82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

علاوه بر جوزف پلاتو و ویلیام جورج هورنر افراد دیگری در ساخت و طراحی انیمیشن نقش داشته اند. البته تیزر رئال انیمیشن برای اهداف خاصی ساخته می شود و ساخت آن نیازمند زمان زیادی می باشد. آنها این کار را برای هر فریم انجام می دهند و کامپیوتر حرکت را از هر فریم محاسبه می کند و انیماتورها انحناها و حرکات شخصیت هایشان را در طول تنظیم می کنند و تغییر می دهند. صحنههای مبارزه مورچه در برابر ملخ زیر بار تکسچرهای ضعیف و حرکات غیرواقعی بندپایان فیلم تحت تاثیر قرار میگیرد. استر بعد از توطئه علیه هامان به کمک «مردهخای» دستور قتل هامان را از شاه میگیرد. صهیونیستها هرساله این جشن را به احترام دو شخصیت مقدس خود یعنی «استر» و «مرده خای» و به مناسبت فاجعه قتل عام گسترده ایرانیان و قتل هامان وزیر ایرانی خشایارشاه، به تحریک استر، زن یهودی خشایارشاه برگزار میکنند. صهیونیستها خوشحالی خود از این اتفاق و تقدس استر و مردهخای به عنوان مسببین کشتن بیشتر از 70هزار ایرانی را پنهان نمیکنند و به آن افتخار هم میکنند. اما احتمالا پاسخ این سوال را که چرا در فصل دوم این انیمیشن؛ اثری با عنوان «استر» بر اساس آموزههای یهودیت تولید میشود باید در رزومه نویسنده انیمیشن جستجو کرد.

نسخه روز آمد شدهای، با عنوان فانتازیا ۲۰۰۰، با رنگ و صدای اصلاح شده و اضافه شدن بخشهای جدید در آغاز سال ۲۰۰۰ به نمایش درآمد. مایه اصلی شاهزاده خانم مونونوکه از درگیری خدایان و انسانها و صنعت ریشه میگیرد و الگوی سفر را بهعنوان کهنترین قالب خلق حماسه بهکار می̎یرد تا از تلفیق این مایههای قدیمی با ترکیب بصری تازهاش، به دنیای تکراری نقاشی متحرکهای این سالها رنگ و جلائی ببخشد. به گزارش خبرنگار ایمنا، شاید این خاصیت اصفهان باشد که هنرمندان آن در هر زمینه هنری دستی بر آتش دارند و علاوه بر هنرمندانی که در زمینه هنرهای سنتی فعالیت دارند هنرمندان دیگری نیز در این شهر حضور دارند که بدون هیچ سروصدا و هیاهویی به هنرهای مدرن در سطح حرفهای و بینالمللی میپردازند؛ هنرهایی مانند انیمیشن که البته در شهرمان مغفول واقع شده است و حتی جالب است بدانید که اصفهان در این هنر پیشکسوتانی نیز دارد که سالها با عشق به فعالیت در زمینه انیمیشن پرداختهاند و بسیاری از پروژههای انیمیشنسازی در کشور توسط انیمیشنسازهای اصفهانی ساخته میشود و نسل جوان نیز تلاش میکند تا با بهرهگیری از اساتید پیشکسوت انیمیشنسازی، در این زمینه آموزش ببینند. از طرفی رسانهای نیست که این مفاهیم را طبق خوانش صحیح تاریخی و اقوال معتبر موجود برای کودک و نوجوان مسلمان ایرانی بازگو کند و از طرف گردانندگان رسانهای تحت نظر سازمان تبلغیات اسلامی، با دست خودشان محتوایی تحریف شده را از آن سر دنیا در دسترس کودک و نوجوان ایرانی قرار میدهند، آن را دوبله کرده و از شبکه نمایش خانگی پخش میکنند.

اگرچه اصلا کار آسانی نیست. در سال 2006 والت دیزنی پیکسار را خرید و اکنون پیکسار و والت دیزنی در کنار یکدیگر کار میکنند. این انیمیشن پیکسار مانند یک فیلم جاسوسی میماند. قربانی خاطرنشان میکند: بسیاری از کشورهای آسیایی مانند سنگاپور، تایوان، تایلند، مالزی و هند از قطبهای تولید انیمیشن در دنیا هستند و درآمدهای ارزی قابلتوجهی از آن دارند. جایی در دل انیمیشن دلیر، فیلم فانتزی باارزشی مانند فیلم منجمد وجود دارد. طولی نمیکشد که او و خواهرش متوجه وجود ارواح جنگل میشوند، که توسط دیگران قابل رویت نیستند. همچنین یک داستان جانبی در فیلم وجود دارد که در مورد سوختهای تجدیدپذیر و طمع شرکتها برای تولید و سوءاستفاده از این سوخت است ولی خیلی دیر میوه میدهد و وزنی که لیاقتش را داشت به دست نمیآورد. از زمان انتشار داستان اسباب بازی در سال 1995، تا تابستان امسال که داستان اسباب بازی 4 به روی پرده رفت، انیمیشن های پیکسار توجه مخاطبان را برای بیست و چهار سال جلب کردهاند و این جلب توجه همچنان ادامه خواهد داشت.

در سومین قسمت از سری انیمیشن های ماشین ها، لایتنینگ مککویین را میبینیم که با غرور پوچ خود نسبت به فناناپذیریاش، شروع به زوال میکند و متوجه میشود که ماشینهای تازهکار از او سریعتر هستند. مشکلات بین چپمن و رییس نامحترم آن زمان پیکسار، جان لستر، بسیار بد به نظر میآمد و هنوز هم به نظر رفتار نامحترمانهای با چپمن شده است. طبق بعضی نقلقولها بعد از کشته شدن همسر خشایارشاه به توطئه «مرده خای»، هامان وظیفه پیدا میکند که برای خشایارشاه همسری انتخاب کند. «مرده خای»؛ از رهبران یهودیان از دشمنان ویژه هامان بود. در انیمیشن، شخصیت «هیمن» یا هامان که از قضا از نظر ظاهر هم با بقیه شخصیتها متفاوت است و به نظر نوعی دیگر از سبزیجات است(!) به خیابان آمده و از دختران زیبا میخواهد که برای همسری پادشاه به قصر بیایند. بعد از این اتفاق نیز با تحریک استر و موافقت خشایارشاه بیش از 70هزار ایرانی به دست یهودیان کشته میشوند تا این روزها «استر» و «مرده خای» قهرمان و ناجی قوم یهود در فرهنگ صهیونیستها باشند.

دیدگاهتان را بنویسید