82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

در میان تمام این آثار شاید بتوان ساخته 1940 شرکت دیزنی را بهترین فیلم دانست که امروزه به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های جهان هم شناخته میشود. از سوی دیگر یک دست از آزمایشگاه بیمارستانی فرار می کند و سختی های زیادی را تحمل می کند تا بتواند صاحبش را پیدا کند و نزد او برگردد. یک سلسله شکایتهای قضائی، مجبورشان کرده که مخفی شوندو در نتیجهٔ همهٔ اینها، زندگی خانوادهٔ ̎پار̎، وضعیت مشکلی پیدا کرده است. بازی رالف و نقشش در آن بازی باعث شده کسی او را جدی نگیرد تا اینکه مشکلی برای یکی از بازی ها پیش می آید و فرصتی است برای رالف تا توانایی خود را به همه ثابت کند. در یک روز پس از چند برد متمادی رقیبش، چیک هیکس، از وی میبرد و این کار باعث عصبانیت مک کوئین میشود. وی ادامه میدهد: در انیمیشن برآورد هزینهها در ابتدای کار و قبل از گرفتنِ سفارش یا انعقاد قرارداد و بر اساس هزینههای روز انجام میشود، اما هنگامیکه کار زمانبر میشود و با تورم برخورد میکند پروژه بهجایی میرسد که دیگر ادامه کار بهصرفه نیست. چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم، را کریس سندرز و دین دبلوا را کارگردانی کردهاند و بر اساس رمانی به همین نام و به قلم کرسیدا کاول ساخته شده و محصول شرکت دریمورکس انیمیشن است.

اما در مسیر جادوگری را می بیند و ماجرای ازدواج اجباری خود را برای او بازگو می کند. او در این مسیر با پسر بچه ای آشنا و همسفر می شود. رقیبش برای پس گرفتن ماه و دستگاه٬ دختر بچه ها را گروگان می گیرد. تصاویر نقاشی متحرک خارقالعاده و تخیلبرانگیز، قطعات پرآوازه موسیقی کلاسیک را همراهی میکنند و دیزنی الگوی سنفونیهای احمقانهاش را برای ساختن فیلمی بلند به کار میگیرد که قصد ترکیب هنر خاصپسند و سرگرمی عامهپسند را دارد: توکاتا و فوگ در رمینور باخ تمرینی در انتزاع برای نقاشان کمپانی بود، سوئیت فندقشکن چایکوفسکی پریها، قارچها، گلها، ماهیها و برگها را به رقص در میآورد، پرستش بهار استراوینسکی برای همراهی داستان مصور آفرینش حیات بر سطح زمین به کار میرود، سنفونی پاستورال بتهوون در اپیزود بحثانگیزی شنیده میشود که در آن موجودات اسطورهای یونانی نقش ایفا میکنند، در رقص ساعتهای پونکیلی تمساحها سر در پی اسبهای آبی میگذارند، شبی بر فراز کوه سنگی موسورگسکی با تصاویری هراسانگیز از اشباح و شیاطین توأم میشود (از جمله الهام گرفتن از شروع فیلم فاوست فریدریش ویلهلم مورنا و با استفاده از بلا لوگوسی، هنرپیشه فیلمهای ترسناک، بهعععنوان مدلی راهنما برای طراحی “خدای سیاه”) و سپس به آرامش و صفای معنوی آوه ماریای شوبرت و منظره امپرسیونیستی روستائیانی که از میان جنگل به کلیسا میروند، میانجامد.

او در سرزمین مرده ها به حقیقت عجیبی درباره جد خود و اتفاق هایی که برای او افتاده پی می برد و تلاش می کند تا به دنیای عادی برگردد و دیگران را از آن اتفاق باخبر کند. پری دریایی داستان بسیار جسور است و هر از گاهی به سطح آب می آید تا شاهد اتفاق های بیرون دریا باشد. طراحی انیمیشن، بسیار ساده و معمولی به نظر میرسد؛ نقاشیهای دوبعدی و خطی که معمولا حتی رنگ خاصی هم در آنها استفاده نشده است. موسیقی و نور؛ و ترکیب این دو در کنار یکدیگر زمینه های بسیار زیبایی را برای این فیلم ایجاد کرده اند. برای این کار وارد سایر قسمت های موبایل می شود و برای خودش٬ سایر برنامه ها و صاحب موبایل دردسر درست می کند. این کارتون یک نسخه بروز شده از سریال انیمینیاکس است که در سال 1990 پخش شده است… خلاصه داستان: لوکا یک هیولای دریایی ۱۳ ساله است که درباره دنیای بیرون از دریا کنجکاو است اما خانواده اش همیشه او را از آدم ها ترسانده اند. خلاصه داستان: گرو یک خلافکار بزرگ است که تصمیم می گیرد ماه را کوچک کند و بدزدد٬ اما رقیب دیگری دارد که دستگاه کوچک کننده ماه را قبل از گرو برداشته است.

او بعد از مدتی به دختر بچه ها وابسته می شود و تصمیم می گیرد آنها را به فرزندی قبول کند. خلاصه داستان: در دنیای لوگوها یک کارگر ساده به نام امت زندگی می کند که طبق یک پیش گویی قرار است قهرمان شود٬ اما کسی این حرف را جدی نمی گیرد. اما منحصربهفرد بودن این انیمیشن تنها در خصوصیات بصریاش خلاصه نمیشود و داستان، شخصیتپردازی و حتی دیالوگهای آن روی خط نازک دیوانگی قدم برمیدارد. خانواده میچل تنها انسان های باقی مانده روی زمین هستند و تلاش می کنند با کمک دو ربات معیوب و سگ خود٬ ارتش ربات ها را شکست دهند و انسان های گیر افتاده را نجات دهند. آنها تصمیم می گیرند از این توانایی برای کسب درآمد استفاده کنند٬ اما نمی دانند که هزینه های دیگری باید بپردازند و تغییر آب و هوا همیشه به نفع آنها نیست. به مرور زمان این تغییر آب و هوا مسئولیت آنها را زیاد می کند و آنها را به دردسر می اندازد. او پس از مدتی در مییابد که این محیط عجیب و غریب ـ که هر نوع جن و هیولائی در آن یافت میشود ـ در واقع محل استراحت و تفریح موجودات فوق طبیعیای است که پس از گشت و گذارهای خستهکنندهشان در دنیای آدمها، به آنجا پناه میبرند، ̎چیهیرو̎ پس از دوست شدن با پسر بچهای به نام ̎هایکو̎ (ارینو)، از اصول و مقررات آن سرزمین باخبر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید