82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

انیمیشن درون و بیرون، سفر فوقالعاده پیکسار به درون ذهن انسان و به نمایش گذاشتن احساسات مختلف ما از زاویهای متفاوت است. در واقع ̎وودی̎ یک عروسک معروف نمایش تلویوزیونی محبوبی در دههٔ ۱۹۵۰ است که ̎آل̎ میخواهد به همراه دیگر عروسکهای آن نمایش یعنی ̎جسی̎، دختر سوارکار (کیوساک)، اسبش ̎بولزآی̎ و ̎استینکی پیت̎ (گرامر) به یک موزهٔ ژاپنی بفروشد تا ثروتمند شود. این اولین باری بود که شخصیتهای کلاسیک خزانههای والت دیزنی با شخصیتهایی از کانون لونی تونز برادران وارنر روی صفحه نمایش دیده میشدند، که باعث جلب توجه دوباره به عصر طلایی انیمیشن آمریکایی شد و همزمان در رنسانس دیزنی پیشرو بود. در این راه او خود را در زندگی سخت اجتماعی میبیند، که برای زندگی در این شرایط او از قدرت خود استفاده میکند و شروع به کار میکند، کاری که ماجراهای زیادی را برای او پیش میآورد. زندگی جدید امپراتور انیمیشنی است از والت دیزنی ، محصول سال ۲۰۰۱، است. این فیلم توسط استودیوی پویانمایی پیکسار تولید و توسط والت دیزنی توزیع شد.

بازیگر هزاره انیمیشنی ژاپنی به کارگردانی ساتوشی کن و ساخته استودیوی مدهاوس در سال ۲۰۰۱ است. گیسوکمند یا ژولیده انیمیشن موزیکالی است که در سال ۲۰۱۰ توسط استودیوی والت دیزنی ساخته شد. او پس از جدا شدن از دار و دستهاش در حالیکه از کلبه روستائی آنها میگریخت خود را در شهر روشنائیها یافت. پس از جنگ آکیرا را در محفظه دور از دسترس همگان قرار دادند و از آن سه کودک دیگر تحد تدابیر امنیتی شدید نگهداری کردند تا وقتی که سی سال بعد یکی از آن هلا اقدام به فرار کرد و درست در زمانی که دار و دسته کاندا در حال جنگ با یک گروه دیگر بودند تتسوهو با آن کودک تصادف میکند و قدرتی مانند آنها بدست میآورد ولی قدرتی که او بدست میآورد به طرض عجیبی مانند آکیراست و تتسوهو نیز میخواهد آکیرا را آزاد کند. ̎جعفر̎ در لباس و هیأت یک پیرمرد، ̎علاء الدین̎ و میمونش، ̎ابو̎ (ولکر) را از زندان فراری میدهد و از او میخواهد که در یک غار وحشتناک در دل صحرا چراغی را برایش بیاورد و از او پاداش بگیرد. ̎جیم̎ وقتی به بزرگی و اهمیتِ نقشههای ̎سیلور̎ پی میبرد که او فاش میکند که یک روبات/ دزد فضائی تمامعیار است و شورشی در سفینه به راه میاندازد تا کنترلش را در اختیار بگیرد.

داستان فیلم در شهری در آینده به نام سانفرانسوکیو -ترکیبی از فرهنگ و جغرافیا و معماری دنیای شرق و غرب- اتفاق میافتد. فاکس هر شب به مزرعه یکی از سه مزرعهدار پایین تپه دستبرد میزند. اما در شب ارائه اختراعش پس از ارائهٔ اختراعش، کالج آتش گرفته و تاداشی هامادا می رود داخل آتش و جان خود را از دست می دهد… پس از رخدادهایی پو به عنوان جنگجوی اژدها برگزیده میشود. پس از آن دیزنی با کارتون لایواکشن ترکیبی «ترانهی جنوب» (Song of the South) به این سبک ادامه داد. این ارتباط ۱۸ سال ادامه دارد و محدودهٔ زمانی فیلم، بین ۱۹۷۶ تا ۱۹۹۴ است. تا زمانی که مری در مورد عشق از مکس سؤال میکند؛ و از آنجایی که عشق برای مکس دستنیافتنی بود، مکس بعد از مدتی فکر کردن، بیمار میشود. این تولیدکننده انیمیشن در اصفهان ادامه میدهد: یکبار در مورد تولید انیمیشن با کمیته فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان صحبت کردیم و برآوردی که آنها داشتند این بود که بهجای صرف هزینه برای تولید ۱۰ دقیقه انیمیشن میتوانند حداقل ۲۰۰ پوستر و نقاشی شهری انجام دهند. دراگو در حال تشکیل یک ارتش از اژدهایان، برای حمله به برک است؛ حال هیکاپ باید با این تهدید مقابله کند.

این فیلم با امتیاز ۱۰۰ از ۱۰۰ در راتن تومیتوز سندباد را در حال نبرد با انواع هیولاها و دشمنانش نشان میدهد که مستقیما از تخیل هریهاوزن آمدهاند، از جمله جنگجویان اسکلتی، اژدها و یک هیولای تک چشم. الاغِ (مورفی) وفادار ولی پُرحرف ـ که تمایل خاصی هم به خواندن آهنگهای روز دارد ـ در این مأموریت ̎شرک̎ را همراهی میکند. ̎شرک̎ تصمیم میگیرد با ̎لُرد فارکواد̎ معاملهای انجام دهد؛ او حاضر است ̎پرنسس فیونا̎ (دیاز)ی ملیح را نجات دهد که قرار است به عقد ازدواج ̎فارکواد̎ درآید و عرسش باشد. وقتی صحبت از تاریخچهی انیمیشنهای استاپ موشن به میان میآید، ری هریهاوزن تا حدودی در این زمینه یک افسانه است. این فیلم در زمان پخش با تحسین منتقدان مواجه شده و درکنار آن یک موفقیت تجاری قابلتوجه بود، به طوری که به پردرآمدترین فیلم انیمیشن استاپ موشن تاریخ تبدیل شد. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام توسط ائیکو کادونو یک نویسندهٔ ادبیات کودکان نوشته شدهاست. داستان در چین باستان رخ میدهد؛ یک پاندای غریبه و تنبل به نام پو آرزو دارد که استاد کونگ فو شود. اما ̎جک̎ خیلی زود در مییابد که چندان مناسب شغل جدیدش نیست.

دیدگاهتان را بنویسید