82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

خلاصه داستان: این نسخه از انیمیشن سیندرلا را خود را در میان ۵۰ انیمیشن برتر دنیا قرار داده است. پیشنهاد می کنم این پیشنهاد از لیست ۵۰ انیمیشن برتر دنیا را حتما نگاه کنید. خلاصه داستان: پونیو را می توان با اطمینان از بهترین های لیست ۵۰ انیمیشن برتر دنیا قرار داد. گالیور، به عنوان ماجراجویی که دنیا را زیر پا گذاشته است دعوت شده تا بار دیگر به شهر لیلیپوت که زمانی آن را از دست دشمنان نجات داد، بازگردد. تیم خلاق این شرکت توانست گروهی از اسباببازیهای دوستداشتنی را تولید کند و یکی از بهترین انیمیشن های دنیا را به جهان معرفی کند. خلاصه داستان: «بل»، دختر جوان و زیبایی است که به همراه پدرش در دهکده ای کوچک زندگی می کند. خلاصه داستان: آقای «فردریکسون»، پیرمرد تنهایی است که درست در روزی که عده ای از طرف خانه سالمندان برای بردن او آمده اند، با باد کردن تعداد زیادی بادکنک و بیرون کردن آن ها از دودکش منزل چوبی کوچک خود، خانه را به پرواز در می آورد؛ تا راهی آبشار بهشت در آمریکای جنوبی شود که یک عمر به همراه همسر مرحوم اش، رویای سفر به آنجا را در سر داشتند. راوی این داستان یک پسر بچه است که درخواست های اجتماعی خودش را دنبال می کند اما ستاره اصلی این نمایش، یک اژدهای کوچک بدون دندان است که به خوبی تصویر زیبایی از آن را در این انیمیشن به اجرا درآورده اند و شبیه به یک اژدهای واقعی رفتار می کند و زبان بدن او کاملاً تعجب برانگیز بوده و بسیار جذاب است.

خلاصه داستان: «جک» که در شهر هالووین پادشاه کدو تنبل های ترسناک هالووینی است، از یک نواختی فضای شهر خسته شده و به شهر کریسمس می رود تا با ترکیب کریسمس و هالووین با هم، عید شادی را رقم بزند. بعد از آن اسم رنگو را برای خود انتخاب کرده و با داستانهای خیالی که برای مردم شهر تعریف میکند و نیز کشته شدن اتفاقی یک شاهین بهدست او، به کلانتر و منجی شهر تبدیل میشود. خلاصه داستان: پیرمردی نجار، برای نجات از تنهایی، عروسک چوبی می سازد و نام «پینوکیو» را برای او انتخاب می کند. خلاصه داستان: یک ماموت بامزه به همراه دوستان خود، که یک ببر و سمور ماقبل تاریخ هستند، برای نجات جان یک بچه انسان تلاش می کنند. این موجود در اصل دختر ملکه آب ها است؛ که عاشق این پسر ۵ ساله شده و برای نجات دهکده آن ها، تبدیل به انسان می شود. یکی از بهترین دوست های این دختر جوان که خوی وحشیانه هم دارد، بخشی از اجرا های زندگی او را رقم می زند و می تواند شبیه به یک گرگ در بیاید. اما آنچه ̎مارلین̎ نمیداند این است که وقتی ̎نیمو̎ در حال تماشای قایقی روی آب بوده، در تور ماهیگیرها به تله افتاده و از آکواریوم یک دندانپزشک سردرآورده است.

این تقابل میتواند میان شخصیتها باشد، یا در نگاهی بزرگتر، نبرد میان مدرنیته و تکنولوژی که توسط انسان ساخته شده است با روح باستانی طبیعت را به تصویر بکشد. انیمیشن زیبای یک گربه در پاریس، اثری است که بیش از پیش میتواند این تردید شما را تقویت بخشد. «ویکتور» که قرار است داماد شود، پسری خجالتی است و تصمیم می گیرد پیش از مراسم ازدواج، یک بار حرف های خود را در جنگل تمرین کند. آن ها مدتی را در منزل اقوام خود سپری می کنند که در نهایت با توهین و تحقیری که از سمت صاحب خانه به آن ها روا می شود، مجبور به ترک منزل شده و در پناهگاهی صحرایی با کمترین امکانات زندگی خود را ادامه می دهند. سیندرلا دختر زیبایی است که به همراه نا مادری و دو خواهر ناتنی و بدجنس خود زندگی کرده و مانند یک مستخدم برای آن ها کار می کند. داستان انیمیشن پرسپولیس دربارهی زندگی خود مرجان ساتراپی در کودکی و نوجوانیاش است. ماجرای اصلی دربارهی پسری در یک صومعه است و در کنار آشنایی او با دختری مو سفید، قصهی کتاب افسانهای کلز را برملا میکند که یکی از کتب مذهبی مهم فرهنگ ایرلند است. ̎پار̎ حالا یک مأمور بیمهٔ شکمگنده است، اما گاهی مخفیانه بزهکاران خردهپا را ادب میکند.

بسیاری این انیمیشن را بهدلیل سبک ساخت و صداگذاری آن تحسین کرده اما در مقابل از طنز آن انتقاد کردند.داستان این انیمیشن در مورد نوزادی کت و شلوار پوش است که قرار است ضمن تعامل با برادر هفت سالهاش، راهی برای سد کردن توطئهای شرمآور را بگیرد. روزی یک دختر بچه ۳ ساله ناخواسته از این در عبور کرده و وارد سرزمین هیولاها می گردد و… او در کودکی ناخواسته موجب صدمه به سر خواهر کوچکتر خود، «آنا» می شود و پس از آن به توصیه جادوگر، پادشاه روابط السا با دیگران را محدود می کند. پس از درگذشت پادشاه و ملکه، پرنسس السا ملکه می شود و در روز جشن، آنا نزدش آمده و می گوید قصد دارد با پسری که چند ساعت پیش با او آشنا شده ازدواج کند. روزی پادشاه تمامی دختران شهر را به جشنی دعوت می کند تا شاهزاده از میان آن ها همسر با وقار و زیبایی برای خود انتخاب کند.

دیدگاهتان را بنویسید