایت آنها را به عهده بگیرد و پیدا کردن رئیس آنها را در نهایت به گرو می رساند٬ همان دزد شروری که قهرمان انیمیشن های «من نفرت انگیز» است.

خلاصه داستان: مینیون ها همان موجودات زرد رنگ شرور و ماجراجویی هستند که نخستین بار آنها را در «من نفرت انگیز» دیدیم. خلاصه داستان: انیمیشن «شاهدخت و قورباغه» هم مانند بیشتر انیمیشن های والت دیزنی داستان عاشق شدن یک پرنسس برای باطل شدن طلسم اوست٬ اما این بار اشتباهی رخ می دهد که سرنوشت داستان را تغییر می دهد. او بعد از دیدن شهر ویرانه و آدم های شهر ابتدا ناراحت می شود و تلاش می کند آنجا را ترک کند٬ اما بعد از مدتی همراهی با ماشین های شهر٬ با آنها بیشتر آشنا می شود. پیش از این در سرزمین او چند اژدها زندگی می کردند و به واسطه یک جواهر٬ همه جا سرسبز بود٬ اما بعد از چند تکه شدن جواهر و از بین رفتن اژدهایان آن سرزمین دچار خشکسالی می شود. بعد از موفقیت این انیمیشن و علاقمند شدن افراد زیادی به مینیون ها٬ سازندگان این انیمیشن تصمیم به ساخت یک قسمت مختص به آنها افتادند. قسمت های دوم و سوم این انیمیشن در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷ ساخته شدند.

این ارتباط ۱۸ سال ادامه دارد و محدودهٔ زمانی فیلم، بین ۱۹۷۶ تا ۱۹۹۴ است. مادربزرگ داستان به دنبال پیدا کردن علاقه نوهاش است و با توجه به رفتارهای او، سعی دارد تا استعداد وی را با کشف کند. خلاصه داستان: فردیناند نام گاو بزرگی است که از کودکی در کنار گاوهای دیگر برای مسابقه خشن گاوبازی تربیت شده است٬ اما برخلاف انتظار همه٬ او بسیار خوش قلب است٬ به گل و گیاه علاقمند است٬ به طبیعت می رود و علاقه ای به مبارزه ندارد و همیشه برخلاف اصرار اطرافیانش از مسابقه سرباز می زند. او توسط انسان ها اسیر می شود به آکواریوم بزرگی فرستاده می شود. این انیمیشن آیندهای دور را به تصویر میکشد و زمینی که به خاطر حجم بالای زباله، از انسان تخلیه شده است. مامبل با مدلی از رقص پا که مخصوص خودش است توجه انسان ها جلب می کند و سایر پنگوئن ها نیز حرکات او را تقلید می کنند. اول از همه تکنیک و ساخت آن است که به قدری حرفهای انجام گرفته، که حتی برای جلوههای ویژهی اسکار هم نامزد دریافت جایزه شده بود و اولین فیلم انیمیشنی نامزد شده برای این جایزه است.

مک کوئین تصمیم می گیرد به آنها کمک کند و در عین حال از تجربه های آنها برای شرکت در مسابقه استفاده می کند. رایا تصمیم می گیرد ابتدا آخرین اژدها را پیدا کند و به کمک او تکه های جواهر را کنار هم قرار دهد. او متوجه می شود که این ماشین ها روزگاری در مسابقه شرکت می کردند و شهر پررونقی داشتند. خلاصه داستان: مک کوئین ماشین مسابقه ای است که همه فکرش برنده شدن در مسابقه است تا روزی که اشتباهی وارد شهری ویرانه می شود. حالا دوری به یاد می آورد که خانواده اش در آن سوی دریا زندگی می کنند و تصمیم می گیرد آنها را پیدا کند. از این طریق آنها با دختر یک ماهیگیر آشنا می شوند که دنیای جدیدی را به روی آنها باز می کند. اما به دلیل تکراری بودن موضوع، به هیچوجه از تماشای این شاهکار سینمایی سرباز نزنید، چراکه یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما را از دست میدهید. مگر میشود صحبت از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما بشود و اشارهای به اولین انیمیشن بلند ساختهشده نشود؟ با اینکه این انیمیشن شرکت پیکسار از انیمیشن شرک شکست خورد، اما با وجود گذشت نزدیک به دو دهه از اکرانش، این فیلم همچنان یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما محسوب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید