82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

در این انیمیشن بازیگران برجستهای همچون جرج کلونی (آقای فاکس/روباه)، مریل استریپ (خانم فاکس/روباه)، جیسون شوارتزمن (اش)، بیل مری (بجر/گورکن) و ویلم دافو (رت/موش) بهجای شخصیتها صحبت کردهاند. فیلم لگو را فیل لرد و کریستوفر میلر نویسندگی و کارگردانی کردهاند و توسط برادران وارنر در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. سهقلوهای بلویل یک فیلم به کارگردانی سیلوَن شومه است که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد. پاندای کونگفوکار محصول سال ۲۰۰۸ است و توسط جان استیونسن کارگردانی شده. فصل شکار پویانمایی جذاب ساخته راجر الرس است. ۴۰- فیلم انیمیشن چهکسی برای راجر رابیت پاپوش دوخت؟ «آرییل» برای کمک گرفتن نزد «اورسولا» (کارول)، ساحره بدذات اعماق آب، میرود و «اورسولا» نز در ازای تصاحب صدای «آرییل» آرزوی او را برآورده میکند. فیلم، داستان صاحب عنوان بازی gamevillan است که در مقابل نقش و آرزوی قهرمان شدن مقاومت میکند. هیولای جوانی بنام مایکل «مایک» وازوسکی آرزو دارد ترساننده شود (هیولایی که شبانه وارد دنیای انسانها شود و بچهها را بترساند تا با جیغشان انرژی تأمین شود) وقتی او بزرگ میشود به دیدن کارخانه هیولاها (پرسودترین و شناخته شدهترین کمپانی ترساندن شهر هیولاها) در اردوی مدرسه میرود. پس از مادرش، کلید آن دریچه را می خواهد و وقتی در دریچه را باز می کند، چیزی جز آجر پشت آن نیست.

وقتی پدر پیر ̎مولان̎، ̎فا ژو̎ (سون تک او) داوطلب میشود، ̎مولان̎ مخالفت میکند و موهایش را کوتاه میکند، لباس مردانه میپوشد و با کمک اژدهای کوچک دلقکی بهنام ̎موشو̎ (مورفی)، به ارتش امپراتوری میپیوندد. برای دفاع از امپراتوری ̎هون̎، از هر خانواده یک مرد باید به ارتش بپیوندد. راهزنانی که سالها به دنبال گنج باقیمانده از تمدن شکوفای مردم آن سرزمین هستند و شخصی دولتی به نام موسکا که با سوء استفاده ارتش سعی دارد با دستیابی به تکنولوژی پیشرفته و روباتهای باقیمانده در این قلعه به زمین بازگشته و یک امپراتوری خودکامه برپا کند. اطلاعات کمی در مورد ماریو وجود دارد، زیرا تریلر رسمی آن هنوز منتشر نشده است، اما از شواهد به نظر میرسد که ایلومینیشن در حال تولید یک پروژه هیجان انگیز است. اما ̎هادس̎، هراسان از این موضوع، زنی اغواگر بهنام ̎مگارا̎ (ایگان) را میفرستد تا ̎هرکول̎ را بفریبد و قدرتش را تضعیف کند… رئیس کمپانی تهیهکننده فیلمهای او، به یک کارآگاه خصوصی بهنام «ادی» (هاسکینز) مأموریت میدهد شواهدی علیه «جسیکا» جمعآوری کند تا «راجر» را به جدائی از همسرش قانع کند. «جسیکا» نزد «ادی» اعتراف میکند که هنوز «راجر» را دوست دارد.

«ویدو توئید» که فهمیده «تاد» باید زندگی در طبیعت را فرا بگیرد، او را آزاد میکند. اما ̎روبوت̎ که علاقهٔ فراوانی به خوردن آهن دارد و حرف زدن را هم یاد گرفته، مهربانتر از این حرفهاست و حتی ̎هوگارت̎ قصد دارد راه و رسم زندگی آدمها را به او یاد بدهد… اما آنها پس از مدتی خود را در دنیای گمشده و در یک غار بزرگ زیرزمینی گرفتار میبینند. این فیلم که ادامهای برای چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم است همانند نسخهٔ اول هم توسط منتقدین و هم توسط مخاطبین مورد استقبال قرار گرفت. صحنه های فیلم پویانمایی سنتی، در اصل عکس هایی از طراحی ها، اشیاء، موجودات زنده یا تغییرات نور و هستند که از طریق عکاسی برداشت شده اند و با به هم چسبیدن نگاتیوهای این عکسبرداری ها حلقهٔ فیلمی تشکیل می یافته که در دستگاه های آپارات و بدون توقف قابل پخش بوده است. لیوپولد استوکوفسکی، رهبر ارکستر سنفونی فیلادلفیا، و نوازندگانش در فاصله قطعات بهصورت ضد نور دیده میشوند و دیمز تیلر موسیقیشناس، گوینده متن فیلم است. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام توسط ائیکو کادونو یک نویسندهٔ ادبیات کودکان نوشته شدهاست.

فیلمنامه آن توسط جنیفر لی و فیل جانسون بر اساس داستانی از مور، جانسون و جیم ریردان نوشته شدهاست. فیلمنامه این فیلم بر پایه رمان کودکانهای به همین نام اثر رولد دال توسط وس اندرسن و نوآ بامباک نوشته شدهاست. انیمیشن 2D می تواند مانند اکثر فیلم های اولیه دیزنی تحت تاثیر انیمیشن سنتی قرار بگیرد. در واقع زمانی که انسان های اولیه توانستند کشف کنند که چگونه می توانند بر روی دیوارهای غارها و علائمی را بکشند و ثبت کنند، توانستند اولین انیمیشن ها را تولید کنند. هنرمند سنگ نگار ساسانی، با طرحی نو و البته انسان شناسانه، تابلویی پویا را از تفریح تخصصی شاه و درباریان با گراز و فیل و آب و پرندگان باتلاقی آفریده است. “تامپر” مستقل و متکی به خود است و دوست دارد از زندگی لذت ببرد. سالها پیش یک استودیوی فیلمسازی تعطیل شده و حال یک مستندساز (جنیا تاچیبانا) رد ستاره محبوب آن را که سی سال است در انزوا زندگی میکند پیدا کرده و میخواهد با او مصاحبه کند. موفقیت این فیلم به اندازهای بود که شاهد ساخت چندین دنباله و پیش درآمد بر آن بودیم.ازدید منتقدان این اثر هوشمندانه از آثار پیکسار و لونی تونز الهام گرفته و موفق به ساخت اثری خانواده پسند و شگفتانگیز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید