82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

انیمیشن های پیکسار هیچگاه از به وجود آوردن صحنههای احساسی کم نمیگذارند. دختری که رفتارهای پسرانه از خودش بروز میدهد و برای فیلم دلیر تبلیغ میکند، این موضع را بیان میکند که مریدا در برابر کلیشههای جنسیتی دخترانه یا زنانگیاش قیام نکرده است. این انیمیشن، یک اودیسه علمی تخیلی ساخته اندرو استانتون است که وقایعش در سال 2185 اتفاق میافتد و داستانهای ناامیدکنندهای در مورد احساسات را تعریف میکند. بالا محصول سال ۲۰۰۹ با زمینه کمدی-درام است که توسط استودیو پیکسار ساخته شدهاست. این پیام و حقیقت انیمیشن شگفت انگیزان 2 است. خانوادهای استعاری که در این فیلم بسیار قدرتمند نشان داده شده است و پیام اصلی فیلم که «شاید پیستونکاپ و قهرمانی واقعی، دوستانی باشند که در طول راه به دست میآوریم» بارها در گذشته تکرار شده است، اما همچنان بسیار تاثیرگذار است. حقیقتا وال-ئی نامه بسیار عجیب و سوگناک عاشقانهای برای تمام چیزهایی است که استانتون فکر میکند بشر آنها را در صورت ترک زمین از دست خواهد داد. ولی فیلم در لحظاتی که منطق وجودی پا در میان میگذارد، بسیار سریع و ضعیف از آن میگذرد. در انیمیشن در جستجوی دوری چند شخصیت قدیمی و ماندگار دیگر فیلم در جستجوی نمو را، اگرچه برای لحظاتی گذرا، دوباره خواهیم دید.

اما برخلاف نسخه قبلیاش، نمیتواند در ذهنها ماندگار بشود. او به کمک بهترین دوستش، “تیموتی موشه” (برافی) و چند کلاغ، کشف میکند که میتواند به کمک این گوشها پرواز کند و ستاره سیرک بشود… حتی میتواند باعث گریه شما بشود. سفر دوری برای پیدا کردن والدینش، به شدت شما را تحت تاثیر قرار میدهد و باید بگوییم که دوری در دوران بچه ماهی بودنش، به شدت بانمک است! پس این شما و این فهرست بهترین انیمیشنهای تاریخ سینما. همچنین مشخص است که پیکسار برای برآورده کردن انتظاراتی که از فیلم دلیر بهعنوان اولین فیلم پیکسار در تاریخ بیست و چندسالهاش که شخصیت اول خانم دارد، آماده نبود. در نبردی سخت، سرانجام «ادی» موفق میشود «دوم» را از بین ببرد. ̎شاهزاده خانم مونونوکه̎ نبردی شگفتانگیز میان خدایان حیوانات در جنگل و انسانها را شرح میدهد… ̎شاهزاده آشیتاکا̎ی جوان (ماتسودا)، پس از حمله یک گراز اهریمنی دچار بیماری لاعلاجی میشود و تنها راه نجاتش یافتن پادزهر است. عبارت «کا-چو» و قطعه موسیقی «واقعا گمشده» از شریل کرو. انیمیشن روح در مورد داستان زندگی یک معلم موسیقی به نام جو صحبت می کند که آرزویش این است که در یک بند و یا گروه بزرگ موسیقیایی جاز بنوازد.

این داستان در عین غمگینکننده بودنش، بسیار دلگرمکننده است و به آسانی یکی از بهترین داستانهایی است که در انیمیشن های پیکسار تاکنون دیدهایم. فیلم با گروهی از هزاران دلقک ماهی شروع میشود. در انیمیشن مدرسه قهرمانانه من: ماموریت قهرمانان جهان My Hero Academia: World Heroes Mission 2021 خواهید دید هنگامی که گروهی از تروریستها با انتشار سمی که باعث میشود تواناییهای مردم از کنترل خارج شود، شهر را ویران میکنند، بزرگترین قهرمانان ژاپن در سراسر دنیا پخش شده تا مغز متفکر این عملیات خطرناک را پیدا کرده و مجازات کنند اما… در این فیلم از سری انیمیشن های پیکسار تقابل بزرگشدن و گذشتن دوران کودکی و بقای اسباببازیها به بیننده ارائه میشود. در سال های اخیر از این روش برای ساخت فیلم های کامپوتری دو بعدی و سه بعدی نیز استفاده می شود. تنها موجودات باقیمانده روی زمین زباله جمع کن های مکانیکی بودند که همگی یکی بعد از دیگری از کار افتاده اند و تنها یکی از آنها که هوشمندتر از بقیه به نظر می رسد، با تعمیر خود نجات یافته و به کار جمع آوری و فشرده کردن زباله ها ادامه می دهد. در حالی که داستان اسباب بازی 4 دنباله یکی از بهترین انیمیشن های پیکسار کاراکترهای جدید فوقالعادهای، مانند آن قاشق اسباب بازی دوستداشتنی به نام فورکی، را به مخاطبان معرفی میکند، شخصیتهای محوری قدیمی این فرنچایز، نقش بسیار کمی در وقایع فیلم دارند.

زمینهای خاکی کثیفی که دیگر قابل سکونت نیستند و ما باید پیش از آن که به طور کامل نابودش کنیم، آن را نجات بدهیم. اما با سایه ترس و موقعیتهای مرگ-زندگی، عملکرد انیماتورها و پیکسار قابل قبول است. چون پادشاه لیلیپوت این باور را در مردم ایجاد کرده بود که گالیور یک انسان غول پیکر افسانهای است اما آنها متوجه شدهاند که گالیور نیز یک انسان کاملا معمولی میباشد. ماشینها با شخصیت اصلی جدیدش، لایتنینگ مککویین، از تمام قواعد قبلیای که برای شخصیتهای اصلی انیمیشنها به وجود آمده بود سرپیچی کرد و شخصیت مغرور و کلهشقی ساخت که تختهگاز میتازد و هیچ چیز دیگری برایش مهم نیست. اما همچنان به «بالا» هویتی شبیه یکی از بهترین انیمیشن های پیکسار میدهد. انیمیشن هایی مانند شازده کوچولو و آلیس در سرزمین عجایب از جمله انیمیشن های ساخته شده با تکنیک استاپ موشن هستند. گرو تبهکاری است که با شنیدن خبر دزدیده شدن هرم بزرگ جیزه تصمیم میگیرد تا برای تحت تأثیر قرار دادن رئیس بانکی که از آن برای کارهایش وام میگیرد، ماه را بدزدد. این انیمیشن پیکسار در نشان دادن احساسات آسیبپذیر و پیچیده دوران بلوغ بسیار قدرتمند عمل میکند.

دیدگاهتان را بنویسید