82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

اثر تماشائی و خیالانگیز دیگری از استاد پیر انیمیشن ژاپنی پس از موفقیت همهجانبهٔ شاهکارش، ربوده شده (۲۰۰۱). ̎. ̎جیم̎ پس از بررسی دقیق نقشه، متوجه میشود که نقشه، مسیر رسیدن به سیّارهٔ گنج را ترسیم کرده ـ دنیائی دوردست که صدها دزد فضائی، غنایم خود را در آنجا پنهان کردهاند. ماجرای فیلم که عمدتاً در ژاپن و در زمان جنگ جهانی دوم رخ میدهد، روایت پسری جوانی به نام سیتا، است که پس از مرگ مادرش میخواهد از خواهر کوچکترش ستسوکو مراقبت کند. در حالیکه ̎مارلین̎ دنبال پسرش میگردد، با ماهی دیگری به نام ̎دوری̎ (دجنرز)، موجودی حواسپرت و پُرحرف، کوسهٔ بزرگ سفیدی به نام ̎بروس̎ (هامفریز) ـ که سعی دارد ماهی خوردن را ترک کند ـ یک لاکپشت آبی بزرگ به نام ̎کراش̎ (استنتن) و ̎نایجل̎ (راش)، پلیکانی که در جستوجوهای ̎مارلین̎ از دریا به خشکی، کمکش میکند، آشنا میشود. این فیلم دربارهی یک پرستار «جادویی» به نام مری پاپینز است که از یک خانوادهی به هم ریخته در لندن دیدن میکند و از سبک زندگی منحصر به فرد خود برای بهبود پویایی آنها استفاده میکند. این فیلم یکی دیگر از شاهکارهای هایائو میازاکی، نویسنده،کارگردان و تهیه کننده بزرگ ژاپنی است که مانند بیشتر کارهای او با محوریت اصلی موضوع محیط زیست و صلح در هم آمیخته و با تخیل منحصر به فرد و خاص او شکل یافته است.

داستان این انیمیشن در آیندهای دور میگذرد، زمانیکه یک ربات کوچک جمع آوری زباله ناخواسته درگیر سفری فضایی میشود که درنهایت سرنوشت بشریت را رقم خواهد زد.از جمله صداپیشگان این انیمیشن میتوان به بن برت، الیسا نایت، جف گارلین، سیگورنی ویور و فرد ویلارد اشاره کرد. چون زباله ها باعث شده رویش گیاه در سطح زمین از میان رفته و ادامه حیات غیر ممکن شود. حسادت کابوی عروسکی، ̎وودی̎ (هنکس) به محبوبیت او باعث میشود هردو ماجراهای پردردسری را پشت سر بگذارند تا اینکه در نهایت بتوانند، در حالیکه دوست شدهاند، شب کریسمس را در خانه گرم ̎اندی̎ بگذرانند. به همین خاطر میتوان گفت شرک نمونهای راضی کننده در این ژانر است.از سوی دیگر این فیلم آغازگر موفقیتی چشمگیر بود که با ساخت شرک ۲ ادامه پیدا کرد، هرچند متأسفانه نسخههای بعدی نتوانستند موفقیت اولیه را تکرار کنند و همین امر باعث میشود که تازگی و طراوت فیلم اول بیشتر به چشم بیاید.۱۱- انیمیشن Fantastic Mr. توتورو هم در انتهای فیلم کمک میکند که می، که بهدنبال مادرش تنهایی راهی بیمارستان شده را پیدا کنند…

وقتی وضعیت دوباره به حالت عادی برمی گردد، آنها به دنبال مادرشان که زودتر به پناهگاه رفته بود میگردند اما او را درحالی که به شدت زخمی شده در یک بیمارستان پیدا میکنند. اما چیزی به نام انیمیشن بر پایه وکتور وجود دارد که می تواند 2D باشد اما سنتی محسوب نمی شود. از صداپیشگان نسخهٔ انگلیسی این فیلم میتوان داکوتا فانینگ و خواهرش ال فانینگ را نام برد. این دو برای یافتن پرنسس، باید بر موانع متعددی فائق آیند ولی وقتی او را مییابند و او راز تلخی را برایشان فاش میکند که بر گروه تأثیر غریبی میگذارد و دنیایشان را به چالش میطلبد… اما ̎هوگارت̎ بهدنبال یافتن روبوت میرود و آن را از آب بیرون میکشد. اما وال-ئی که شیفته ایو شده، حاضر به از دست دادن وی نیست و خود را به سفینه چسبانده و راهی فضا می شود… اگرچه این فیلم هنوز بهصورت رسمی در ایالات متحده منتشر نشده است، اما اکران آن در تاریخ ۲۲ فوریه سال جاری در انگلستان، این فرصت را در اختیار منتقدان قرار داده است تا اولین واکنشهای خود در این زمینه را در رسانههای اجتماعی با دیگران به اشتراک بگذارند.روزالی چیانگ صداپیشه نقش می است و درکنار او شاهد حضور هنرمندان دیگری همچون ساندرا اوه، آوا مورس و هایین پارک هستیم.

بالا محصول سال ۲۰۰۹ با زمینه کمدی-درام است که توسط استودیو پیکسار ساخته شدهاست. این طرح فوقالعاده خوشبختانه متولیان باهوش و حرفهای پیکسار را مرعوب نکرده و تا جائیکه میشده، برای پروراندن این مایه و خلق شخصیتهای متنوع جذاب و صحنههای تماشائی کوشش کردهاند. چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم، را کریس سندرز و دین دبلوا را کارگردانی کردهاند و بر اساس رمانی به همین نام و به قلم کرسیدا کاول ساخته شده و محصول شرکت دریمورکس انیمیشن است. پسر بچهای خوشبین به نام راسل بهطور اتفاقی با فردریکسِن همسفر میشود. بهنظر میرسد که زندگی ساکنان سرزمین هیولاها با جیغ بچهها ـ که از طریق قایم شدن هیولاها در زیر تخت و توی گنجه و ترساندنشان تأمین میشود ـ خیلی هم رونق دارد. داستان این فیلم دربارهٔ یک وایکینگ جوان بنام «هیکاپ» است که در سرزمینش (برک) مدام مورد حمله اژدهایان قرار میگیرد و مردم این سرزمین (وایکینگها) شجاعانه به جنگ با اژدهایان میپردازند؛ ولی هیکاپ توانایی جنگیدن با آنان را ندارد و حتی اگر هم داشته باشد، (به خاطر جثه کوچکش) اجازه ندارد اینکار را بکند. هیکاپ که پدرش رئیس وایکینگها است، یک شب که اژدهایان حمله کردهبودند، مخفیانه به کمین اژدهایی مینشیند و بهطور اتفاقی یک خشم شب را بهدام میاندازد و این اژدها به جایی دوردست میافتد.

دیدگاهتان را بنویسید