82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

پیش از آن که بخواهید فکر کنید چند اثر از میازاکی به لیست بهترین انیمیشن های تاریخ سینما راه یافتهاند، باید به شما بگویم که انیمه شهر اشباح، سومین اثر از این کارگردان نابغه انیمه است که در میان این آثار قرار گرفته و این بیشترین اثر از یک کارگردان است. در سومین قسمت از سری انیمیشن های ماشین ها، لایتنینگ مککویین را میبینیم که با غرور پوچ خود نسبت به فناناپذیریاش، شروع به زوال میکند و متوجه میشود که ماشینهای تازهکار از او سریعتر هستند. حتی اگر این انیمیشن را بدون صدا هم مشاهده کنید، باز هم متوجه جذابیت آن می شوید اما وجود صدا در آن قطعا جذابیتش را چند برابر کرده است. این موجود در اصل دختر ملکه آب ها است؛ که عاشق این پسر ۵ ساله شده و برای نجات دهکده آن ها، تبدیل به انسان می شود. درست است که انیمیشن درباره حیوانات و یا حتی موجودات منقرضشده مثل دایناسورها کم نیست، اما اشاره به دورانی همچون دوران یخبندان بزرگ، کمتر دیده میشود و معمولاً چنین کیفیتی هم ندارند. اقتباس ضعیف پیکسار از داستان ملخ و مورچه نوشته ازوپ، به نظر فیلمی جاهطلب میآمد که درست پس از داستان اسباب بازی اکران شد. خلاصه داستان: آقای «فردریکسون»، پیرمرد تنهایی است که درست در روزی که عده ای از طرف خانه سالمندان برای بردن او آمده اند، با باد کردن تعداد زیادی بادکنک و بیرون کردن آن ها از دودکش منزل چوبی کوچک خود، خانه را به پرواز در می آورد؛ تا راهی آبشار بهشت در آمریکای جنوبی شود که یک عمر به همراه همسر مرحوم اش، رویای سفر به آنجا را در سر داشتند.

خلاصه داستان: «جک» که در شهر هالووین پادشاه کدو تنبل های ترسناک هالووینی است، از یک نواختی فضای شهر خسته شده و به شهر کریسمس می رود تا با ترکیب کریسمس و هالووین با هم، عید شادی را رقم بزند. اما داستان اسباب بازی 3 از جایی شروع میشود که اندی دیگر اسباببازیهایی را که برای مدتها در صندوقچهای رها کرده نمیخواهد و میخواهد به سراغ تحصیلات تکمیلی برود. بعضی اوقات انیماتورها فقط می توانند حلقه فیلم سیاه را روی یک میز کار بچسبانند و سوراخ هایی را در آنها بچسبانند یا تقریباً به هر چیزی روی حلقه های فیلم بچسبند. او بابانوئل را دزدیده و خود را به جای او قرار می دهد و… ̎جعفر̎ در لباس و هیأت یک پیرمرد، ̎علاء الدین̎ و میمونش، ̎ابو̎ (ولکر) را از زندان فراری میدهد و از او میخواهد که در یک غار وحشتناک در دل صحرا چراغی را برایش بیاورد و از او پاداش بگیرد. این انیمیشن در مورد آفتابپرستی خانگی است که آوارهی شهری بیابانی شده و خیلی اتفاقی به نجاتدهندهی اهالی شهر تبدیل میشود.

او که با کتاب آشپزی «گوستاو»، سرآشپز معروف پاریسی آشپزی را آموخته، ناخودآگاه خود را در رستوران گوستاو می بیند. هرگاه نام چارلی کافمن در کنار فیلمی دیده شود، باید توقع اثری گیجکننده و شگفتانگیز را داشت و این موضوع دربارهی اثری انیمیشنی او نیز صدق میکند. این فیلم از کمیکهای مارول کامیکس به همین نام تقلید شدهاست. او به «لینگویینی» که تازه در رستوران به شغل نظافتچی و مسئول زباله گماشته شده، کمک می کند تا آشپزی کرده و بتواند جایگاه خود را در رستوران تثبیت کند. اکنون مارلین با کمک ماهی به نام «دوری»، به جستجوی نمو می پردازد. غافل از اینکه «راسل»، پسر بچه پیشاهنگی که به قصد گرفتن مدال پیشاهنگی کمک به سالمندان، قصد دارد هر طور شده به آقای فردریکسون کمک کرده و مدال های خود را کامل کند، در موقع پرواز منزل، روی ایوان خانه پیرمرد ایستاده و… خلاصه داستان: خانواده ای با قدرت ماورایی، در سکوت و آرامش زندگی می کنند. خلاصه داستان: شرک غولی است که در یک جنگل سرسبز در آرامش و سکوت زندگی می کند.

در مقایسه با انیمیشن دو بعدی و سنتی ، مدلهای انیمیشن سه بعدی بسیار واقع تری هستند. خلاصه داستان: پونیو را می توان با اطمینان از بهترین های لیست ۵۰ انیمیشن برتر دنیا قرار داد. خلاصه داستان: «وال ای» نام ربات آشغال جمع کنی است که سال ها پس از ترک زمین توسط انسان ها او همچنان مشغول جمع کردن آشغال و فشرده کردن آن ها است. او با خرید اسباب بازی فضانورد پیشرفته خود به نام «باز لایتر»، تمامی اسباب بازی های خود را فراموش کرده و با آن ها بازی نمی کند. اما ملکه به این موضوع پی برده و قصد دارد او را با ترفند های مختلف مسموم کند. تا اینکه مأموران پادشاه به منطقه ای نزدیک او می آیند و از مردم چیزهای عجیبشان را می خواهند. خلاصه داستان: «رابین هود»، نام روباهی زرنگ است که در محله فقرا زندگی می کند و تصمیم دارد تا برای نجات مردم خود، به هر نحوی شده، خزانه پادشاه را خالی کند. خلاصه داستان: داستان فیلم در مورد یک دلقک ماهی به نام «مارلین» است که در مورد پسرش «نمو»، زیادی حساس است و او را در اقیانوس گم می کند. خلاصه داستان: «اسکار» نام یک شیر است که برای رسیدن به پادشاهی جنگل، برادر خود «مفاسا» را کشته و بچه او را فراری می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید