82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

این انیمیشن دیدنی با دنیای بزرگ زیرآبی که به تصویر میکشد و شخصیتهای متنوع و جذاب فراوانی که عرضه میکند، در کنار داستانی قویاش، شوخیها و طنزی مستحکم را شکل میدهد. مخصوصا که اینبار ذهنیات فوقالعادهی این نویسنده توانا با استفاده از انیمیشن و تکنیک خمیری ساخته شدهاند و همین موضوع لذت تماشای آن را دوچندان میکند. خود انیمیشن همانند خلاصه داستانی که دربارهی این اثر پیچیده نوشتیم، میتواند گنگ و سخت باشد، اما لذت تماشای آثار کافمن در همین مساله است. قطعاً چند نمونه از آنها را بارها مشاهده کردیم و یکی از معروفترینشان داستان اسباب بازی هاست که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و برای همه ، حتی بزرگسالان هم بسیار لذت بخش است. اما مارلین فقط یکی از آنها را که صدمه دیده است، پیدا میکند و بعد از گذاشتن اسم نمو روی آن، قول میدهد که تا ابد با تمام وجودش از او مراقبت کند. کمی هم رگه هایی از داستان های کلاسیک در آن ایجاد شده است اما به طور کل روند داستان به خوبی پیش می رود و فضای فانتزی را به وجود می آورد که مختص یک انیمیشن با کیفیت است. به قدری همهچیز در این انیمیشن عالی است که مطمئن باشید عاشق شخصیتهای منفی داستان، یعنی کوسههای خونخوار هم خواهید شد.

داستان اسباببازی ۳ یک پویانمایی سه بعدی آمریکایی در سال ۲۰۱۰ است که توسط استودیو انیمیشن پیکسار ساخته و به وسیله والت دیزنی منتشر شد. ایپ در یک خانواده از انسانهای غارنشین از نژاد انسانهای هوشمند نئاندرتال زندگی میکند و به شکار به روش زمانهای پیش از تاریخ و به بحث در مورد اینکه چگونه خانوادهٔ او یکی از معدود خانوادههایی است که در این نزدیکی زنده ماندهاست میپردازد و همهٔ اینها در مقابل قوانین سخت پدرش، گراگ است. یکی دیگر از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما که ساخته کشور فرانسه است، سهقلوهای بلویل نام دارد. تم ملانخولیایی که مککویین در حال مرگ است و بهزودی دیگر مناسب مسابقهدادن نیست، بر تمام صحنههای انیمیشن سایه افکنده است. پیش از اینکه برد بیرد به عنوان یکی از کارگردانان شرکت انیمیشنسازی پیکسار شناخته شود و در چند پروژه بزرگ با این کمپانی همکاری کند، او به عنوان سازنده یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما از نظر طرفداران آثار پویانمایی شناخته میشد.

بله کاملا درست خواندید، وال-یی یکی از بهترین آثار عاشقانه تاریخ سینما است، زیرا در تمام مدتی که شاهد تلاش شخصیتها برای انجام مأموریتهایشان هستیم، وال-یی که باید یک ربات بی احساس باشد، با تمام وجود عاشق ایو شده و این یکی از زیباترین عشقهایی است که تابهحال در تمام آثار سینمایی به تصویر کشیده شده. همچنین مشخص است که پیکسار برای برآورده کردن انتظاراتی که از فیلم دلیر بهعنوان اولین فیلم پیکسار در تاریخ بیست و چندسالهاش که شخصیت اول خانم دارد، آماده نبود. برای ساخت این انیمیشن ها نیازی به ایجاد مدل های دیجیتالی ندارید ، بلکه فقط به طراحی فریم نیاز هست ساخت ۱۰۰ نوع طرح و انیمیت کردن آنها در جهت های متفاوت، از تکینیکهای انیمیشن دوبعدی دیجیتال است. اما آنها پس از مدتی خود را در دنیای گمشده و در یک غار بزرگ زیرزمینی گرفتار میبینند. یکی از زیباترین و قویترین روابط دوستی ممکن در دنیای انیمیشنی را میتوان در این انیمیشن و بین مارلین و دوری دید و همینطور رابطهی زیبا نمو و پدرش یکی از بهترین نمونههای این روابط در سینما است. به واسطه همین بازیگوشی است که نمو گیر انسانها میافتد و پدرش مجبور میشود برای نجات او کیلومترها اقیانوس را شنا کند.

یک بار سلستین توسط اعضای یکی از این خانهها دیده میشود و به واسطه آن، مجبور به فرار شده و در ادامه ماجرا با خرسی گرسنه به اسم ارنست آشنا میشود. زیرا شما مجبور خواهید شد با دستان خود آنرا به نمایش بگذارید. اگر به دنبال قصهای جذاب و پراحساس و حتی انسانی میگردید که بتواند به راحتی شما را سرگرم کند، این انیمیشن گزینهی پیشنهادی ما است. یا بهتر است بگوییم کدام یک از انواع تیزر تبلیغاتی برای تبلیغات برند ما مناسب خواهد بود؟ احسان سراهیان، مدرس انیمیشن و از تولیدکنندگان انیمیشن در اصفهان است که با اشاره به فعالیت استودیوهای انیمیشن و پیشرفت این هنر در اصفهان میگوید: در حال حاضر انیمیشن در سطحهای مختلفی در اصفهان تولید میشود، حتی چندین استودیو بهصورت تخصصی در زمینه کودک کار میکنند و یا تیزرهای تبلیغاتی انجام میدهند. او به شکلی اتفاقی در جنگل با درهایی روبهرو میشود که هرکدام راهی به یک شهر جدید هستند. این تکنیک شامل خراشیدن یا نقاشی توسط مداد چرب، مرکب، رنگ روغن و .. به طور مستقیم روی نگاتیو یا یک حلقه فیلم است و یا می تواند در یک اتاق تاریک با ایجاد تغییرات روی کل یا بخشی از حلقه فیلم، سایه هایی را که در بخشهای داستان وجود دارد، ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید