82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

تکنیک ساخت اثر با وجود دوبعدی و کلاسیک بودن، یکی از زیباترینهای این سبک است و همین کیفیت بالا باعث شده که با وجود گذشت بیش از 25 سال از اکران فیلم، شیرشاه همچنان پرفروشترین انیمیشن دوبعدی سینما باشد. در کنار طنز قوی، این اثر داستانی تماشایی دارد و سبک خمیری که نیک پارک با شرکت آردمن در این اثر به کار برده، یکی از بهترین نمونههای این تکنیک است. برای پاسخ به این سؤال نخست به سال ۱۸۹۲ بازمیگردیم؛ روزی که مخترعی اختراع جدیدش را در معرض عموم گذاشت. هالیوود، سال ۱۹۴۷. «راجر رابیت» (فلایشر)، ستاره فیلمهای نقاشی متحرک نسبت به وفاداری همسرش، «جسیکا» (ترنر و اروینگ) تردید دارد. علاوه بر آن، نیک پارک علاقه بسیار زیادی دارد که با فیلمهای معروف شوخیهای فراوانی کند و حتی پارودی از روی سبکهای سینمایی بسازد. دکتر زوس یکی از بزرگترین نویسندگان داستانها و کتابهای کودکان است که شهرت بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. اما همین سادگی، انیمیشن را بسیار زیبا کرده است و میتوان آن را یکی از بهترین انیمیشن های جهانسینما نامید. شوخیهای انیمیشن بینظیر هستند و تفاوت میان دو شخصیت اصلی بسیار جذاب و تماشایی است. پرستار بچه بدبخت خانواده پار؛ شخصیت جانبی منفی فیلم با نام میراژ که به سیندروم در رسیدن به اهدافش کمک میکند.

اما استیونسن تصمیم گرفت بهجای یک اثر تقلیدی، یک کمدی اکشن بسازد که از الگوی قدیمی سفر پرفراز و نشیب شخصیت اصلی داستان برای رسیدن به جایگاه یک قهرمان واقعی کمک میگیرد.جک بلک، داستین هافمن، آنجلینا جولی، ایان مکشین، لوسی لیو و جکی چان از جمله صداپیشگان این انیمیشن هستند. جوایز دریافتی : این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار برای بهترین انیمیشن بلند شد. تا اینکه نیک پارک برای دومین اثر بلندش به سراغ آنها رفت و با موفقیتی چشمگیر مواجه شد. اینکه قوم و گروهی تلاش کند تا عقاید مذهبی و تاریخی خود را در هر قالبی برای مخاطب بازگو کند موضوعی غیرقابل انکار در عرصه رسانه است. او برای اینکه به همسرش نزدیک باشد، با دو دخترش به خانهای در حاشیه شهر نقل مکان میکنند. با اینکه هیچگاه به شکلی رسمی داستان انیمیشن شیرشاه به عنوان اثری اقتباسی از روی داستان هملت ویلیام شکسپیر شناخته نشده، اما شباهتها و تاثیر این نمایشنامه مهم روی این اثر غیرقابلانکار است. در سال 1900 میلادی، او اولین انیمیشن بنام The Enchanted Drawing را ساخت و در سال 1906 او فیلمی صامت ساخت که در آن نقاشی و تصاویر بر روی تخته سیاه با استفاده از فیلم با 20 فریم در ثانیه ضبط شده اند.

زمان پخش این سریال انیمیشنی جذاب در تاریخ 13 آوریل 2022 میلادی (چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱) روی سرویس آنلاین دیزنی پلاس منتشر میشود. یکی از جذابترین و دوستداشتنیترین زوجهای سینمایی دنیا، والاس و گرومیت هستند؛ این مخترع گیج و مهربان عاشق پنیر با سگ وفادارش گرومیت زندگی میکند که همیشه حواسش به خرابکاریهای او هست. در سکانسهای انیمیشن، پلیس گلبول سفید اسمز با نام «اُزی» جونز و قرص سرماخوردگی دریکسنول با نام «دریکس» کولدرلیف تلاش میکنند تا از مرگ فرانک با ویروس تراکس جلوگیری کنند. «آرییل» به رغم خواسته پدرش به سطح آب میآید، شاهزاده جوان کشتی شکستهای بهنام «اریک» (بارنز) را از مرگ نجات میدهد و دلباختهاش میشود. پادشاه به این راحتی زیر بار کمک کردن نمیرود و از شرک میخواهد که به قلعهای برود که اژدهایی در آن زندگی میکند و شاهزاده فیونا را برایش بیاورد تا بتواند با او ازدواج کند. به واسطهی این موجود بانمک، دو خواهر مناطق طبیعی اطراف را میگردند و با عجیبوغریبترین جزییات دنیا آشنا میشوند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، شاید این خاصیت اصفهان باشد که هنرمندان آن در هر زمینه هنری دستی بر آتش دارند و علاوه بر هنرمندانی که در زمینه هنرهای سنتی فعالیت دارند هنرمندان دیگری نیز در این شهر حضور دارند که بدون هیچ سروصدا و هیاهویی به هنرهای مدرن در سطح حرفهای و بینالمللی میپردازند؛ هنرهایی مانند انیمیشن که البته در شهرمان مغفول واقع شده است و حتی جالب است بدانید که اصفهان در این هنر پیشکسوتانی نیز دارد که سالها با عشق به فعالیت در زمینه انیمیشن پرداختهاند و بسیاری از پروژههای انیمیشنسازی در کشور توسط انیمیشنسازهای اصفهانی ساخته میشود و نسل جوان نیز تلاش میکند تا با بهرهگیری از اساتید پیشکسوت انیمیشنسازی، در این زمینه آموزش ببینند. کسانی که با انیمیشنهای کوتاه والاس و گرومیت آشنا باشند، میتوانند حدس بزنند که چه اثر شاهکاری در قالب این فیلم بلند منتظر آنها است. سرتاسر انیمیشن شرک از شخصیتها و المانهای شناختهشدهی داستانهای کودکان، افسانههای قدیمی و انیمیشنهای پریان دیزنی پر شده است. به همین دلیل، شیرشاه یکی از دراماتیکترین و جذابترین داستانهای بین تمام انیمیشنهای دیزنی را عرضه میکند که همانند آن را کمتر میتوان پیدا کرد. این اثر شاهکار با وجود روایت به ظاهر معمولی که دارد، یکی از بهیادماندنیترین تجربیات انیمیشنی بینندگانش را شکل میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید