82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

بعد از اینکه جانی دپ و گر وربینسکی، بازیشان را در دزدان جزایر کارائیب تمام کردند، اینبار برای صداپیشگی انیمیشن تخیلی و بسیار عجیب و غریب رنگو، همبازی شدند. در این میان پیرزنی که به دنبال راهی برای جوانی خود می گردد، شبانه به کاخ رفته و دخترک را می دزدد و … در سال های اخیر از این روش برای ساخت فیلم های کامپوتری دو بعدی و سه بعدی نیز استفاده می شود. در دورانی که انیمیشنهای سهبعدی شرکتهای بزرگ مثل دیزنی و پیکسار سعی در به تصویر کشیدن واقعیترین اشکال را دارند، یک گربه در پاریس با نقاشیهای نوی خودش روح تازهای به آثار چند سال اخیر سینمای پویانمایی داده است. این اولین اثر دیزنی بود که در آن از سبک انیمیشن کامپیوتری به شکل گسترده استفاده شد، تکنیکی که بعدها پیکسار آن را تکمیل کرد.از طرف دیگر نقش رابین ویلیامز بهعنوان صداپیشه شخصیت غول چراغ جادو را نباید نادیده گرفت که با روحیه پرشور و استعداد تماشایی خود، مخاطبان را شیفته هنر خود کرد. او که باور دارد هنوز رسالتش را به انجام نرسانده، بهدنبال راهی برای بازگشت است و این، سرآغاز سفری جذاب و پرماجرا است.از نکات برجسته این انیمیشن که اتفاقا در مراسم جوایز آکادمی سال گذشته بهعنوان بهترین انیمیشن سال انتخاب شد، موسیقی مبتکرانه و جذاب آن است که اتفاقا یک اسکار دیگر را هم برای تیم سازنده فیلم به ارمغان آورد.

پس از جنگ آکیرا را در محفظه دور از دسترس همگان قرار دادند و از آن سه کودک دیگر تحد تدابیر امنیتی شدید نگهداری کردند تا وقتی که سی سال بعد یکی از آن هلا اقدام به فرار کرد و درست در زمانی که دار و دسته کاندا در حال جنگ با یک گروه دیگر بودند تتسوهو با آن کودک تصادف میکند و قدرتی مانند آنها بدست میآورد ولی قدرتی که او بدست میآورد به طرض عجیبی مانند آکیراست و تتسوهو نیز میخواهد آکیرا را آزاد کند. خلاصه داستان: «مریدا» شاهزاده ماجراجویی است که با خانواده خود زندگی می کند. خلاصه داستان: آناستازیا آخرین بازمانده یک خانواده سلطنتی روسیه است که با مادربزرگ خود زندگی می کند. خلاصه داستان: «رنگو» نام آفتاب پرستی است که در بیابان زندگی می کند. در قبیله ای مردی که استعداد بالایی در شکار داشت، با کشف آتش دست به خلاقیت های جالبی می زند که دردسرهایی هم به همراه دارد… خلاصه داستان: «دامبو»، نام فیلی کوچک با گوش های خیلی بزرگ و دست و پا گیر است و این موضوع او را آزار می دهد.

تا اینکه یک موش و یک فیل سیرک، تصمیم می گیرند که به دامبو یاد بدهند که چطوری از گوش های خود به عنوان یک قابلیت استفاده کند. خلاصه داستان: پسر جوانی از خانواده وایکینگ ها، به تنهایی یک اژدها را شکار می کند. خلاصه داستان: «توشیشان»، نام پسر فقیری است که مادر او را به زور به عقد پادشاه درآورده اند. خلاصه داستان: «تن تن» خبرنگاری ماجراجو و باهوش است که در زمینه خلبانی و مبارزه نیز مهارت دارد. حال او به کمک ساربانی به نام «پاچا»، در تلاش است که امپراطوری خود را پس بگیرد. پس از آن دیزنی با کارتون لایواکشن ترکیبی «ترانهی جنوب» (Song of the South) به این سبک ادامه داد. چیزی که “دامبو” را به شهرت میرساند، همان گوشهای مزاحم و مشکل آفرین است و فیلم نمایشی از پیروزی شیرین “رویای آمریکائی” به سیاق دیزنی است. پونیو به طور کلی بدون استفاده از گرافیک کامپیوتری ساخته شده و به صورت سنتی یک انیمیشن با دست کشیده شده است. خلاصه داستان: امپراطور«کوزکو»، با توطئه وزیر خود و بر اثر یک اشتباه، تبدیل به شتر می شود.

یک روز بر حسب یک تصادف، اتفاقی برای او می افتد که تبدیل به یک سوپر حلزون می شود و … این فیلم، داستان دختر کوچکی است که به دوران کودکی خودش سفر می کند و به دو نفر تبدیل می شود و همراه با او به آینده سفر می کند. ده دقیقه ابتدایی انیمیشن «بالا» میتواند این فیلم تراژدی-کمدی را مانند یک منجنیق به بالای این لیست پرتاب کند. به هر حال، از آنجایی که این نگرانیها از طریق رسانههای اجتماعی ابراز شد و رفته رفته شدت گرفت، استودیو به آن توجه کرد. انیمیشن زندگی من به عنوان یک کدو، برای دریافت جایزه بهترین انیمیشن سال نامزد اسکار شده بود، اما موفق به دریافت آن نشد. با اینکه دیو و دلبر موفق به دریافت این جایزه نشده، اما جوایز اسکار بهترین موسیقی متن و بهترین آهنگ اورجینال را کسب کرده است. خلاصه داستان: زیبای خفته داستان دختری است که توسط جادوگر طلسم شده و این طلسم فقط به دست یک شاهزاده شکسته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید