82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

به تازگی، تریلری تازه برای انیمیشن لیگ ابرحیوانات دیسی (DC League Of Super-Pets) منتشر شده است. تریلری برای انیمیشن DC League Of Super-Pets منتشر شده که حضور کیانو ریوز در آن را به نمایش در میآورد. انیمیشن داستان اسباب بازی 2 هم محک بیریایی از گذشته، حال و آینده و هم قدمی رو به جلو ولی بسیار محتاطانه برای سریهای بعدی این فیلم است تا حوزه احساساتی داستان اسباببازیها را گسترش بدهند. اما وقتی معلوم شد که او مدیر عامل اوست و پیشنهادی ارائه می کند، نقشه ها به هم می ریزد. و وقتی سراغ ̎جاسمین̎ و ̎سلطان̎ میرود، ̎علاء الدین̎ برای نجات آنان میآید، و با حیله و گفتن اینکه غول چراغ از ̎جعفر̎ زورمندتر است، چراغ را به دست میآورد و ̎جعفر̎ و ̎یاگو̎ را داخل چراغ جادو میکند و ̎جن̎ چراغ را آزاد میکند. بیایید برای چند لحظه تصور کنیم که قسمت چهارم مجموعه داستان اسباببازی ساخته نشده بود؛ نه به این دلیل که این اثر انیمیشنی بد یا بیارزش بود، تنها برای اینکه به ارزش کیفی و اهمیت داستان اسباببازی 3 پی ببریم. بچهروباه و تولهسگ خیلی زود با هم دوست میشوند، تا اینکه «کاپر» مجبور میشود با صاحبش و سگ پیری به نام «رئیس» (باترام) برای یادگیری وظایفش بهعنوان سگ شکاری از انجا برود.

به عنوان نکته آخر هم نباید زیبایی بصری این انیمیشن را فراموش کرد. اگر فیلمهایی که او نوشته است، مانند «جان مالکوویچ بودن» (Being John Malkovich) و «درخشش ابدی یک ذهن پاک» (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) را دیده و از آنها لذت بردهاید، در تماشای این انیمیشن هم لحظهای درنگ نکنید. ذهن کودک و نوجوان آمادگی پذیرش بسیاری از مسائل را خارج از تحلیل و استدلال دارد و اگر حواسمان به این ذهن پاک نباشد، خیلیها برای اثرگذاری بر آن در جای جای دنیا برنامهریزی کردهاند. هاری در لباس مبدل به جای دوستش در یک قرار ملاقات ظاهر می شود تا او را بترساند. ̎شرک̎ تصمیم میگیرد با ̎لُرد فارکواد̎ معاملهای انجام دهد؛ او حاضر است ̎پرنسس فیونا̎ (دیاز)ی ملیح را نجات دهد که قرار است به عقد ازدواج ̎فارکواد̎ درآید و عرسش باشد. داستان دختری 13 ساله به نام “فن” که در طول شیوع سارس در سال 2003، به تایوان بازگشت.

روابط حیوانی که در دنیای وحش دیده میشوند، در این شهر متمدن به بهترین شکل به تصویر کشیده شده و شوخیهایی که بر اساس شخصیتپردازیهای داستان نوشته شدهاند، کاملا جاافتاده و صحیح هستند. یک درام جنایی هیجان انگیز بر اساس یک رمان وب به همین نام که شامل تجربه میدانی کوون ایل یونگ، مرد شماره 1 کره است. در این میان کراش و ادی توسط راسوی یک چشم ماجراجو و شکارچی دایناسورها، باک وایلد نجات پیدا میکنند. اما افسانههای جنگلی، خرس طلسمشده، تنشهای بین مریدا و مادرش، تمام آن صحنه «من به خاطر دست خودم تیراندازی میکنم» و باقی صحنههای درخشان فیلم همگی باعث درخشش دلیر در عین کوتاهیهایش میشود. “مرلین” تصمیم میگیرد تا با تبدیل کردن “وارت” به ماهی، سنجاب و پرنده، درسهای زندگی را به او یاد دهد. تصمیمهای شرکت دربارهی فیلم کاملا نتیجه دادند و علاوه بر تبدیل شدن به یکی از پرفروشترین انیمیشنهای تاریخ، آن توانست اکثر جوایز مهم انیمیشنی را به دست آورد. به همین منظور، در شرکت هیولاها کلکسیونی عظیم از درهایی به کمد اتاق کودکان انسانها طراحی و نگهداری میشود که به وسیله آن، هیولاهای متخصص میتوانند به دنیای ما سفر کرده و با ترساندن کودکان انرژی دریافت کنند. داستان خانواده ای که در آینده ای نزدیک خود را با سوالاتی در مورد عشق، ارتباط و از دست دادن به چالش می کشند.

فیلم چهارم از این مجموعه زیبا که مسابقات بین قاره ای میشود، آیا تیم ژاپن میتواند از رقبای خود که تیم های آمریکا، آمریکای جنوبی و اروپا است برنده شود. این استودیوی استرالیایی از استایل های منحصر به فرد برای حرکاتِ تصاویر و انیمیشن ها استفاده کرده است و به شخصیت های داخل انیمیشن زندگی می دهد. صداهای این فیلم مصاحبههایی است که از آنجا تهیه شده و تصاویر آن به صورت انیمیشن ساخته شده است. شاید این موضوع کمتر شناخته شده باشد، ولی این انیمیشن زیبا از روی کتابی به همین اسم ساخته شده است، اما طراحی واقعگرایانه و زیبای انیمیشن بامبی، آن را از منبع الهامش بسیار متفاوت میکند. سریال انیمیشن بسیار جذاب Family Guy که از سال ۱۹۹۹ پخش اون آغاز شده و تا به حال برنده سه جایزه امی و چندین جایزه دیگه شده. در خلاصه داستان کاغذپارهها آمده است: ایامی که تهران میزبان اجلاس مهم بینالمللی است، شهرداری تهران برای زیباسازی و بهبود جلوهی شهر اقدام به جمعآوری کارتنخوابها میکند.

دیدگاهتان را بنویسید