82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

در سایر فعالیتها وقتی محصولی تولید میشود، تورم نیز شامل آن شده و ارزش نهایی آن با نرخ روز محاسبه میشود، اما در مورد انیمیشن اینگونه نیست. داستان : تهاجم ربیدزها: ماموریت در مریخ 2022، هی که می توانست ربات به ماموریت بفرستد در عوض، ربیدزها را می فرستند. او در این فیلم هم به سراغ آثاری همچون کینگ کونگ میرود و از ژانر هیولایی سینما را به بهترین شکل ممکن استفاده میکند. به همین دلیل، شیرشاه یکی از دراماتیکترین و جذابترین داستانهای بین تمام انیمیشنهای دیزنی را عرضه میکند که همانند آن را کمتر میتوان پیدا کرد. لایتنینگ مککویین فوقالعاده که در همه مسابقات توانایی پیروزی بدون قیدوشرط را داشت، در حال شکست خوردن و از بین رفتن است. بنابراین، این انیمیشن بدون شک برداشتی خندهدار و تازه از «زندگی مخفی حیوانات خانگی» خواهد بود. در همین راستا، دو خانوادهی انگلیسی تصمیم دارند تا ازدواجی میان فرزندانشان شکل دهند، بدون آنکه رضایت و حتی علاقه دختر و پسر اهمیتی داشته باشد.

سراهیان با اشاره به چالشهایی که انیمیشنسازان در اصفهان دارند، اضافه میکند: یکی از مهمترین چالشها این است که بیشتر سفارشها در تهران گرفته میشود و به شهرستانها کمتر اعتماد میشود. کلاوس در این انیمیشن همانند انسانی تنها و غمگین است، که وجهه انسانیتری از این شخصیت شناختهشده را به تصویر کشیده میشود. همانند دیگر آثار کارگردان بزرگ هایائو میازاکی، همسایه من توتورو دنیایی جادویی و زیبا را به تصویر میکشد که در کمتر اثر دیگری دیده میشود و به دلیل همین دنیای تازه و خاص، بسیاری از کارهای این هنرمند نابغه وارد لیست بهترین انیمیشن های تاریخ سینما شده است. وقتی شخصیتی تصویرش در لوگوی یکی از بزرگترین شرکتهای انیمیشنسازی دنیا استفاده شود، میتوان به طور پیشفرض به اهمیت آن پی برد و این مساله دربارهی شخصیت توتورو از این انیمه و شرکت جیبلی صدق میکند. در دورانی که دنیای آثار انیمیشنی در حال تغییر فراوان بود و شرکتهای مختلف با تکنیکهای جدید، دیزنی را به چالش کشیده بودند و حتی شرکتی از ژاپن داشت به شهرتی چشمگیر میرسید، شرکت دیزنی باید خود را تغییر میداد و یکی از مهمترین کارهایی که از آنها برمیآمد، کنار گذاشتن قصههای پریان تکراری بود.

ماشین ها 3 به جای آن که سوالات قبلی دنیای ماشین ها را حل کند، سوالهای بیشتری مطرح میکند. داستان کلاوس بسیار جذاب است و با وجود قابل پیشبینی بودن پایانش از بعضی جهات، بیننده را کاملاً درگیر میکند و تا آخرین لحظه میکشاند. این انیمیشن نگاهی تازه و جذاب به افسانهی بابانوئل دارد و داستانی را روایت میکند که تا به حال بررسی نشده است. این انیمیشن ترکیبی از انیمیشن های فریم و تصاویر واقعی بوده که در آن شخصیت ها در یک فریم خاص قرار می گیرند که شباهت هایی به نمایش عروسک خیمه شب بازی دارد. پایان فیلم، جایی که وودی تصمیم میگیرد راهش را از دیگر اسباببازیها و بونی جدا کند، به علت عدم حضور کافی این شخصیتها در فیلم، نتوانسته بار احساسی مورد نیاز انیمیشن را در بیاورد. در کنار هیجان و داستان پرتنش این اثر، شخصیتهای کمدی و طنز جالبی هم در آن جای گرفتهاند و در کنارهم قرار گرفتن همین المانها، شیرشاه را تبدیل به یکی از بهترین انیمیشن های جهان میکند. دوستی آنها با این موجود ناشناخته به قدری زیبا و قوی است که حتی زندگی آنها را دچار عجیبترین تغییرات میکند.

پس او تصمیم میگیرد با پنهان کردن جنسیت خود وارد ارتش شود تا دیگر پدرش را مجبور به جنگیدن نکنند. رشد کردن میتواند مانند جادهای پر دست انداز باشد، و رایلی هم از این قضیه مستثنی نیست، کسی که با شروع کار پدرش در سن فرانسیسکو از زندگی غرب میانهٔ خود جدا شدهاست. میفهمیم که آن کلید را یک نقاش انقلابی در دوران جوانی به او داده و او با ورود به بازیگری درصدد پیدا کردن او بودهاست. به واسطهی این موجود بانمک، دو خواهر مناطق طبیعی اطراف را میگردند و با عجیبوغریبترین جزییات دنیا آشنا میشوند. آنها برای اولین بار در انیمیشن کوتاههای نیک پارک دیده شدند، که همچنان به عنوان تعدادی از بهترین آثار کوتاه سینما شناخته میشوند. اما این خانه و محل زندگی آنها جایی معمولی نیست و موجودات جادویی مختلفی در آن دیده میشوند که مهمترین آنها، توتوروی دوستداشتنی است. کمدی فیلم عالی نوشته شده است و در کنار آن میداند چگونه احساسات مخاطبانش را تحریک کند.

دیدگاهتان را بنویسید