82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

جوایز دریافتی : این فیلم دو جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند و بهترین آهنگ اصلی (“مرا به خاطر بسپار”) برنده شد. کسی که اگرچه به عنوان خوانندهی اصلی یک گروه موسیقی پاپ هواداران کشته-مُردهی بسیاری دارد، اما تصمیم میگیرد خوانندگی را ترک کند و وارد دنیای بازیگری شود. مهم تر از همه این که پارانورمن داستانی در مورد این است که افراد خود واقعی شان را بپذیرند و فرقی ندارد که چقدر وحشتناک و عجیب و غریب باشند. این داستان در مورد یک دختر ۱۱ ساله است که بعد از شغل جدید پدرش وارد یک شهر جدید می شود و در طول زندگی جدیدش با احساسات مختلفی مواجه می شود که قبلا آن ها را تجربه نکرده است . ما به مدت ۱۵ سال شاهد انیمیشن های مختلفی از اسباب بازی ها بوده ایم و با آن ها بزرگ شده ایم. این انیمیشن در مورد سفر به درون و کشف خود است که در آن آواز های موزیکال پخش می شود و افراد در حال سفر و کشف شهود هستند.

مِری یک دختر ۸ ساله است که با انبوهی از سؤالات در استرالیا، حومه ملبورن زندگی میکند؛ و مَکس نیز در سن ۴۴ سالگی، مبتلا به اختلال عصبی سندرم آسپرگر در نیویورک زندگی میکند. روی یک گرده موجودات زیادی زندگی میکنند؛ ولی چون کوچک هستند، کسی نمیداند و اهمیت نمیدهد تا اینکه روزی فیلی مهربان به نام هورتون (با صدای جیم کری) صدای آنها را میشنود و تصمیم میگیرد که این گرده را در جای امنی مستقر کند. «ویدو توئید» که فهمیده «تاد» باید زندگی در طبیعت را فرا بگیرد، او را آزاد میکند. داستان فیلم هم در مورد برادران اپاسوم کراش و ادی است که در سفری ماجراجویانه با باک وایلد همراه میشوند تا زندگی مستقل را بیاموزند.این فیلم در ابتدا قرار بود به شکل یک سریال تلویزیونی تهیه و پخش شود، اما بعدا بهصورت یک فیلم بلند اکران شد. این انیمیشن کمی هم نقطه نظر های سیاسی در مورد جنگ جهانی دوم در ژاپن دارد و بیشتر حول محور موضوع انسانیت است. البته هیچ اتفاق خاص و جادویی در آن نمی افتد اما یک فانتزی بسیار زیبا دارد و در مورد زندگی یک مهندس پرواز صحبت می کند.

هیچ انیمیشن دیگری به اندازه این انیمیشن نتوانسته است صحبت حیوانات را به صورت کامل و طبیعی و با نژاد مخصوص به خودشان به نمایش بگذارد. انیمیشن میچل ها در برابر ماشین ها در مورد خطرات تکنولوژی نیز صحبت می کند. جوایز دریافتی : در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار ، این فیلم دو نامزد بهترین انیمیشن بلند و بهترین آهنگ اصلی (“چقدر دور می روم” دریافت کرد. این جشنواره دو جایزه در جشنواره اسلو از جشنواره جنوبی نروژ دریافت کرد: جایزه اصلی ، آینه نقره ای و جایزه تماشاگران. همسایه من توتورو یک فیلم انیمه در سبک خیالپردازی تولید ۱۹۸۸ ژاپن است. یکی از ویژگیهای جالب انیمه ها با یکدیگر، منحصر بودن طراحیها و داستانپردازی خلق شده در بین آنها است که کاملا کار صاحب هر اثر با دیگری متمایز است. ماجراجویی برای مکس و دوستانش ادامه پیدا می کند و همه چیز از آن جا شروع میشود که صاحبان این حیوانات آن ها را در خانه تنها می گذارند و آن ها زندگی روزانه شان را به تنهایی پیش میبرند. پروژههای سریالی به عهده شبکهها است و پیش از این هریک از شبکههای استانی مجبور بودند که در یک سال، هزار دقیقه تولید داشته باشند، اما این اجبار برداشته شد و چون شبکه خصوصی در ایران وجود ندارد لذا این امور به صدا سیما محدود میشود.

انیمیشن آقای روباه شگفتانگیز، برداشتی در سبک استاپ موشن از رمان کودکانه رولد دال است. آقای فاکس شگفتانگیز یک فیلم انیمیشن استاپ موشن آمریکایی محصول سال ۲۰۰۹ به کارگردانی وس اندرسن است. فانتزی استاپ موشن دستاوردی است که در این انیمیشن از آن استفاده کرده اند. ویژگی های کمدی رمانتیک همراه با آثار هنری زیبا در این انیمیشن به کار رفته است. به جزئیات و محدودیت های حرکتی به شدت توجه کرده است و همچنین سطح بالایی از آگاهی فرهنگی را همراه با موسیقی پیش زمینه در اختیار قرار می دهد و یک انیمیشن کاملا خلاقانه بوده که در آن خلاقیت و هوش بالایی به کار رفته است. ارتباط شخصی بین افراد، داستان را پیش می برد . سرانجام آنها را به دام میاندازند و در جعبههای بزرگ سوار یک کشتی میکنند و به طرف کنیا میفرستند. انیمیشن روح دومین انیمیشن اورجینال استودیویی در سال ۲۰۲۰ است و یکی از هیجان انگیزترین فیلم های سال ۲۰۲۰ بین انیمیشن ها و دیگر فیلم ها محسوب می شود. باد برمی خیزد انیمیشنی است که یک کنتراست با فیلم های میازاکی ایجاد می کند. تکنولوژی های بسیار سطح بالایی در ساخت این انیمیشن به کار رفته است یکی از آن ها تکنولوژی iGroom است که کلیپ طراحی بسیار عالی برای شخصیت ها ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید