روشهای آسان ایجاد بیشتر ورق گالوانیزه با انجام کمتر ورق گالوانیزه

نتایج تحقیقات انجام شده در این زمینه به خوبی نشان میدهد که شوره زدن ورق گالوانیزه در طی زمان طولانی باعث تخریب

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

نتایج تحقیقات انجام شده در این زمینه به خوبی نشان میدهد که شوره زدن ورق گالوانیزه در طی زمان طولانی باعث تخریب این محصولات میشود، زیرا شوره سفید موجب مصرف شدن "فلز روی" موجود در پوشش ورق شده و کیفیت آن را کاهش میدهد. فولادها از ویژگیهای خوبی برخوردار هستند و به همین علت نیز از آنها در صنایع مختلف استفاده میشود؛ اما زنگزدگی و خوردگی از مشکلاتی بوده که این محصول به آن دچار است. هم دما شدن: در این مرحله که از آن با نام فرایند پیش گرم هم یاد میشود، ورق تا دمای 80 درجه سانتی گراد گرم میشود. در سال ۱۷۴۲ بود که یک شیمیدان اروپایی به نام P.J.Melouin در مقالهای توضیح داد که چطور میتوان با فروبردن ورق آهنی در روی مذاب، پوشش روی را به دست آورد. 4 کاربرد ورق گالوانیزه رنگی در صنایع مختلف4.1 ورق گالوانیزه چیست؟ ورق گالوانیزه رنگی نیز در برابر بسیاری از عوامل مقاوم بوده و دچار پوسیدگی و خوردگی نمیشود. Th is  data was generat ed wi᠎th the help of G SA Content ᠎Generato r DEMO!

در این بخش میخواهیم به بررسی کاربرد ورق گالوانیزه بپردازیم. ورقهای گالوانیزه در صنایع مختلفی به کار گرفته میشود. به همین دلیل است که در این مرحله از روشهای مختلفی برای پاک کردن و تمیز کردن آلودگی استفاده میشود. بلکه استاندارد تعریف شده برای ورق ها را مد نظر خود قرار می دهند و با افزایش ابعاد ورق، قیمت ورق گالوانیزه نیز افزایش پیدا می کند. این اطلاعات شامل قیمتهای لحظهای، ابعاد مختلف ورقها، نوع گالوانیزهسازی، کیفیت محصول و سایر ویژگیهای فنی میشود. یکی از دلایل استفاده از این ورق ها در ساختمان سازی، مقاومت بالای آن ها در شرایط آب و هوایی مختلف است. کاهش بار سقف و به تبع ان کاهش وزن سازه و حذف بلوک و قالب بندی و حمل و نقل آسان سبب صرفه جویی در هزینهٔ ساختمان میشود. اکسید نشدن این ورقها سبب میشود تا کارایی آنها افزایش پیدا کند. به علاوه این ورقها از ظاهر زیبایی نیز برخوردار هستند که باعث میشود جنبه تزیینی پیدا کنند و همچنین مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگزدگی دارند.

وجود پوشش روی در فولاد گالوانیزه باعث جلوگیری از خورندگی فولاد و آهن میشود. راهها و روشهای مختلفی برای جلوگیری از خرابی فولاد و آهن وجود دارد که بهترین راه را میتوان استفاده از فولاد گالوانیزه در نظر گرفت. در جدول های زیر نرخ ورق گالوانیزه برای شما فراهم شده است. بهتر است بدانید، یکدست نبودن سطح ورق گالوانیزه و دیده شدن لکه روی آن به معنای وجود ناخالصی در مواد گالوانیزاسیون است. در جایی بر سطح جسم آهنی، اکسایش آهن انجام میشود و آند را تشکیل میدهد و در جایی دیگر سطح آن جسم که اکسیژن و آب وجود دارد، کاهش انجام میشود و کاتد را تشکیل میدهد و در نتیجه این عمل، ایجاد یک سلول پیل ولتایی یا الکتروشیمیایی بسیار کوچک است. برخلاف روشهای دیگر مانند رنگ کردن، در روش غوطهوری گرم شما میتوانید به محض سرد شدن این محصول، از آن در مصارف مورد نیاز خود بهره ببرید و نیازی نیست تا چند روز صبر کنید. بسیاری از محصولات تخت فولادی مانند ورق سیاه، ورق روغنی، ورق گالوانیزه و تسمه ای که در بازار می بینید، از انجام یک سلسله عملیات روی اسلب یا تختال ساخته شده اند. Th is con​tent has ​be​en w ri᠎tten by G SA Con​tent Gener at​or DEMO​!

از آنجایی که ورق ها با فلز روی پوشانده شده اند، در مقابل زنگ زدگی نیز مقاوم هستند و طول عمر زیادی دارند. ویژگیهای خاص این نوع ورق، از جمله مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی، طول عمر بالا، و قابلیت استفاده در شرایط مختلف آب و هوایی و محیطی، آن را به انتخاب اصولی در پروژههای متنوع ساختمانی و صنعتی تبدیل کرده است. پس از آن، اطلاعات مربوط به شیوه حمل و مقصد را اضافه کرده و وارد مرحله پرداخت شوید. با استفاده از ورق سرد در ساخت بشکه و تانکرهای ذخیرهسازی، میتوان از خوردگی و زنگ زدگی جلوگیری کرده و عمر مفید این وسایل را افزایش داد. ساختار ورق گالوانیزه به این صورت است که برای مقاومت بیشتر در برابر زنگ زدگی، ورق فولادی را با فلز روی پوشش میدهند. اما عموما رنگ کردن فولادی که به روش گرم گالوانیزه شده است کمی سختتر از این نوع است. پس از آن که فرآیند گالوانیزه کردن تمام شد، نوبت به آن میرسد که قطعات برای خنک شدن در آب یا محلول دی کرومات سدیم قرار بگیرند. واحد باربری شرکت (پتروبار)، پس از مذاکره با شرکتهای باربری، معتمدترین باربری با کمترین قیمت و بیمه، سالمترین ماشینها را انتخاب میکند.

