82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم، انیمیشنی است که از ویژگی های بصری به شکل بسیار جذاب نسبت به انیمیشن های پیشین خود استفاده کرده است. جلوه بصری ایجاد شده توسط یک zoetrope امروزه برای ایجاد GIF های متحرک هم استفاده می شود. اگر داستان امیدبخش آن را کنار بگذاریم، راتاتویی شنیدن یکی از بهترین ساختههای آهنگساز معروف، مایکل جیاچینو در کنار یکی از زیباترین جلوههای بصری ممکن برای نشاندادن طعم غذاها برای مخاطب فراهم آورده است. فیلمی که همه علاقمندان دنیای انیمیشن به خوبی آن را به خاطر میآورند، داستان پیرمردی سالخورده به نام کارل که دست دارد رؤیایی ناتمام را به واقعیت بدل کند.دراین میان سکانسهای آغازین انیمیشن که سرگذشت کارل و همسرش الی را در طول زندگی مشترکشان به بیننده نشان میدهد، هم بسیار دوست داشتنی است و هم شما را غمگین میکند. این روش کمی کثیف کاری با شن و ماسه دارد. چند ایکس لارجی ها، سلسله ای بودن که حس هیچ کاری رو نداشتند. انیماترونیک صوتی یک برنامه از پیش نوشته شده را تکرار می کند درحالیکه فن آوری آتونوماترونیک توسط دوربین ها و سنسورهای پیشرفته هدایت می شود که به ربات امکان اینکه در مورد چه چیزی صحبت کند یا چه کاری را بر اساس شرایط موجود انجام دهد ، داده می شود.

شگفت انگیزان یکی از بهترین انیمیشن های پیکسار است که هیچ چیزی کم ندارد. در گذشته و زمانی که ابرقهرمانان برای کودکان چیزی احمقانه و خندهدار و برای بزرگسالان مانند لذتی گناهکارانه بودند، انیمیشن شگفت انگیزان ساخته برد برد، بر روی پرده سینماها اکران شد و ترکیبی از چهار شگفتانگیز، خانوادهای اتمی و خندهدار و زیباییشناسیهای میانه قرن بیستمی و تقریبا داستانی شبیه واچمن را به انیمیشنی کامل و هوشمندانه که همه چیزش سر جایش است تبدیل کرد که شاید یکی از بهترین فیلمهای اکشن باشد که تاکنون ساخته شده است. داستان اسباب بازی ۳ یک داستان بسیار جذاب و کمی غم انگیز از بی توجهی دیگران است و فضایی از دنیای اسباب بازی ها را نشان می دهد که نادیده گرفته می شوند و شاید تا به حال هیچ انیمیشن و فیلمی نتوانسته است تا این اندازه، ذهن اسباب بازی ها را برای ما به تصویر بکشد. داستان فیلم بر گرفته از داستان متل آلمانی راپانزل نوشتهٔ برادران گریم است.

فیلمنامه این فیلم توسط سادایوکی مورایی بر اساس رمان آبی تمامعیار: دگردیسی کامل نوشته یوشیکازو تاکئوچی به رشته تحریر درآمده است. این فیلم دنباله ای کوتاه از بازی عروسک های خرسی است که مدت پخش آن کمتر از یک دقیقه بود، درحالی که بیش از ۵۰ ساعت کار بر رویش انجام شد. بعد با دو برادر دوقلو “دی” و “دام” (هر دو اومالی) برخورد میکند که قصهای را باز میگویند، یک دوقلو “دی” و “دام” (هر دو اومالی) برخورد میکند که قصهای را باز میگویند، یک هزارپا و “گربه چشایر” (هالووی) را میبیند، در یک مهمانی چای دیوانهوار حضور مییابد و به دیدن “ملکه” (فلتن) میرود که از “آلیس” دعوت میکند در غیر منصفانهترین بازی کروکه شرکت کند. بعد از آن با راهنمایی یک آرمادیلوی خردمند به یک شهر کوچک حیوانات میرسد که مردم آن در خشکی و بی آبی به سر میبرند. او پس از جدا شدن از دار و دستهاش در حالیکه از کلبه روستائی آنها میگریخت خود را در شهر روشنائیها یافت. ۱۱ سال بعد مایک شاگرد اول ترساندن سال اول در دانشگاه هیولاها میشود و با هیولایی بزرگ، آبی و پشمالو بنام جیمز پی.

اصلا نمی توان انکار کرد که مایازاکی یک انیمیشن بسیار جذاب ژاپنی است اما این انیمیشن هم می تواند بعد از آن یکی از جذاب ترین ها باشد و در آن ویژگی های هنری رنگ های مختلف با جزئیاتی از جهان انیمیشن ها به شکل کاملا معنادار نمایش داده شده اند. به جای رباتیکها ، ماشین آلات را می توان با استفاده از تکنیک انیمیشن مکانیکی متحرک سازی کرد. انیمیشن هایی مانند شازده کوچولو و آلیس در سرزمین عجایب از جمله انیمیشن های ساخته شده با تکنیک استاپ موشن هستند. انیمیشن های محبوب بره ناقلا و مرغ فراری در این دسته قرار می گیرند. این انیمیشن ترکیبی از انیمیشن های فریم و تصاویر واقعی بوده که در آن شخصیت ها در یک فریم خاص قرار می گیرند که شباهت هایی به نمایش عروسک خیمه شب بازی دارد. جا دارد بگوییم که تمام این کاراکترهای درخشان در اولین فیلمی حضور دارند که پیکسار تلاش کرد تا در مورد انسانها بسازد و انسانها شخصیت اصلیشان باشند. حرکات پلیسی وودی و باز، در حالی که تلاش میکنند تا رابطه مشاجرهآمیزشان را با وجود تمام مشکلات به پیش ببرند، درخشان است. به جای ساخت ماشین اصلی ، خلق انیمیشن مکانیکی ، به انیماتور ها این امکان را می دهد تا نحوه عملکرد دستگاه را بفهمند.

دیدگاهتان را بنویسید