82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

این کمپانی درباره انیمیشن سبزیجات گفته است که این کار بر اساس آموزههای مسیحت ساخته شده است. اما بر اساس پیشگوییها، شخصیتی خاص میتواند جلوی این فاجعه را بگیرد. این یکی از بزرگترین نوآوری هایی بود که پایه و اساس فیلمبرداری را پایه گذاری کرد. اما پس از اتفاقی غیرمنتظره، این دو شخصیت مجبور میشوند که به دنیای بزرگ و تازهی اینترنت بروند و یکی از جذابترین ماجراهای ممکن را شکل دهند. در همین حال در شهر توکیو، تاکی تاچیبانای دبیرستانی نیز با کار پارهوقت خود دستوپنجه نرم میکند، اما خیلی دل خوشی از زندگی در توکیو ندارد. لازم به ذکر است که شخصیتهای نام برده شده، تنها بخشی کوچک از لیست چهرههای آشنای این انیمیشن هستند و ایستراگهای این اثر بسیار فراتر از آن هستند که بتوان آنها را بررسی کرد. لینگوئینی (با صدای لو رومانو)، یک شخصیت رشتهای و بدون استعداد است که در کافه از مد افتاده گاستو بهعنوان یک آدم بیخود استخدام شده تا تنها پس از پیدا شدن موشی به نام رمی (پاتون اوسوالت) بهعنوان هدیهای برای آشپزی به ستاره صحنههای آشپزی پاریس تبدیل شود. اما تا ساخته شدن موانا این شرکت تنها موفقیتهای انگشتشماری در این مورد داشت و این فیلم بود که به راستی دیزنی را به این هدف خود رساند.

انیمه شکلی از هنر است که تمامی ژانرهای سینما را شامل می شود اما به اشتباه آن را به عنوان یک ژانر طبقه بندی می کنند. دربارهی داستان هم که حرفی برای گفتن نمانده و همان ایده اولیهی روایت داستانی با استفاده از یک دست جداشده از بدنش، یکی از جذابترین طرحهای داستانی شکل گرفته است. البته نباید آهنگ Everything is Awesome را هم فراموش کرد، چون که هر چیزی از این انیمیشن را هم که به فراموش بسپارید، این آهنگ تا سالها در ذهن شما باقی خواهد ماند. موانا داستان دهکدهای پولنیزیایی را نشان میدهد که یکی از یادگارهای باستانی خود را از دست داده و دختری قدرتمند و مصمم توسط خود اقیانوس انتخاب شده است تا آن را به به جزیره بازگرداند تا همهچیز سر جای خود قرار بگیرد. یکی از مهمترین استراتژیهای تبلیغاتی معرفی انیمیشن فیلم لگو، لیست بلندبالای هنرمندان معروف و بزرگی بود که در این اثر به صداپیشگی پرداختند و مهمتر از آن، جمعآوری شخصیتهای بسیار محبوب دنیای سینما و ادبیات عامه پسند، که هر کسی را میتوانست جذب خود کند. به خاطر ریز بودن این دنیا و احتمال نابودی آن با کمترین صدمهای، هورتن تصمیم میگیرد تا آنها را به نقطهای بلند در کوهستان ببرد تا از هر صدمهای در امان باشند.

ام این شخص برگزیده آنقدر که انتظار میرود خاص نیست و در همین راستا، شخصیتهای معروف قهرمان و ضدقهرمان از سراسر جهان دورهم جمع میشوند تا به او یاری برسانند. طراحی و تکنیک ساخت انیمیشن هم این سادگی را بازتاب میکند و یکی از جالبترین تصاویر انیمیشنی را نتیجه میدهد. این انیمیشن هم چنین خصوصیتی میتواند داشته باشد، اما پیشنهاد ما به شما این است که فرصتی به هورتن صدایی میشنود بدهید و احتمال آنکه از آن لذت ببرید زیاد است. قصه از آنجا شروع میشود که کورالاین با پدر و مادرش به خانهای که شبیه یک قلعه است، نقلمکان میکنند. فضاهای بصری به خوبی در آن کار شدهاند و یکی از بهترین انیمیشنهای دوبعدی یک دهه اخیر از نظر تکنیکی را میتوان همین اثر دانست. درابتدا قرار بود راجر الرز کارگردانی این انیمیشن را برعهده بگیرد، او حتی از موسیقیدان برجسته انگلیسی استینگ برای ساخت موسیقی فیلم دعوت به همکاری کرد.

موسیقی کار هم بسیار شنیدنی است، مخصوصا که کسی همچون لین مانوئل میراندا (Lin-Manuel Miranda) که به خاطر همیلتون (Hamilton) با ستایشهای فراوانی روبهرو شده، در این فیلم همکاری کرده است. روح، یکی دیگر از آثار برجسته شرکت انیمیشن سازی پیکسار است، مراقبهای از زندگی، مرگ، جهان ماورالطبیعه و البته موسیقی جاز. رئیسجمهور تجارت ویتروویوس را از صخرهای به پایین پرت میکند و پیشگوئی را جعلی میخواند. داستان انیمیشن که از روی رمان نویسنده معروف، تد هیوز (Ted Hughes)، نوشته شده است، داستان دوران جنگ سرد را به تصویر میکشد؛ زمانی که شوروی اسپوتنیک 1 را به فضا فرستاده است و کمی بعد از آن جسمی عظیم به زمین سقوط میکند. این انیمه عاشقانه داستان میتسوها میامیزوی دبیرستانی را روایت میکند که در حومه شهر زندگی میکند و همیشه آرزوی زندگی در شهر توکیو را داشته است. در راستای همین اتفاقات، پای شخصیتهایی مثل شیطان نیز به داستان باز میشود و داستانی عجیب، مسخره و البته بینظیر شکل میگیرد که تماشای آن به هیچوجه به همه پیشنهاد نمیشود و در عین حال، دیدن آن ضروری است! اطلاعات کمی در مورد ماریو وجود دارد، زیرا تریلر رسمی آن هنوز منتشر نشده است، اما از شواهد به نظر میرسد که ایلومینیشن در حال تولید یک پروژه هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید