82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

درباره هنر بودن آثار سینمایی و انیمیشنی شکی برای کسی باقی نمانده است، اما انیمیشن وینسنت بامحبت را میشود نزدیکترین اثر سینمایی ساختهشده به مدیوم نقاشی دانست. رشد کردن میتواند مانند جادهای پر دست انداز باشد، و رایلی هم از این قضیه مستثنی نیست، کسی که با شروع کار پدرش در سن فرانسیسکو از زندگی غرب میانهٔ خود جدا شدهاست. جواب این سوال در انیمه بینظیر افسانه شاهدخت کاگویا پنهان شده است. اما طراحی دوبعدی این انیمیشن بسیار خاص است و نقاشیهای هنرمندان ژاپنی را یادآوری میکند. کارگردانی و قاببندیها در این اثر نقص ندارند و با اجراهای جذاب صداپیشگان، حتی ارزشمندتر هم میشود. قربانی با اشاره به هزینههای تولید انیمیشن میگوید: تولید انیمیشن زمانبر است؛ به همین دلیل هزینهای که صرف تولید آن میشود با توجه به تورم، یک سرمایهگذاری پر ریسک بهحساب میآید. اما قسمت دوم آن با نام «استر» تولید سال 2000 است. موضوع انیمیشنهای شرکت دیزنی که از روی قصهها و افسانههای پریان ساخته شدهاند و داستان شخصیتهای زن را به تصویر میکشند، همواره از مباحث مهم دنیای انیمیشن بوده و این شرکت به خاطر تصویر ضعیفی که از شخصیتهای زن به تصویر میکشید، موردانتقاد قرار گرفته است.

یکی از نکات قوت این انیمیشن جذاب، کلکسیونی از ترانه و آهنگهای جذاب است که محصول ذهن خلاق و هنرمند لین مانوئل میراندا است که کلکسیونی از جوایز معتبری همچون امی، گرمی و تونی را در کارنامه دارد. مشکلی که وجود دارد اینجا است که خانوادهی او مخالفتی شدید و به ظاهر بیدلیل با چنین فعالیتی دارند و تمام سعی خود را میکنند تا پسر را از موسیقی دور نگه دارند. داستان ماهی خارج از آب با پرنسس دیزنی و کهن الگوی همیشگی افسانههای دیزنی تکرار میشود که از دنیای انیمیشن خود به واقعیت تلخ دنیای لایواکشن شهر نیویورک فرستاده میشود. اما استیونسن تصمیم گرفت بهجای یک اثر تقلیدی، یک کمدی اکشن بسازد که از الگوی قدیمی سفر پرفراز و نشیب شخصیت اصلی داستان برای رسیدن به جایگاه یک قهرمان واقعی کمک میگیرد.جک بلک، داستین هافمن، آنجلینا جولی، ایان مکشین، لوسی لیو و جکی چان از جمله صداپیشگان این انیمیشن هستند.

یک سریال انیمیشنی هم به به این نام درست شده و درحال پخش است. ویژگی این انیمیشن، موسیقی و ترانههای جذاب آن است که بهوسیله آلن منکن و هووارد اشمن اجرا شدهاند. با وجود جذابیتهایی که آن اثر داشت، این انیمیشن کوکو بود که با داستانی بسیار جذابتر و تصاویر و طراحی بهشدت چشمنواز توانست تبدیل به اثری ماندگار شود و به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما نامیده شود. در بهترین لحظات ممکن شما را بهشدت احساسی میکند و حتی به گریه وامیدارد. علاوه بر داستان فوقالعاده زیبا و پیامی بهشدت مهم که به زیبایی در این انیمه جای گرفتهاند، یکی از مهمترین خصوصیات انیمه افسانه شاهدخت کاگویا که باعث میشود به راحتی آن را به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما حساب کنیم، طراحی و نقاشیهای اثر است. موفقیت این انیمیشن تنها محدود به اسکار نشده و در جوایز دیگری همچون گرمی و گولدن گلاب هم موفق به دریافت چندین جایزه شده است. پرنسس «آنا» خواهر بزرگتر خود «السا» را دیر وقت از خواب بیدار میکند تا با او برف بازی کند؛ زیرا السا دارای قدرتی جادویی است که میتواند به وسیلهٔ آن برف و یخ تولید کند. مردی از خواب بیدار میشود و متوجه میشود که بعد از فاجعهای در دریا و طوفانی کشنده، از غرق شدن نجات پیدا کرده و اکنون به تنهایی در جزیرهای دورافتاده رها شده است.

همانطور که از آثار وس اندرسون انتظار میرود، آقای فاکس شگفتانگیز اثری است که با دقتی بینظیر طراحی و ساخته شده. اما انسانها به این راحتی دنیای طبیعی را رها نمیکنند و به همین واسطه آقای فاکس مجبور میشود که استعدادهای پنهان خود را برملا کند. دادن چنین لقبی به این دختر با توقعات بسیاری همراه میشود و محدودیتهای فراوانی برای کاگویا دارد. او به واسطهی گیتاری جادویی وارد دنیای مردگان میشود. او به آنجا میرود ولی ویکتور رقیب او (که پسر رئیس بانک نیز هست) دستگاه را از او میرباید. بعید میدانیم که بتوان مجموعهای را پیدا کرد که قسمت سومش، از دو قسمت پیشینش بهتر باشد، ولی داستان اسباببازی 3 چنین اثری است. این انیمیشن موفق شده است که یکی از بهترین اقتباسها از داستانهای دال را انجام بدهد و به واسطهی هماهنگی بینظیر کارگردانی و صداپیشگی و داستان عالی و اضافه شدن طنزی ظریف و خاص، یکی از بهترین انیمیشن های جهان سینما را به دست دهد. این طراحی شاهکار و فوقالعاده را در هیچ اثر دیگری به این زیبایی نمیتوان پیدا کرد. او میخواهد یک بچه اسرکات بامزه را بزرگ کند. تقریبا یک سال از مرگ وینست ونگوگ گذشته است و نامهرسانی که قصد دارد آخرین نامه او را به برادرش برساند، نسبت به مشکوک بودن مرگ این هنرمند بزرگ سوالهایی مطرح میکند.

دیدگاهتان را بنویسید