82 انیمیشن برتر جهان که باید حتما با کودکان خود ببینید! – یک پزشک

این پویانمایی بعد از انیمیشن «ماپتها – The Muppets» محصول سال ۲۰۱۱، دومین پویانمایی از سری ماپتها میباشد که در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است. شوتارو کاندا سردسته یک گنگ موتورسواری است. این داستان در یک دنیای فانتزی پر از موتورسیکلت های بسیار جذاب ساخته شده است که جذابیت های بصری بسیار فوق العاده را به تصویر می کشد. در سال 2019، 31 سال از جنگ جهانی سوم گذشته و توکیو که حالا نئو توکیو نام دارد، یک شهر بزرگ و پر رونق است. قربانی با اشاره به هزینههای تولید انیمیشن میگوید: تولید انیمیشن زمانبر است؛ به همین دلیل هزینهای که صرف تولید آن میشود با توجه به تورم، یک سرمایهگذاری پر ریسک بهحساب میآید. دیدن تعامل سهبعدی شخصیتها با افراد واقعی هیجانانگیز بود، موسیقی متن فیلم بسیار شگفتانگیز بود، و اینکه بیل مری یک حضور افتخاری کلاسیک در آن داشت. این فیلم یک ساعت و نیم سرگرم کننده و دیوانهوار از اکشن بسکتبال لونی تونز ارائه کرد. مرکز توجه فیلم راتاتویی که بهتر است آن را با جمله «هرکسی نمیتواند به هنرمند بزرگی تبدیل شود، ولی یک هنرمند بزرگ میتواند از هر جایی بیاید» تعریف کرد، آنچنان بدیهی و در عین حال بسیار تحسینبرانگیز است که بازنمایی پیکسار از آن، حس قابل توجهی به آن میدهد.

چه چنین تصوری درست باشد یا نه، بسیاری از آثار او به صورتهای مختلف اقتباس شدهاند و یکی از بهترین این اقتباسها توسط کارگردان بسیار توانمند سینما، وس اندرسون انجام گرفته است. همانطور که از آثار وس اندرسون انتظار میرود، آقای فاکس شگفتانگیز اثری است که با دقتی بینظیر طراحی و ساخته شده. انیمیشن سینمایی مرد عنکبوتی، هر آن چیزی است که از چنین اثری میتوان انتظار داشت: فیلمی فوقالعاده سرگرمکننده، هیجان و اکشن عالی، داستانی جذاب و صد البته زیبا! این انیمیشن این موضوع را قبول دارد که مرگ واقعی؛ اما هیجان انگیز است. نکته جالب درباره این انیمیشن این است که با آشنایی حداقلی از تاریخ، اسامی یکی از این فصلها به نام «استر» توجه هرکسی را به خود جلب میکند. این انیمیشن موفق شده است که یکی از بهترین اقتباسها از داستانهای دال را انجام بدهد و به واسطهی هماهنگی بینظیر کارگردانی و صداپیشگی و داستان عالی و اضافه شدن طنزی ظریف و خاص، یکی از بهترین انیمیشن های جهان سینما را به دست دهد.

با وجود جذابیتهایی که آن اثر داشت، این انیمیشن کوکو بود که با داستانی بسیار جذابتر و تصاویر و طراحی بهشدت چشمنواز توانست تبدیل به اثری ماندگار شود و به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما نامیده شود. تنها نگاه کردن به اطلاعات انیمیشن فانتازیا، یا دقیقتر بگویم، عدم وجود اطلاعاتش، میتواند نشان دهد که این اثر یکی از خاصترین آثار شرکت دیزنی است و همین خاص بودن باعث شده که به راحتی آن را از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما بدانیم. از آن زمان تا به امروز نسخههای متعددی از روی این کتاب بازسازی شدهاند، اما به جرات میتوان گفت که بهترین آنها، نسخه انیمیشنی شرکت انیمیشنسازی دیزنی است که در سال 1991 منتشر شده. در میان تمام این آثار شاید بتوان ساخته 1940 شرکت دیزنی را بهترین فیلم دانست که امروزه به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های جهان هم شناخته میشود. شاید قبول این مساله سخت باشد، اما انیمه مدفن کرم شبتاب به زیباترین شکل ممکن تصویری هولناک و بهشدت تاثیرگذار از وجهه منفی جنگ را به تصویر میکشد.

این انیمیشن شاید جدیترین اثر شرکت انیمیشنسازی پیکسار باشد، اما راتاتویی همچنان اثری است که هر بینندهای با هر سنی میتواند از تماشای آن لذت ببرد. داستان انیمیشن دربارهی روباهی باهوش و زیرک است که به خاطر به دنیا آمدن فرزندش، زندگی خطرناکش را کنار میگذارد. با بررسی زندگی وینسنت و اتفاقات مختلف تا لحظه مرگش، نگاهی کلی به وضع او در این اثر میشود. داستان انیمیشن وینسنت بامحبت تقریبا سرراست و مشخص است. داستان فیلم درباره یک ماهی طلاهی به نام پونیو است که با خواهرهای خود در آکواریوم پدرش، فوجیموتو که یک جادوگر است واقع در قلعهای زیر دریا زندگی میکند. داستان این تابلو بیانگر این است که خسروپرویز، پادشاه ساسانی سده پنجم میلادی، در یک روز معین به همراه ملازمان و زنان رقصنده، نوازندگان، خدمت گزاران، فیل بانان و دستیاران خود به قصد شکار به محوطه باتلاقی شکار گراز آمده است. قهرمان دیگر مترومن (برد پیت) است که دارای قدرت زیادی است و فرد محبوبی در شهر متروسیتی محسوب میشود. به خاطر آرزویی که قبل از خواب میکند، این عروسک زنده میشود و ژپتوی پیر هم به آرزویش میرسد. او در آنجا با پسری دست و پا چلفتی آشنا میشود و برحسب اتفاق میفهمد که میتواند از طریق موهایش او را هدایت کرده و به این روش آشپزی کند تا هم خودش به آرزویش رسیده و هم پسر را به موفقیت برساند.

دیدگاهتان را بنویسید