82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

انیمیشن عصر یخبندان: ماجراهای باک وایلد The Ice Age Adventures of Buck Wild 2022 – خواهید دید برادران پوسوم، کراش و ادی که پس از دوری از خواهر بزرگترشان الی، احساس ناامیدی میکنند، به دنبال یافتن مکانی مناسب برای خود هستند. موفقیت این فیلم به اندازهای بود که قرار شد دنبالهای از آن با عنوان « Chicken Run: Dawn of the Nugget » هم ساخته شود که قرار است شرکت نتفلیکس آن را در سال ۲۰۲۳ منتشر کند.یکی از نکات مهم در مورد فیلم این است که اگرچه انیمیشن فرار مرغی دارای درجه G است، اما ممکن است هضم مفاهیم و حالوهوای حاکم بر آن برای کودکان کم سن و سال یا حساستر، سخت و حتی ترسناک باشد. در انیمیشن در جستجوی دوری چند شخصیت قدیمی و ماندگار دیگر فیلم در جستجوی نمو را، اگرچه برای لحظاتی گذرا، دوباره خواهیم دید. عشق عمیق مخاطبان به مینیونها درست از همینجا آغاز شد، زمانیکه فیلم خانوادگی و سرگرم کننده من نفرتانگیز روانه پرده سینماها شده و خنده را بر لب بسیاری از مخاطبان نشاند.دراین میان نمیتوان جذابیت شخصیت گرو با صداپیشگی استیو کارل را انکار کرد، ابرشروری که بعد از به سرپرستی پذیرفتن سه کودک یتیم، جنبههایی دیگر از شخصیت خود را کشف میکند.

همچنین یک داستان جانبی در فیلم وجود دارد که در مورد سوختهای تجدیدپذیر و طمع شرکتها برای تولید و سوءاستفاده از این سوخت است ولی خیلی دیر میوه میدهد و وزنی که لیاقتش را داشت به دست نمیآورد. نتایج حاصل از این پژوهش نشان می دهد که تابلو سنگی شکار گراز علاوه بر دارا بودن هنر نقالی، روایت گری، حرکت و داستان سرایی، به خوبی نشان می دهد که هنرمند نگارگر آن ایرانی بوده و ایده انیمیشن را در پلان اجرایی خود داشته است. در کنار کیفیت انیمیشن و داستانی که در آن مککویین شروع به آموزش نسلی جوانتر میکند، ماشین ها 3 میتواند پایانی مناسب برای این سری انیمیشن های پیکسار باشد. راتاتویی هنری مجلل است و شایستگی آن را دارد که بگوییم یکی از بهترین انیمیشن های پیکسار تاکنون و یکی از بهترین فیلمهای ساختهشده در طول تاریخ است. دانشگاه هیولاها، دیدی تازه به دنیایی که حیوانات در آن زندگی میکنند و کنترل همه چیز را برعهده دارند، دارد.

ولی محصول نهایی، مشکلات بینشی دارد. مشکلات بین چپمن و رییس نامحترم آن زمان پیکسار، جان لستر، بسیار بد به نظر میآمد و هنوز هم به نظر رفتار نامحترمانهای با چپمن شده است. اما افسانههای جنگلی، خرس طلسمشده، تنشهای بین مریدا و مادرش، تمام آن صحنه «من به خاطر دست خودم تیراندازی میکنم» و باقی صحنههای درخشان فیلم همگی باعث درخشش دلیر در عین کوتاهیهایش میشود. دیدن هنک و دوری از خشکی، بسیار زیبا و خندهدار است ولی هیچگاه نمیتواند زیباییهایی که نسخه اول فیلم را مسحورکننده میکرد و در آن بینظیر بود، یعنی محیط اقیانوسی را به تصویر بکشد. ماشین ها 3 به جای آن که سوالات قبلی دنیای ماشین ها را حل کند، سوالهای بیشتری مطرح میکند. شکارچی نمیتواند خود را راضی به انجام این کار کند و از “سفیدبرفی” میخواهد تا بگریزد. در میان آنان یک پسر بچّه ۸ ساله که «کریستوف» نام دارد به همراه گوزن شمالی کم سّن خود «اسون»، سعی در جمعآوری یخ دارد و تا آنجایی که میتواند برای این کار تلاش میکند.

فیلم روی آکواریوم بهخصوصی تمرکز دارد و اتفاقات فیلم بیشتر در آن میافتند و برداشت جالبی از این لوکیشن شده است. دختری که رفتارهای پسرانه از خودش بروز میدهد و برای فیلم دلیر تبلیغ میکند، این موضع را بیان میکند که مریدا در برابر کلیشههای جنسیتی دخترانه یا زنانگیاش قیام نکرده است. انیمیشن دانشگاه هیولاها به شکل بینقصی کلیشههای تجربیات کالجهای آمریکایی -موسیقی درامی که هرکجای محیط دانشگاه قدم بگذارید دنبالتان میکند یا زندگی بیبندوباری که شبیه یونانیهای باستان است- و مسیرهای پردستانداز دوستانی را که برای تغییر زندگیشان نقشههایی کشیدهاند به تصویر میکشد. فراموش نکنید نظرات و تجربیات خود را باما و دیگر دوستانتان در زومجی درمیان بگذارید. هشتونیم سال بعد، اِمِت به اشتباه جایگزین یک کارگر ساختمانی میشود و به ماموریتی میرود که با پیوستن به گروهی دیگر از لگوها، تلاش میکنند تا در برابر رئیسجمهور تجارت که قصد نابودی جهان را دارد، بایستند. زندگی جدید امپراتور انیمیشنی است از والت دیزنی ، محصول سال ۲۰۰۱، است.

دیدگاهتان را بنویسید