قیمت ورق گالوانیزه ۳ میل هم مانند سایر انواع این محصول نوسانهای روزانه را تجربه میکند. کاربرد ورق گالوانیزه رنگی در صنایع مختلفی مانند لوازم خانگی، ساختمانسازی و صنعت حمل و نقل مشهود است. علاوه بر ورقهای گالوانیزه، فولادسل امکان مشاهده و خرید طیف گستردهای از محصولات فولادی مانند لولههای گالوانیزه را از طریق وبسایت خود، با قیمتها و اطلاعات دقیق در اختیار کاربران قرار میدهد. از ورق آهن گالوانیزه در ساختن لوازمی مثل سینی کابل ، نردبان کابل ،لوله فولادی برق ، لوله بخاری ، کانال کولر ، کابینت آشپزخانه ، شیروانی منازل ، لولههای آب و هر جا که احتمال خوردگی آهن و خسارت وجود دارد، استفاده میشود. به صورت کلی چندین روش برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه وجود دارد. ورق گالوانیزه به جهت خواص ضد زنگ بودن، در بازار از تقاضا بالایی برخوردار است. مقاومت بالایی داشته باشد. همچنین در حال حاضر استفاده از ورق گالوانیزه در ساخت ساندویچ پانلها بسیار رایج و پرطرفدار شده است، این به دلیل ضد زنگ و مقاومت بالای این ورق در برابر خوردگی است. بیشترین مصرف این ورق در ساخت و نصب شیروانی ساختمان بهخصوص در نواحی که میزان رطوبت بالا و بارندگی شدید است، خواهد بود.

C​ontent h as  be en creat᠎ed  wi​th G SA C᠎on tent G en᠎erat᠎or D​em ov ersi᠎on!

رنگ کاری فلزی که به روش الکتروپلات گالوانیزه شده است، بسیار راحتتر و آسانتر است. با این که سازههای فولادی از استحکام بسیار زیادی در برابر طوفان، زلزله و سیل برخوردار هستند اما اگر به روش درستی سازه پوشش داده نشود، در مدت زمان طولانی سازه دچار مشکل خواهد شد. توجه داشته باشید که ورق گالوانیزه حتی اگر دچار شکستگی شود یا روی از ورق گالوانیزه تراش بخورد، ورق تحت هیچ شرایطی زنگ نخواهد زد. در صورتی که انتخاب درست نداشته باشید در آینده دچار مشکل میشوید. البته امکان سفارش آن در طولهای کمتر و بیشتر از این مقدار نیز وجود دارد. دلیل آن هم وجود لایه به نسبت ضخیم محافظ است. ورق رنگی به دلیل مصرف عمدهای که در ساخت سقف ساختمانها دارد در بازار به ورق شیروانی شناخته میشود، ورق شیروانی نوعی ورق فلزی است که در آن روی سطح ورق، الگوها و خطوطی در حالت شیروانی (یا همان موجی) قرار دارد. ورق کرکره رول آف در ساخت پوشش درب کارگاههای تولیدی و مغازهها به کار میرود. معاملات بازار فیزیکی بورس کالا نشان میدهد ۳۹۲ شرکت در تالارها و بازار فرعی کالا و محصولشان را در هفته گذشته عرضه کردند که به معامله ۳ میلیون و ۹۶ هزار تن انواع کالا و محصول به ارزش ۲/۳۴ هزار میلیارد تومان منتهی شد.

فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ثبت معامله ۱۶۹ هزار و ۸۶۰ تن تختال، ورق سرد، ورق رنگی، ورق قلعاندود، ورق گالوانیزه و آرگون به ارزش ۴ هزار و ۵۲۳ میلیارد تومان در رتبه نخست ایستاد. پالایش نفت اصفهان (شپنا) با فروش ۷۱ هزار و ۸۵۰ تن وکیوم باتوم، لوب کات سبک و گوگرد گرانوله به ارزش ۸۵۱ میلیارد تومان در رتبه هفتم ایستاد.مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب نیز با ثبت معامله ۶ هزار تن شمش و بیلت آلومینیوم به ارزش ۷۹۲ میلیارد تومان هشتم شد.جهان فولاد سیرجان (فجهان) ۲۸ هزار و ۵۰۰ تن میلگرد و شمش بلوم به ارزش ۶۶۸ میلیارد تومان فروخت و نهم شد.معدنی و صنعتی گلگهر (کگل) با فروش ۱۳۳ هزار تن گندله سنگآهن و ثبت ارزش ۶۶۴ میلیارد تومان دهم شد. خریداران محترم ورقهای گالوانیزه باید توجه کنند که باتوجه به نیاز خود و صنعتی که در آن فعال هستند، از ورق گالوانیزه با کوتینگ متناسب خود استفاده نمایند تا بتوانند کیفیت و طول عمر محصولات تولیدی خود را تا حد قابل قبولی افزایش دهند. دلیل آن را هم میتوان آبکاری کم و وجود لایه نازک محافظ در نظر گرفت. ورق گالوانیزه یکی از محصولات پرکاربرد کارخانجات آهن است که با ورود خود تحولی اساسی در عرصه صنایع مختلف به وجود آورد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن